Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nekem mi értelme élnem?

Nekem mi értelme élnem?

Figyelt kérdés

Borzalmasan magányos vagyok. Sosem voltak barátaim. Szinte az egész sulis évem alatt alig beszéltem valakivel az osztályban.

Mostmár dolgozom, itt szoktam beszélgetni, de mindig azt mondják hogy milyen csöndes, meg szolid vagyok.

Tehát barátaim nincsenek, soha nem is volt. Meg párkapcsolatom sem.

Nagyon rossz így élni. Hiába szertnék barátnőt, nem találok senkit, meg csak egy egyszerű ismerkedésre sem.

Mi értelme van így az életnek?

Régebben elvoltam egyedül, nem voltam szomorú emiatt, elfogadtam. De mostanában azon gondolkodom hogy mi értelme az életemnek ha örökre egyedül leszek és csak a munkából áll az életem. Folyamatosan azt várjam mikor halok meg és mikor lesz vége a lelki fájdalmamnak...


Nekem valószínűleg sosem lehet boldog életem egy nővel ezek miatt. Pedig szeretnék családot. Meg most is majd lesz 2 hét szabadságom és nem tudok senkivel sem nyaralni menni :(


24f


2019. jún. 22. 09:11
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
63%

Na akkor most azonnal keress egy pszichoterapeutát! [link] Ő majd segít szembenézni magaddal, és feltenni olyan kérdéseket, ameddig még nem mentél el kényelemből, gyávaságból. Én a két kezemet összetenném, ha anyám 24 éves koromban elhajtott volna terápiára.

A hibás nem feltétlenül te vagy, de a hiba benned van. Az egyedülléted okainak egy része lehet rossz családi minta stb, de nem vagy robot. Ha akarsz, tudsz rajta változtatni, nem kell incelként élned.

Én is egyedül mentem szabadságra, és jól éreztem magamat. Az embernek magától kell boldognak lennie. Ezt nem várhatja a másiktól. Legfeljebb azzal még boldogabb. Miért akarna bárki egy boldogtalan embertől bármit? Az csak leszívja az energiát, adni nem ad semmit. Nullszaldó sem jön ki.

2019. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell karvaly pszichológus. Írd meg merre laksz aztán máj ír neked valaki aki csinál neked programot.
2019. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom.
2019. jún. 22. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!