Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én egy 21 éves férfiú vagyok, tavaly eljegyszés előtt álltam de szakított velem a lány. Nagyon rosszul viseltem a dolgot, nem tudtam dolgozni emiatt, ezért kirúgtak, el kellett adnom a szeretett autómat és lányokkal nem tudtam beszélni, illetve rájuk se nézni. Eltelt egy év, elkezdtem dolgozni, mindenkinek azt mondtam hogy túl léptem de segítség nélül ez nem ment és jelenleg is nagyon egyedül érzem magam. Próbáltam illetve próbálok segítséget kérni legjobb barátomtól és a szüleimtől de nem megy, akár hogy akarok nem tudok, inkább csak mosolygok egész nap, így eszükben sincs hogy én másfél éve küzködöknés ma már a folyamatosan be-be ugrik a halá gondolata is. Mit tegyek? Azt érzem hogy segítség kell de nem tudok segítséget kérni. Tudom röhejes de hátha valaki volt már hasonló helyzetben.

2019. jún. 16. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Keres fel egy pszichiátert ő biztos tud majd segíteni, van ingyenes és ugye fizetős is.

Sportolj valamit, bocsi ennyit tudok csak mondani.

2019. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Neki se tudnám elmondani a gondjaimat, nem tudok róluk beszélni, nem tudom miért, de képtelen vagyok rá.
2019. jún. 17. 00:27
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

pszichiátert... Felesleges + csak gyógyszerezne.


Te drága, a néma gyereknek az anyja se érti a szavát.


+ ne feledd, az akadályokat első sorban az agy állítja fel.

Sok esetben önvédelem miatt.


Tudnék mesélni mekkorákat estem s nyaltam fel arccal a betont a nem megfelelő párválasztás miatt.


A te korodban a 3. évet töltöttem be a volt majdnem 6éves kapcsolatomban.


Tudod...jobb szeintem egy mielőbbi szimpla visszautasítás...

Miért?

Mert nem vagy hitegetve s van lehetőséged kutatni a világban az ideált.


Képzeld...nekem úgy lett vége, hogy egy kamu dumával elő állt.

Meg volt beszélve hogy ünnepek előtt egy héttel miénk lesz a hétvége (fél évvel azelőtt ezt már megbeszéltük)

s hirtelen bejelentette elmenne céges bulira, de mindig sánta volt a meséje s akikkel együtt dolgozott mást mondtak.


Majd megkérdőjeleztem, kibújt a szög a zsákból s elkezdett egy nőt védeni, aki állítólag befizette helyette a szaros 4ezer belépőt...

S a nőt választotta s védte, jött a kerítés duma, jajj szegény fa&%ulni fog, ha nem megyek el -duma.

Ez nem így működik, mondtam kifizetem a csajnak. "azt nem lehet" vágta rá. Nah ennyi elég volt.


Elkezdtem leszólni, hogy más riherongynak nehogy nagyobb szava legyen a párodnál, kivel fél éve lebeszéltétek a közös programot (amit én előre kifizettem 2 főre..)


Védeni kezdte indulatosan a nőt... Majd pattant az agya, amikor le riherongyoztam, letámadott, hátamon feküdve voltam a srác alatt úgy hogy folytogatott a tüdőmre taposva...


Téged pedig csak elutasítottak...örülj neki, ess rajta túl.

Ha elhagyott, akkor nem a hozzád illő nő volt.

Az agyadban erősítsed meg azt a tudatot:

Jobb így, nem vagy hitegetve, nem 10-40 év után vagy ott hagyva, amikor már jóval kevesebb esélyed van keresgetni az ideális párt.

Már csak az miatt is mert öregebb lennél, ami csökkenti az esélyedet.


Számtalanszor csalódtam s estem pofára.

De tudod mi esett még jól?

Az hogy akikkel vége volt (fél éves kapcsolat volt a legkevesebb, aki mellett voltam), az összes ex visszasírt s felkeresve más-más formában elmondták...


Nemrég egyikre ráírtam, nem-e hagytam nála az ütőimet, majd beszélgetésbe kezdtünk.


Ő volt az egyedüli ember, akivel úgy lett vége, hogy mondtam: Ha a jövőben látunk esélyt újra kezdhetjük.


Az első találkozónál mondtam csak 5-10perc találkozóra vagyok hajlandó.

Visszakérdez: Akkor is, ha nincs meg az ütő?

Beleegyeztem.


Pár perc helyett elbeszélgettünk s lett belőle 6órás tali.


Aztán idővel sodródtunk. Megbeszélve s lezárva a dolgokat, elnézve azt, hogy akkoriban nehéz időszaka volt s depivel. Csak azért adtam esélyt, mert tudtam és láttam, hogy megszenvedte azt az időszakot, utólag bevallva sajnálja azt az egyetlen esélyemet, amit anno elcseszett. Megöltem s annyit mondtam talizhatunk, lesz ami lesz nyitással a részemről, amit elmondtam neki.


De megjegyeztem: Mivel sokan gázoltak át rajtam és ő maga is eldobott csak, mert magába zárkózott... Sokat kell küzdenie, bizonyítania tettekkel s nem megfizethető értékekkel.


Most is küzd, de visszajelzéseket s véleményt is adok.


Azért kell küzdenie egyrészt, hogy visszaszerezze azt, amit eldobott.

Másrészt felemeltem egy falat, ahova csak úgy SENKIT nem engedek.

Mert én már összeszedtem magamat a sz&rból s nullából anyagilag s lelkileg is.

Nem engedem lerombolni ezt.

De ha beengedem, akkor azt csak úgy, hogy tudom kölcsönös minden, egyenlő félként küzdeni tovább az életben, nem pedig elmenekülni gyenge ember módjára, főleg, ha ott a másikunk egymásnak.


Fejben rendezd logikával alá támasztva azt: Vége, de másnak a kezdete. Lehet míg depizel legbelül, addig elmész olyan ember mellett is, aki ideál kategoriás.


Szedd össze magad, elmélkedj pl egy esti séta alatt. Kezdj el önmagadra fókuszálni pl munka, edzés, célok.

Milyen életszínvonalat szeretnél?

Stb.


Az edzés jobb közérzetet ad, de a külső megjelenéseden is javít, dicséreteket, bókokat is kapok mai napig, ami méginkább segít és egy fajta sikerélmény.


Hajrá! Sok sikert!

Magadért s a leendő párkeresés érdekében is!

2019. jún. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(pszichiáteren keresztül kapsz beutalót pszichológushoz) Ő ismeri azt,ha valaki nem tud beszélni, fog ezen segíteni. Ezen kívül, meg csináld azt, amit megtehetsz magadért. Mozgás, természet sokat segít. A lényeg, hogy érezd új lappal indulsz. Ismerd fel, hogy egy jobb dolog vár rád. Amennyiben elengeded a múltat és a jelenre igyekszel fókuszálni, nem is várat magára sokat, hogy megmutatkozzon.
2019. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:
Ha nem tudsz beszélni róla, írd le. Akár gépelheted is, de szerintem kézzel írva jobb. Írd le annyiszor, ahányszor csak szükségét érzed, olvasd át, gondolkodj el rajta. Hidd el, sokkal jobb lenne, legalább nem tartanád magadban, és mégsem kellene elmondanod senkinek, ha nem akarod. Sokszor csináltam ezt én is, van, amit a mai napig nem tud a családom.
2019. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!