Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyen nehéz elfogadnom...

Miért ilyen nehéz elfogadnom a saját döntésemet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ahogyan az életem most kinéz, 25 éves koromra lesz diplomám (ami önmagában 0 karrier) és ehhez 0 magánélet.


Kifejtve ezt a dolgot, most 23 vagyok, sosem volt párkapcsolatom és egyetlen olyan baráti kapcsolatom sincs, amit igaznak, normálisnak mondanék.


Ijesztő szembesülni azzal, mennyire sehol sem tart az életem és 2 év múlva sem leszek előrébb, mert egyszerűen nincs időm ismerkedni. Egyetem mellett dolgozom, a munka is sokszor a tanulás rovására megy. Persze igaz az, hogy az embernek arra van ideje, amire szeretné, de egyszerűen annyira fáradt vagyok év közbeb állandóan, hogy semmi motivációm az ég világon semmihez, a szocializálódáshoz végképp nem. Van, hogy elmegyek a barátnőmmel kávézni, 10 értelmes mondatot nem tudok összerakni, így inkább csak hallgatom, amit ő mond. Mostanság úgy alapjáraton se szívesen beszélgetek senkivel. Nem történik semmi, amit megosztanék, unalmas az életem, semmi olyan dolog után nem érdeklődöm, ami a környezetemet érdekelné.


Megoldás persze az lenne, hogy keressek olyan barátokat, akiket hasonló dolgok érdekelnek. De sajnos ennyire antiszociálisan ez nem megy. Csak a szaktársaimmal vagyok kapcsolatban, meg a gimis a barátnőimmel, illetve van néhány online barátom. 1 év múlva szeretnék kimenni Erasmussal Angliába, úgyhogy 2021-ben végzek csak.


Bár én döntöttem úgy, hogy nincs időm párkapcsolatot kialakítani és én érzem úgy, hogy unalmas vagyok, mégis borzalmas azzal szembesülni, hogy 25 évesen egy nagy nulla leszek. Nem akkor kell elkezdeni élni, eddig kellett volna.


25 évesen elég késő lesz elkezdeni megtanulni mindazt, amin más már tizenévesen réges rég túl van. Hát nagyon nem így képzeltem el az életemet. Szerettem volna huszonévesen családot alapítani. Esélytelen, hogy sikerüljön. Ötletem sincs, mikor állnék készen egy párkapcsolatra. Hogyan lehet ennyire éretlennek lenni? Képtelen lennék azt adni, amit elvárnék magamtól, így meg biztosan nem kezdenék bele.


Rengeteg gátlásom van, igazából nem is szeretem magam (és ha én nem szeretem magam, más hogy szeressen, és talán emiatt nem is érdekelnek az emberi kapcsolataim,mert gőzöm sincs mit akarunk egymástól?) Másnak olyan egyszerű boldognak lenni, én meg szinte minden 2. nap sírok. A Facebookom tele van azzal, hogy korombeli lányok(nők) jegyben járnak, házasodnak, gyereket szülnek (és van aki ezt egyetem mellett mert össze lehet egyeztetni).


Én meg egy nagy nulla vagyok, mert én döntöttem így...mégis kimondhatatlanul fáj. Sosem voltam még ennyire üres.


23/L



2019. júl. 10. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a saját döntéseiden múlik. Viszont önellentmondásban vagy. Fentebb azt írtad, hogy nincs igaz barátod, lentebb meg, hogy "van amikor elmegyek barátnőmmel kávézni. Akkor kérlek döntsd most el, hogy az a barátnő micsoda plusz a netes ismeretségek? Ha nem barátok, akkor ne azt a kifejezést használd rájuk. Szerintem sose késő elkezdeni "élni". Nyilván megértem, hogy mi a bajod, de sztem nem késő nyitni. Én se vagyok elégedett az életemmel és a diplomám után most elég üresnek érzem magam, de bízok benne, hogy lesz jobb. Neked is azt tudom ajánlani, hogy bízz, de tegyél is érte. Most nyár van, vegyél ki egy kis szabadságot, s próbálj társaságba menni. Valamint ami arany szabály még: sose hasonlísd magad másokhoz. Önelfogadás pedig nehéz procedúra, de fokozatosan próbáld meg. Írd fel magadnak, amit szeretsz magadban. Próbáld mindig kiemelni a pozitív dolgokat! 23/N
2019. júl. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim, de közel sen kielégítőek ezek a kapcsolatok. Az online amiatt nem, mert csak online. A való életben meg azért, mert fel kell adnom az énem egy-egy részét, hogy elfogadjanak. Ez meg nagyon lélekölő és fárasztó. Még akkor is, ha vannak jó pillanataink. Nincs itt semmi önellentmondás.


