Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ugy erzem elmentek a fiatal...

Ugy erzem elmentek a fiatal eveim anelkul, hogy lenne mire visszaemlekeznem. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

25 vagyok. Sosem volt sok baratom, mindig 1 ember allt kozel hozzam, gimibol maradt meg az 1 jobaratom is. Alapvetoen kedvelnek az emberek, de ha epp nem vagyok ott egyemen vagy ilyesmi, nem is hianyzom nekik. Tudom, hogy en is tehetek rola, egyszeruen a felszines haversagtol nem tudok tovabblepni, nem tudom hogy kene kozelebb kerulni az emberekhez. Attol felek maganyos leszek, ha az egyetemnek is vege, mar nem lesznek ezek az osszeulesek, mindenki szetszeled a tarsasagbol, kulfold stb, es hat... a tinikorom is ugy ment el, hogy az egyetlen baratnommel jane austen konyveket olvastunk meg kosztumos filmeket neztunk mig a tobbiek fuves cigit szivtak. A baratom is nagy bulis arc volt regen (igaz ma mar szinte remete, ez hosszu), szokott irni, es neha irigykedve olvasom, milyen nosztalgiaval emlekszik vissza azokra a fiatalkori evekre, ejszakakra a haverokkal.... nekem sosem volt barati tarsasagom igazi, soha nem ereztem azt, hogy a helyemen vagyok. Neha teljesen felorol ez az erzes :(


Tudom kicsit kusza ez igy... uj hobbikat kene keresnem es nyitottabbnak lenni? De valahogy mindig bennem van, mindenkinek megvannak mar huszoneves korara a baratai, az emberek merevebbek, nincs mar ugy "szukseguk" az uj ismeretsegekre...



2019. júl. 3. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül.:(
2019. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha esetleg budapesti vagy, akkor felvehetjük egymással a kapcsolatot :) Nekem is jól jönne most itt egy ismerős, akivel lehetne csavarogni, élményeket gyűjteni.
2019. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok felnőttnek nincs már meg a régi, sulis baráti társasága, hiszen előbb-utóbb mindenki megházasodik, lesznek gyerekek és a család előtérbe kerül. Ez tök természetes. Sajnálom, ha már régen is kimaradt sok élmény neked, de azért még van hàtra jó pár éved, amiket emlékezetessé tehetsz. Hidd el van még olyan, akinek nincs családja és szintén szeretne barátokkal lógni. Járj el csoportos tanfolyamokra, ezerféle van. Festhetsz is, divatos most ezt az élményfestés, sütisütős tanfolyamok.... Mindig van egy másik olyan ember aki szintén egyedül érkezett. A mai világban a legkönnyebb programot és társaságot találni, minden a rendelkezésünkre áll az interneten, csak nyitni kell az új lehetőségek felé.
2019. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ősszel leszek 19 és én is úgy érzem, hogy ezeket az éveket sokkal élménydúsabban is el lehetett volna tölteni. Jelenleg úgy egy embert se mondanék igaz barátomnak (két haver szerű emberrel tartom a kapcsolatot), régebben is vagy rossz embert szerettem volna barátnak tudni, vagy egyáltalán nem volt. Plusz én a gép előtt ültem vagy rajzoltam, ami nem is bánt, hisz introvertáltabb ember vagyok, de érzem, hogy valamikor vesztegetem az időm.

Én azt tudnám tanácsolni, hogy ne nagyon gondolj erre első sorban. Tudom, nem könnyű, hisz mindnekinek rengeteg dolga van, amit bán, de utólag már nem igen lehet ez ellen tenni.

Lépj ki a komfort zónádból vagy látogass el olyan helyekre, ahova alapjáraton nem mennél. A komfort zóna elhagyásával rengeteg kalandod lehet. Barátok miatt pedig ne aggódj. Ha még mindig jó viszonyt ápolsz azzal az egy személlyel, akkor koncentrálj arra az egy kapcsolatodra. Inkább a minőség, mint a mennyiség. :)

Találd meg a helyed. Ne csak baráti társoságokban és a világban, hanem a lelkedben is. A boldogság első sorban belülről fakad, és minden másabb lesz, ha nem őrlőd fel magad a gondolataiddal. Döntsd el, hogy te jól fogod érezni magad bármi történjék, légy nyitott és ne görcsölj a társadalmi elvárások miatt, hisz 1) te életed, te döntéseid 2) egy életed van 3) akik nem fogadnak el úgy, ahogy vagy, jobb is, ha elmennek.

Bulikat ne bánd szerintem, ha nagyon érdekek az a világ, akkor még számtalan lehetőséged lesz barátokkal vagy akár egyedül is elmenni néhányba! :)

Hobby jó ötlet és a nyitottság, mint már említettem sokat segít. Pl.: én nem vagyok egy nagy ember kedvelő, azonban az idei nyáron szereztem új ismerettséget és mivel nem zárkóztam be és el az ötletektől, így jó pár élményben volt részem.

Nem minden a nagy dolgokról szól, tanulj meg a mának élni, ne bánkódj a tegnapon és ne görcsölj a holnapon. Mindig időben vagy, sose késő. Élvezd azt, ha akár "csak" kosztümös filmeket néztél, hisz valaki pont erre vágyik. Na meg ne legyél nagy élmény hajhász, tedd azt, ami boldoggá tesz. Lehetsz boldog kevesebb emberrel magad körül és ugyan annyi érdekes dolog történhet veled, mint bárki mással. A kis dolgokat és pillanatokat becsüld, mert a végén azok, amik szerintem igazán számítanak.

Ugyan még nem vagyok huszonéves, de saját szemmel látom, hogy rengetegen utaznak a te csónakodban, akik ugyan úgy vágynak (új) kapcsolatokra. Nincs meg mindenkinek a baráti köre ebben a korban és mivel az ember társas lény, így mindig lesz "igény" új ismerettségre, főleg (jó) barátokra :) Add önmagad, nyílj meg embereknek, lehet, hogy nem mindig a megfelelő emberekkel fogsz találkozni, azonban a nagy számok törvénye kimondja, hogy mindig lesznak olyan emberek, akik szívesen fogadnak majd. Keress olyanokat, akik hasonló érdeklődési körrel rendelkeznek, ne csak egyetemre/munkahelyre korlátozd a kapcsolatot, találkozz emberekkel/ haverokkal. Így lehet talán túllépni a felszínes kapcsolatokon, ha egyre tövb időt töltötök együtt valakivel, akaratlanul is megismered és barátság is kiforrhat a dologból, ez csak rajtatok áll.

Ahogy meg említetted, mindig is lesznek majd merev emberek, őket pedig maximum kerüldd el! :)

Összegezve: ne rágódj, légy boldog a mostani helyzeteddel, legyél pozitív és nyitott az új dolgokra.

Ne haragudj, ha túl hosszú lett, remélem tudtam valamennyit segíteni! :)

2019. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!