Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Társaságban még is egyedül?...

Társaságban még is egyedül? Lehet élni fel nem vállalva az igazi személyiségünket?

Figyelt kérdés
Arra az érzésre gondolok, amikor vannak körülötted emberek akik azt hiszik ismernek és értenek téged, közben te tudod, hogy fogalmuk sincsen az igazi valódról. Meddig lehet önmagunkat elhazudtolni saját magunk és mások előtt? Lehet így élni egyáltalán? Borzasztóan üresnek és magányosnak érzem magam, közben frusztrál a tudat, hogy tudom a megoldást elméletben, a gyakorlatbeli megvalósítás nem megy. Tudom, sok hasonló kérdés érkezik ide, nem szeretnék panaszkodni, mert alapvetően nem gondolom rossznak az életem csak kíváncsi vagyok más is érez vagy érzett-e így. Kinek mi hozta el a megoldást?

2019. jún. 26. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, éreztem, sőt nem is ismertem magam, csak hogy "nem vagyok olyan mint a többi" és ez a képzelet rengeteg mindent megakadályozott mert nem vagyok egyáltalán más mint a többi ember, csak ugye a tudattalan ember azt hiszi hogy a problémái amikkel megküzd az egyedi és saját egyénre van szabva, de ez nem igaz.

Ajánlok erősen neked 2 könyvet,nekem ez a kettő változtatta meg az egész életem, az egész szemléletmódom és hogy mennyire hihetetlenül igaznak hittem azt, amit tudok/gondolok/tudattalanul és pont hogy nem igaz és sokszor nem szabad maguknak sem hinni.

Pál Ferenc - a szorongástól az önbecsülésig

Brené Brown - Bátraké a boldogság

2019. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de minek? Semmi értelme úgy élni, hogy nem mered felvállalni önmagad. Mitől félsz ennyire? Először meg kell ismerned magad alaposan, erre tényleg nagyon jók az előző válaszoló által sorolt könyvek, aztán jön az önelfogadás és a megfelelési kényszer kiírtása magadból. Hosszú és nehéz út, de megéri!
2019. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a bíztatást! A könyveket pedig beszerzem és elmeditálok rajtuk. Ha megfelési kényszer leküzdésére is van valami hasznos könyv, azt is szívesen fogadom.
2019. jún. 28. 07:20
 4/4 anonim válasza:
Igen lehet csak hosszútávon semmi értelme. Sokáig voltam egy társaság tagja ahol az embereknek volt egy képük rólam, aminek möze se volt a valósághoz és gyakorlatilag emiatt, reljesen egyedül éreztem magam közöttük. Tudtam velük beszélni sőt kimozdulni és de értelmetlennek találtam minden percet amit velük töltöttem. Sejtem hogy miért nem akarod felvállalni aki vagy gondolom félsz attól, hogy úgy nem fognak elfogadni, kiutálnak és egyedül maradsz azzal a gondolattal, hogy miért nem vagy oyan mint ők avagy az átlag... De ha csak azért vagy közöttük mert félsz a magánytól az nem ér semmit én, tapasztalatból írom, hogy annál még egyedül lenni is jobb mert amit csinálsz az káros és hoaazútávon felemésztxl... Úgyhogy azt tanácsolom vállald aki vagy ha kiutálnak akkor megtudod hogy valóban nem voltak igazi barátok és talán vigasztal hogy nem vagy egyedül, én kénytelen voltam megszakítani azokkal a barátokkal a kapcsolatot és azt kell mondjam, hogy jobbam érzem magam. Ha a magánybamn szükséged van netalán valakire akivel beszélhetsz tudok adni elérhetőséget.
2019. jún. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!