A baj az, hogy nincs hol ismerkedni. Nem tudok társaságba járni. Elképzelni se tudom, más hogyan csinálja. Egyetem első évében mindenki lazán ivott mindenkivel. Utána kialakultak a klikkek, én meg beláttam, hogy a bulizást nem nekem találták ki. Innentől elvágtam a lehetőségeim. Nincs olyan kör erre, ami érdekelne és eljárnék. A társastánc pedig nagyon-nagyon messze van a komfortzónámtól. Más meg nem jut eszembe. Ha kimegyek Angliába ott aztán rá leszek utalva, hogy szocializálódjak. Nehéz lesz, látom előre, de muszáj lesz, mert teljesen egyedül leszek.

2019. júl. 10. 01:37
 3/10 anonim válasza:
100%
Soha semmihez nem késő. Nekem először 27 évesen volt komoly kapcsolatom, semmiben nem hátráltatott az, hogy korábban nem volt. Alapdiplomát most szereztem 30 évesen és szeptemberben folytatom. Nekem is vannak ilyen időszakaim amikor így érzek, mint te. Sajnos ebben a világban nehéz, ezért kell elsősorban önmagad feltalálni és boldognak lenni. Nem kell erőltetni semmit, csak legyél nyitott. Másokat meg sose figyelj, hidd el nem mindig úgy vannak a dolgok aminek látszanak egyrészt (face sokszor hamis imázs), másrészt meg attól, hogy ami nekik jó, nem biztos, hogy neked is az. Te is különleges vagy, büszke lehetsz arra is hogy diplomád lesz majd. Az szomorú egyedül a történetedben, hogy te ezt rossz dologként éled meg. Kapcsolatnál is az a jó, ahol a két fél erősíti egymást, még akár több energiád is lehetne aztán. :) Nem kell mindig 'toppon' lenned és állandóan együtt lennetek, így is lenne aki önmagadért szeret, biztosan menne a tanulás is mellette, ha annyira hiányzik és félsz belevágni, szerintem merj nyugodtan, mert így meg lelkileg merülsz le. Senkinek se úgy alakul az élete, ahogy azt előre eltervezi, és ez valahol szép is. Annyi idősen én is azt gondoltam mostanra családos leszek és biztos jó lett volna úgyis, de egyáltalán nem bánt, hogy nem így alakult. szép évek állnak mögöttem és még szebbek előttem, ahogy biztosan előtted is! :) Nekem pl. ami segít ilyen helyzetben, az valami új hobbi, cél, kaland. Például kipróbáltam rajzolást, heti 1-1 óra, nem sok idő vagy zongorán megtanulni egy darabot, amit szeretek vagy felülni bringára és menni 100km-t valamerre. De örülök, hogy ezt most megosztottad velünk, muszáj kimondani néha a belső problémáinkat. Mindenesetre nagyon fiatal vagy velem együtt (ne öregíts már engem :D ), előtted az élet, merj is élni, fel a fejjel! 30/F
2019. júl. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit tanulsz?
2019. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút átérzem amit leírtál. De nem gondolom, hogy ez örökre így is maradna :) ne így állj hozzá.

Habár nekem volt 2 kapcsolatom is, és azt hittem "ő az igazi", tervekkel, reményekkel voltam, hogy 25 éves koromra család, különélet stb. na hát ebből semmi nem jött össze. Most élem a szinglik életét, de ebben mi a baj? semmi. Építsd magad, és erősítsd.

Az meg, hogy mikor állsz kész egy kapcsolatra, azt így sosem tudhatod. Lehet 2 nap múlva valaki betoppan az életedbe:) erről egy kedves barátnőm jut eszembe. 27 évesen még nem volt párja. nem is szerettem előtte ezt a témát feszegetni, láttam rajta, hogy kellemetlenül érinti. nem sokkal később megismert valakit, és 1 év után megvolt a lánykérés. Jövő augusztusban lesz az esküvőjük és boldogok. :)

Ami a facebook-os posztokat illeti, átérzem. Volt idő, mikor én is azon kaptam magam, hogy órák óta görgetem és egyre rosszabbul érzem magam mert csak azt látom, hogy mindenki boldog, mindenki nyaral, a velem egyidősek házasodnak, gyerekük lesz stbstb. Először is! Ezen képek és bejegyzések fele lehet nem is igaz, vagy épp nem teljesen a valóságot tükrözi. Soha ne hasonlítsd magad másokhoz.Nem tudhatod mi van mögötte, hogy ő épp mit tükröz a közösségi oldalon. Tudod hány olyan ismerősöm van, ahol én tudtam, hogy romokban a házassága de posztolta a közös képeket naponta. Pár hónap múlva eltűntek ezek a képek. Vagy például Dubaji képeket posztolt az illető, holott tudtam, hogy itthon épp elárverezik a házát és konkrétan már hajléktalan. Szóval ezekkel nagyon vigyázni kell és megtalálni azt az aranyközéputat. :)

