Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tudnék ezzel kezdeni?

Mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nekem nincsen sok barátom és rettenetesen félek attól, hogy őket is elvesztem.

3 barátom van lényegében, akiket tényleg barátomnak nevezhetek. 2 lány és 1 fiú. A lányok egyidősek velem, a fiú egy évvel fiatalabb nálam.

A következő tanévben már tanulmányaimat másik iskolában folytatom és félek, hogy nehezen fog menni ott az ismerkedés.

Amit tudni kell rólam, hogy nagyon befelé forduló személy vagyok. Nagyobb társaságban egyáltalán nem nyílok meg, maximum akkor, ha már elég régóta ismerem őket és a társaság ÖSSZES tagjával jóban vagyok (ez az idő kb. fél év, de változó).

Kevés igazi barátom van és visszahúzódó is vagyok, viszont kiterjedt társas kapcsolataim vannak. Azaz ezt úgy értem, hogy szinte mindenkivel meg tudom találni a közös hangot, viszont csak akkor, ha ketten vagyunk. Ha hárman vagyunk a társaságban, akkor meg sem szólalok.


Nem akarok elhamarkodott lenni, de valószínűleg némileg szociális szorongással küzdök (ez a tény nincs alátámasztva hivatalosan).


Mindig is konfliktus kerülő voltam, igazából senkivel se vagyok rosszban jelenleg (lehet, hogy egy adott személlyel nem kedveljük egymást, de ezt nem mutatjuk egymás felé).

Viszont, ha valakivel van egy kis összerezzenésem, akkor teljesen rosszul vagyok (itt olyan emberről van szó, akik már egy kicsit is közel áll hozzám).

Nem tudom egyszerűen túl tenni magam ezen, egész nap, héten ez jár a fejemben, és semmi kedvem se semmihez.

Tehát félek elveszíteni embereket és borzasztóan rossz tulajdonságom.

Könnyen engedek be másokat az életemben, de rettentően nehezen engedem el őket.


Gondolkodtam azon, hogy elmegyek kisebb fesztiválokra, amik a környéken vannak, de egyszerűen rosszul vagyok az ember tömegtől. (Érdekességként hozzátenném, hogy nem fogyasztok kis mennyiségben sem alkoholt, nem dohányzok, nem e-cigizek, meg nem használok ehhez hasonló "menő" dolgokat, tehát én ilyen kis "jó kislány" vagyok)


Összegezve:

Van egy lány (én), akinek kevés barátja van, viszont rengeteg ismerőse, akivel jóba van az iskola kapujáig. Szeretne ismerkedni, megmutatni magát, de ehhez túl felénk, s fél attól, hogy e miatt másokkal (akiket még nem is biztos, hogy személyesen ismer, csak látásból) rosszba lesz.


Itt és privátban is lehet nyugodtan írni.


(Sajnálom, ha eléggé kesze-kusza lett, ha valamit nem értesz, akkor írd meg a kommentrészlegben)



2019. máj. 20. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Első körben az a kérdés, hogy milyen céllal keresnél embereket. Úgy érzem egyértelmű, hogy a szorosabb kötelékekre van szükséged, csak írtad hogy könnyen engedsz be az életedbe személyeket, az meg úgy hangzik hogy azért viszonylag nagy az ismeretségi köröd, még ha nem is beszéltek sokat. Fesztiválokban is gondolkodsz, ami szintén arra utal, hogy szívesen lennél emberek között, csak ahogy fogalmaztál, irtózol gondolom a hangzavartól, a ricsajtól, inkább a nyugodt beszélgetések kötnek le, ahol közelebb tudsz kerülni a másikhoz és fordítva.


Szerintem is van egy erős szorongásod, emellett tartasz az ismeretlentől, ami viszont természetes. Én összeszedném mik érdekelnek, legyen az korábban próbált vagy soha nem próbált dolog és arra orientálódnék. Főleg olyasmik mint amiket írtam, ahol lehetőség van beszélgetésre, többnyire ketten-hárman vagytok, van idő megnyílni, hasonlók. Ha tevékenységhez kötött, az sokat segít, mert a fő fókusz az adott dolgon lesz, nem pedig hogy kötelezően beszélgetni kell. Hirtelen egy példa, tök jó társasos helyek vannak mostanában, egyre több ilyesmi klub és esemény, egyszerre lehet játszani is jó hangulatban és lazán ismerkedni kötöttségek nélkül.


Ami segíthet még a jövőre nézve, hogyha nagyobb társaság van, ne akarj mindenkivel jóban lenni. Akivel úgy érzed megvan a közös hang, szimpatikus, viccelődjetek, főleg felé irányuljanak a kérdéseid, vagy próbálj meg főleg rá/rájuk reagálni, nekik válaszolni. Kell az is hogy bele merj vágni, merj beszélni, főleg több ember között, bátorság és elhatározás nélkül nem tud alakulni a helyzet, nem tud fejlődni a kommunikációd sem. Nem kell erőltetni ami nem tetszik, mindig csak annyit amennyi jól esik, de érezd hogy kicsivel több mint korábban. Épülni fog szépen az önbizalmad és látod majd hogy nincs mitől tartanod. A leírásod alapján is mondhatom, hogy semmi gond nincs veled, nincs mitől félned.


Ami pedig a mostani barátokat illeti, sajnos az az élet rendje, hogy van akit elveszíthetünk. Szintén a része, hogy fel kell dolgozni ezt és megtanulni elengedni, bármennyire is közhelyesen és rosszul hangzik. Bármilyen kapcsolatról legyen szó, két félen múlik, tehát ha te folyamatosan keresed a legjobb barátod, de ő már egyre kevésbé érdeklődik és érzed hogy gyengül a kapcsolatotok, nem akarja megbeszélni mi van és nem akar javítani, akkor egyoldalú az egész és csak feleslegesen pazarlod az energiád. Addig nem kell félni míg jelek sincsenek arra hogy ilyesmi lehet, hisz akkor valójában a semmin görcsölsz nap mint nap. Rossz elveszíteni valakit, de addig míg úgy érzed te mindent megtettél, nincs okod marcangolni magad.

2019. máj. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mit tudnal ezzel kezdeni? ne legy ennyire felenk. de foleg ne ragaszkodj az emberekhez foggal korommel, mert az senkinek sem jo. a felenkseget meg onismerettel es onfejlesztessel lehet fejleszteni. eleve az a baj, h az ilyen kerdeseknel azt nem mondja el soha a kerdezo, h tulajdonkeppen miert felenk? mitol fel? kinevetik?
2019. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!