Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Èrtéktelennek érzem magam,...

Èrtéktelennek érzem magam, lehet még megoldás?

Figyelt kérdés

Sose voltam az a pörgős, önbizalomteli lány, de mostanában inkább már csak saját magam árnyéka vagyok.

Egyedül akkor érzem jól magam, amikor alszom, vagyis, mostanában már akkor sem, mivel folytonos rémálmaim vannak, minden éjszaka legalább egyszer felriadok, de rendre nem emlékszem, mit álmodtam.

Semmi nem tesz boldoggá, és semminek nem látom az értelmét. Olyan hétköznapi dolgokra nem érzem magam képesnek, hogy elmenjek orvoshoz (egy hete meg vagyok fázva), vagy bemenjek a diákigazolványomért. Ez utóbbit már vagy két hete halogatom, és egyre jobban félek. Ami persze abszurd, nem esznek embert, ill korábban sose féltem, ha hivatalos ügyben kellett intézkedni, csak a magánéletem volt mindig romokban.

Rettenet érzékeny vagyok, sírok mindenen, holott korábban az a típus voltam, aki sose sírt, ha szomorú, viszont a legkisebb meghatódástól, pozitív élménytől könnyeztem.

Most meg mindenen. Ha fáj valami, azon, ha épp nem fáj semmi, akkor azon.

Néha direkt szomorú dolgokra gondolok, mert akkor legalább érzek valamit.

Folyton azon jár az eszem, hogy meg fogok halni, holott tudtommal szerencsére nem vagyok beteg, leszámítva azt, hogy egy hete jól megfáztam. De ez a lelkiállapot már lassan 2 hónapja tart.


Mitől lehetnék jobban?


25l


2019. máj. 22. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Van valami hobbid? Foglald le magad valami hasznossal, mozdulj ki, mert ebbe bele fogsz bolondulni hosszú távon. Ismerkedj.
2019. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az olvasás szokott segíteni.
2019. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyértelmű depresszió, és kevéssé valószínű, hogy magadtól jobban leszel, pszichológus kell, tessék elkezdeni keresni az interneten és felhívni egyet. De nem pszichiátert, ne hagyd, hogy gyógyszert adjanak, mert attól nem lehet megszabadulni. És erőltesd, hogy megcsináld a dolgokat akkor is, ha semmi kedved, például holnap menj el a diákigazolványodért, és írd ide be, hogy megtörtént. Megfázással orvoshoz menni fölösleges, hacsak nem vagy annyira szörnyű állapotban. A vírusokat ő se tudja likvidálni, inkább pihenj. Kivel élsz?
2019. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A meghalást leszámítva nálam is hasonló dolgok vannak-pl. totál érdektelenség, rossz hangulat, nehéz bármire is rávenni magam (leszámítva a munkát, azt szeretem, jól is teljesítek, úgy érzem, mindenki éli az életét, én meg csak vegetálok, stb.), én is úgy érzem, csak árnyéka vagyok önmagamnak. szintén néhány hónapja vagyok így. Én kerestem egy jó pszichológust, még csak egyszer voltam nála, de pozitív élmény volt, az volt a benyomásom hogy valószínűleg fog tudni segíteni.
2019. máj. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Maltodextrin ***** válasza:

Azért jár azon az eszed, hogy meg fogsz halni, mert tudat alatt öngyilkossági hajlamod van, de a józan eszed tiltakozik ellene.

Azért alszol sokat, mert így tudsz a helyzet tudata elől ideiglenesen elmenekülni. Klasszikus depresszió, némi szociális fóbiával ahogy én látom.


Mit javaslok?


Vegyél 3 üveg bort, halgass nagyon szomorú zenéket és gondolkozz el saját magadon. Sírd ki magadat, de istenesen. Utána tedd fel a kérdést magadnak, hogy mi az amire vágysz az életben? Miután a könnyeid elapadtak, kezdj el kijózanodni, és ellentmondást nem tűrő módon tervezd meg realisztikusan, hogy miképp juthatál el a boldog élet felé.

Hogy min kell változtatnod, de sürgősen?


Fiatal vagy. Lehet csodálatos is, csak önértékelési problémáid vannak. 100 emberből 90 azért nem ugrott le a Golden Gate hídról, mert voltak akik az utolsó pillanatban figyelemmel és empátiával _végighallgatták_ a krízishelyzetben lévőt.

Ha legalább 1 olyan ember akad az életedben akinek kibeszélheted azokat ami a lelked nyomja, kérd meg rá nyíltan. Nem fog visszautasítani.


Először a saját ördögeidet kell legyőznöd. Kívánom, hogy sikerüljön.


27f

2019. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért érzed,hogy romokban van a magánéleted?
2019. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!