Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék az életemmel...

Mit tehetnék az életemmel hogy másképp lássam a világot?

Figyelt kérdés
Mindig is furcsa gyerek voltam, de ma már 24 évesen nem úgy megy az élet ahogy kellene. Szorongásos beteg voltam ami ma már elhanyagolható mértékű, de ez kihatással volt a fejlődésemre. Félek az intimitástól de vágyok is rá, nehezen jövök ki a nőkkel, valahogy a valóság elveszi a kedvem. Megkeseredett vagyok, reménytelen szerelemtől szenvedek, sok beteljesítetlen vágy, külsőm miatt önbizalomhiány. Annyira beleragadtam ebbe a szerepbe hogy kénytelen vagyok kitörni belőle. Néha úgy érzem semmi értelme élni ezekkel a gondolatokkal a fejemben, mert képtelen vagyok máshogy érezni és viselkedni. Próbáltam már sokszor barátnőt szerezni ami sikerülne is, de a végén sosem vagyok képes rá, a félelem felőröl. Teljes meggyőződéssel hiszem hogy nem vagyok hozzá elég jó. Vannak napok amikor a sírás fojtogat, és feszíti a mellkasom a bánat pl. Amikor eszembe jut hogy sosem fogom elmondani a lánynak hogy szeretem, mert sosem volt rá jó őszinte alkalmam, mert a barátjaként viselkedtemm és állandóan küzdöttem az érzés ellen.(párkapcsolatban él) legyűr az élet és nincs erőm küzdeni

2019. júl. 1. 22:45
 1/6 Nagy.bettike21 ***** válasza:
Ismeros a helyzet, habar en lany vagyok es fiatalabb. En pszichologushoz fordultam, es nekem nagyon sokat segitett. Nem egyszeru az ut, eloszor csak ido es penzkidobasnak tunhet az egesz, nekem is el kellett hogy teljen egy ev kb mire nagyjabol osszeszedtem magam, de meg most is labilis vagyok. Tapasztalatbol mondom, barmire kepes az ember, ha akarja. Nekem is volt egy nagy kozepiskolas szerelmem, tipikus meno bulizos srac, aki nemcsak hogy nepszeru, de meg okos es erzelmileg intelligen is volt. Nem kellettem neki. De ez van. Fogadd el, nem kaphatsz meg mindent. Lehet, hogy ot szereted, de az igazsag az, hogy ha van kapcsolata , nem nagy esellyel lep le onnan miattad. Viszont a jo hir: igenis el tudod ezt fogadni es tudsz valaki ujat keresni es boldog tudsz lenni ha akarsz. Egyebkent meg, ha te nem erzed jol magad a borodben, miert varod, hogy mas jol erezze veled magat? Nekem mindig ezt mondtak, es abszolut igaz
2019. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úristen.

Van fogalmad arról h a gondolataidat te irányitod és nem forditva?

Azon gondolkodj amit akarsz. Ne magyarázd meg h könnyű azt mondani. Csinálni is az. Ha kifogást keresel, ott maradsz ahol vagy.

2019. júl. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az emberek nagy többségének az a baja (nekem is az volt, sőt az egész életem szörnyűvé tettem ezáltal mind párkapcsolat, mind szocializáció téren.) hogy az érzelmek irányítottak engem. Márpediglen az érzelem egy különálló dolog, ahogy a gondolatok is, amiről nem tehetsz hogy azt gondolod amit, viszont rengeteg gyakorlat van, amit otthon végezhetsz.

Ellentmondásos az egész, mert nem így tanítottak minket egy életen át de az érzelmeket nem elnyomni kell, hanem ha megjelennek mint egy külső szemlélő figyelni, így majd elengedni. Gyakorlás, gyakorlás! félelem nem irányíthatja az életed, mert akkor csak azokat fogod tapasztalni.

2019. júl. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
LSD
2019. júl. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"amiről nem tehetsz hogy azt gondolod amit"


Kinek az irányítása alatt állnak a gondolataid?

2019. júl. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha van kedved beszélgetni, én itt vagyok. Mások bajait frankón meg tudom oldani, csak a sajátjaimmal van bajom.
2019. júl. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!