Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs életem. Hogy kell...

Nincs életem. Hogy kell KOMMUNIKáLNI? 16/l konyv?

Figyelt kérdés

(Bocsi, hogy ekezetek nelkul irok, csak telefonon irok es igy gyorsabb)

Altalanosban nem lettek annyira jo barataim, nem tartoztam sehova, mert a 'menobbek" sokkal nyitottabbak voltak nalam, a tobbiek pedig furak voltak(nem a jo ertelemben).

Nyolcadikban mar teljesen egyedul voltam, mintha nem is tartoztam volna az osztalyhoz, de amugy nem veszekedtunk vagy semmi ilyesmi, en nagyon birtam oket.

Uj sulimat utaltam, 2 evig jartam/jarok ide, igazabol senkivel sem lettem barati viszonyban sajnos.

Olyan baratokat szeretnek, akikkel eljarok helyekre, moziba meg ilyenek. Akikkel lehet hulyulni, tehat nem nagy dolgokra gondolok, csak vegre tartozni valahova.

Viszont en eleg zarkozott lettem, ahogy irtam. Es sajnos nem erzem az atmenetet.

Felek, hogy hulyeseget mondok, hogy idegesitem az adott embert. Pedig en nem akarok senkin sem csungni vagy ilyenek.

Hogy legyek nyitott? Hogy kell beszelgetni? Ajanlanatok konyveket is?

Azt vettem eszre eddig, hogy lazabbnak kell lenni es nem baj, ha csak ilyen semmilyen temarol beszel az ember. Pl ami aznap tortent vele.

Nem kell mindig mosolyogni a masikra, de jo ra figyelni, meghallgatni, kerdezgetni rola. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire szabad/kell belekeverni a szemelyes dolgokat. Pl mennyire beszeljek a csaladomrol, jo dolog az, ha tudnak rolam sok mindent?

Azt sem tudom, mikor beszelek tul sokat. Azt mar tudom, hogy a csond az nem mindig kinos, nincs vele baj.


Jovoheten talalkozok az uj osztalyommal(mert atiratkozok egy masik suliba), hogy kellene viselkednem? Mikor bemutatkozok fogjak kezet veluk, vagy nem szukseges? Odamehetek random emberekhez, nem neznek ram hulyen? Kerhetek toluk segitseget? Es ilyenkor eleg egy sziasztok, vagy mutatkozzak is be?

Utana ha talalkozunk az utcan koszonjek nekik(csak par napig talalkozunk)?


Esetleg ha valami konyvet tudnatok ajanlani a kommunikacio fejlesztesehez, azt is megkoszonnem!:))



2019. jún. 4. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb módja a kommunikáció feljesztésére, hogy beszélgetsz. Akár egy idegennel is, akivel nem baj ha elszúrod, meg nem alakul ki baráti viszony, a lényeg, hogy beszélgess valakivel.
2019. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Asszertiv kommunikáció.
2019. jún. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Régebben én is ilyen zárkózott típus voltam, talán még most is az vagyok. Persze, az elején nyugodtan mutatkozz be, kérdezd meg például, hogy mit szeretnek csinálni szabad időben, milyenek a tanárok, milyen zenét szeretnek hallgatni. Nem fognak hülyének nézni, ha meg hülyének néz, az az ő baja. Ha van egy két kérdésed utána már jön magától minden. Az a lényeg próbálj meg természetes lenni, csak add önmagad. Olyan emberekkel próbálj meg ismerkedni akik hasonlóak hozzád, jó fejnek tűnnek, nem kell rögtön mindenkivel rögtön puszi- pajtásnak lenni, elég egyszerre egy-két emberrel, aztán majd alakul. A jó barátságokhoz idő kell főleg, és sok közös érdeklődési kör. Kicsit hosszú lett, remélem segítettem valamit. :) 22/L
2019. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utóbbi vagyok. Sok sikert a beilleszkedéshez! Hajrá!
2019. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen meg tudlak érteni, sokáig én is ilyen voltam. Ma se vagyok éppen beszédes nagy társaságban, de nem szorongok kicsit se, boldog vagyok, bárkivel tudok beszélgetni bármiről. Ami nálam alapvető probléma volt, az az, hogy azt hittem, mindig mindenkinek meg kell felelnem, mindig olyan szavakat kerestem, hogy az a másiknak tetsszen. De ez nagyon nem helyes. Lehet, hogy valakinek nem leszel szimpatikus, lehet, hogy valakinek éppen nincs jó napja, lehet, hogy valaki rosszul fejezi ki magát, és megbánt stb. Nem szabad félned beszélgetést kezdeményezni, hiszen ha ráparázol, csak sokkal nehezebb lesz. Ha oda akarsz menni valakihez beszélgetni, akkor ürítsd ki a fejedet, csak menj oda, és hagyd, hogy megtörténjen. Ha folyamatosan ott van a fejedben, hogy "Jaj, de majd mit fog gondolni rólam így??", akkor csak leblokkolsz. Önbizalommal, kedvesen, mosolyogva, nyugodtan beszélgess bárkivel :) lehet, hogy nem találtok közös témát, lehet, hogy nem lesz olyan kedves, lehet, hogy teljesen más a gondolkodásmódja... De nem baj, tanultál belőle :) Annyi ember van, akivel még tudsz beszélgetni, ne tántorítson el egy-egy kis kudarc!

Sok sikert :)

18/L

2019. jún. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!