Nem vagy nulla. Úgy vagy tökéletes ahogy vagy! Fel a fejjel, előtted még az élet!!! :) <3


25/L

2019. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a kedves, építő kommenteket! Teljesen igazatok van, mostantól megpróbálom más szemmel nézni a dolgokat.
2019. júl. 10. 08:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek arra van ideje, amire szánja azt.

Ha neked a tanulás és a munka fontosabb, mint a szociális élet, akkor meg kell hozni ezt a kompromisszumot. Ráadásul most nyár van. Nincs tanulás. Most van lehetőséged ismerkedni. Nem sok idő, de ha ennyire szükséged van rá, akkor meg kell erőltetned magad, ki kell mozdulni a komfortzónádból.


Leginkább a hozzád hasonló emberek tudnak a barátaid, lelkitársaid lenni. Nyilván a suli lenne egy ilyen hely, hiszen ott megvan a közös érdeklődés. Mégsem jött össze. Szóval mehetsz tovább, beléphetsz közösségekbe, ellezdhetsz új hobbikat, ahol találkozhatsz nekedvaló emberekkel. Akár barátság, akár szerelem miatt.

2019. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése minden, a te helyzeted is.


Van egy nagy célod, a diploma és most ez neked a legfontosabb, ami teljesen jó dolog objektíven nézve is.


Viszont ilyenkor nyáron érdemes lenne egy kicsit pihenni, lazulni, barátnőzni, főleg így hogy a hiányát érzed a baráti kapcsolatoknak.


Miért írod azt, hogy egy nulla vagy, miközben tudod, hogy ez nem igaz? Nem vagy egy nulla, vannak értékeid. Számold össze, mi az , amit szeretsz magadban, mindenkinek van ilyen, neked is.


A barátnőiddel elmehetnétek a strandra, vagy egy utazásra, esetleg moziba, vagy más olyan helyre, ami legalább valamennyire érdekel!


23 éves vagy, előtted az élet!

Még az is lehet, hogy jövőre kapcsolatod is lesz, bármi alakulhat bárhogyan, sohase mondd, hogy soha!

2019. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Reszben, mint ha magamat olvasnám. En is teljesen olyan különcnek érzem magamat, mint Te. En is sok évet töltöttem egyedül, futó kapcsolataim voltak sokáig. Nem volt túl sok barátom, de mondjuk azok jók, viszont én sem úgy voltam soha velük, ahogy a filmekben látni, hogy óriási bulik stb.. hanem sokszor csak valami unalmas sótlan beszélgetések, de ennek ellenére voltak azért igazán jó bulik is ha olyan kedvem volt. Ez javarészt miattam, mert sokszor még a barátaimmal sem volt kedvem beszélgetni. Éltem a saját kis világomban. Magam társaságát élveztem kegjobban, nem kellett senkinek megfelelni.

Viszont én élveztem is ezt a fajta életet csak azért voltak bizonyos lelki gondjaim, hogy bizonyos fokú szotongást váltott ki az, hogy nem úgy élek mint az átlag és ezt senki nem értette meg, hogy mi a jó ebben. Igazán akkkr vállt kelllemetlenné a dolog, amikor a barátaim sorra megnősültek és a korombeliek is es gyerekek lettek. Az ember olyankor úgy érzi magát, minty ha döntéskényszerben lenne és én jelenleg abban is vagyok. Van egy nagyon szép, kedves barátnőm, akivel szeretjük egymást, de mégis munkálkodik bennem ez az antiszoc dolog és az egyedüllét utáni vágy. Két erő folgozik bennem és valóban nem jó érzés. Lehet így vagy te is. Ezek a dolgok szerintem orvosolhatók. Én valószínű fel fogok keresni egy pszichológust. Ezt akár már online is megteheted Te is. Viszont a korod miatt nehogy aggódj! Az a része vicces is a levelednek, hogy 23 évesen ezen aggóst. Nagyon-nagyon korai. En 36 vagyok és én sem gondolom egy pillanatog sem, hogy reménytelen a dolog. Tehát fel a fejjel!


36F

2019. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Majd en leszek a barátod 38 F csődtömeg
2019. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!