Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok jól aludni...

Miért nem tudok jól aludni egyedül?

Figyelt kérdés

Nagyjából 6 éves koromig apámmal aludtam. Utána kis ideig egyedül, majd mikor az egyik bátyám koliba ment, én megkaptam az emeletes ágy egyik részét. Innentől kezdve 2 évig a másik bátyámmal aludtam egy szobába. 8 éves voltam, mikor ő is koliba ment. Onnantól egyedül aludtam hétköznaponként és szerettem. Mikor egyetemre mentek, akkor áldtam azokat a hétvégéket, amikor végre egyedül alhatok. Majd én is koliba kerültem 13-4 évesen, és egy ideig nem is aludtam rendesen. Majd belejöttem, és egyre inkább megszerettem. Havonta jártam haza, így hétvégeken egy másik koliba aludtam egyetlen egy másik csajjal.

Ezután úgy alakult, hogy a bátyám kiköltözött a közelembe, és így hétvégenként nála alszok egy szobába vele, hétköznap kolis vagyok. De rájöttem, hogy nem tudok rendesen aludni, kipihenni magam, ha nincs mellettem közvetlenül valaki. Mint mondjuk a koliba, vagy amikor a párommal alszok.

Egyedül/ amikor csak tudom, hogy 3 méterre van a bátyám nagyon nehezen alszom el, sokszor felébredek, 6-nál tovább nem bírok aludni, de igény lenne rá.

Mit tehetnék ez ellen? Régebb emlékszem, hogy imádtam egyedül szundizni, de mára már nem tudok.


2019. jún. 25. 07:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Nagyon megszoktad gyerekkorod óta, hogy mindig van melletted valaki. Nem tudom ilyen problémával specifikusan kihez érdemes fordulni, lehet olyan pszichológust érdemes felkeresni, aki egyben alvásszakértő is.
2019. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!