Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék beszélgetőtársak...

Hogyan tudnék beszélgetőtársakat szerezni, ha szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

Nos, elég nehéz eset vagyok, már tavaly óta járok pszichológushoz és az már nagyjából megy, hogy ne mindig a rosszat lássam mindenben és ne izguljak annyira bizonyos dolgokon. Habár maga a kérdés kiírása is elég nehéz volt.


Soha nem voltam az a nagyon társasági ember, már óvodáskoromban is ilyen fajta voltam, de most rá vagyok kényszerülve, hogy emberekkel beszéljek. Egyébként én magam sem tudom, hogy valóban nem igénylem-e ezt, vagy csak egy kifogás, mert félek az emberi kapcsolatoktól.


17/F vagyok egyébként és ahogy tapasztaltam, idáig mindenkivel megszűnt a kommunikáció. Az általános iskolás osztálytársaimmal alig beszéltem, amióta elballagtam, aztán középiskolában is alig volt valaki, csak egy-két ember, akivel néha-néha szóba álltam. Azonban annyira rosszul voltam az iskolában az emberektől, hogy a végén már be sem tudtam menni. Januártól kezdve magántanuló vagyok, habár ki tudja, hogy ez meddig fog még tartani. Próbálkoztam Facebook csoportban hasonló érdeklődési körrel rendelkező emberekkel beszélgetni, de egész egyszerűen nem ment. Nem tudtam mit mondani, az egész olyan erőltetettnek tűnt, meg minden. Tizenvalahány emberrel próbálkoztam, de utoljára június elején beszéltem az egyikkel, azóta semmit. Maguktól nem kerestek, csak akkor beszélgettünk, ha én írtam rájuk, így úgy gondoltam, nem vagyok valami érdekes társaság.


Az egészben pedig az a legrosszabb, hogy nem csak idegenekkel nem tudok beszélni, hanem még a saját szüleimmel sem. Vasárnap például egy szót sem szóltunk egymáshoz. Amikor velük is próbálkozok, az is erőltetett és nem tudok mondani semmit.


Valóban reménytelen lennék vagy azért van még egy minimális esélyem arra, hogy viszonylag normális életet élhetek majd?



2019. júl. 8. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hiszem, hogy ez nagyon segítene rajtad, de ha gondolod írj privátban és beszélgessünk.
2019. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szívesen beszélgetek veled. Nekem is szociális fóbiám volt/van, csak mikor tini voltam, nem tudtam, hogy így hívják, azt hittem, simán el vagyok rontva.
2019. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is szívesen bedzélgetnék veled. Ha gondod írj!
2019. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt szokott lenni sok szocfób. Biztosan találsz beszélgetőpartnert, én is sokat találtam.


Nekem mostanában sajnos se időm se energiám ilyenre. Meglévő kapcsolataimat sem tudom fenntartani 😃 „éljen” a munka világa! 😃


Amit javaslok!

Asszertivitás. Nézz utána, olvasd el, sajátítsd el. Magadnak leginkább. Jól helyrerakja a gondolkodásmódodat.

Meg általános kommunikációs könyvek: testbeszéd (Pease -ék munkássága), Első benyomás c. könyv tetszett nekem még nagyon. Nagyjából minden nézőpontot átvesz, és abban segít, hogy úgy tudd önmagadat adni, hogy az másoknak is szimpatikus legyen.

Nyilván ezt élőben kell gyakorolni, de talán pár felesleges kört és csalódást megspórolsz vele.

2019. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hali!!

Én pont az ellentéted vagyok, én mindenkinek locsogok és fecsegek. Haaaa kell pár tipp, akkor nagyon szívesen beszélgetnék veled! 😁

2019. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Szia. Nem teljesen ugyanaz a korosztály vagyunk, de átérzem a helyzeted, és szívesen beszélgetnék veled.
2019. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!