Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, hogy ne érezzem...

Mit csináljak, hogy ne érezzem magam ennyire magányosnak?

Figyelt kérdés

Már több mint másfél éve elég csúnyán szakított velem az akkori párom. Nagyon nehezen viseltem a történteket, de a családom és barátaim mellettem voltak/vannak, így igazából próbáltam minden lehetőséget megragadni, újat kipróbálni, élni, élvezni az életet, megszeretni és elfogadni önmagam. Egy jó ideig ez ment, úgy éreztem átlendültem a holtponton :)

Azonban mostanság megint egyre jobban eluralkodik rajtam az az "egyedül vagyok" érzés. Mindenki kérdezgeti, hogy nekem miért nincs senkim. Nem mondom, voltak próbálkozásaim, volt 1-1 srác akivel alakulhatott volna valami, de aztán mégsem lett belőle semmi. Sokszor azon kapom magam, hogy ülök itthon, és csak agyalok. Hogy miért nem kellek senkinek, hogy biztos velem van a baj, stbstb. Barátnőimnek sem merem már ezeket felhozni és "panaszkodni", mert nem akarom, hogy mindig az én hisztijeimet hallgassák. :/

Persze, igyekszem elfoglalni magam és meglátni a legapróbb dolgokban is az örömöt,de sokszor nehéz, amikor közvetlen környezetemben is mindenkinek jól alakul az élete, család, házasság, közös lakás stb, én pedig nem ott tartok, ahol mondjuk 5 éve elképzeltem magam :)


Az ismerkedéssel kapcsolatban meg azt vettem észre, hogy szabályosan vonzom az olyan férfiakat, akiknek én vagyok a lelki támaszuk. Utólag visszagondolva mindig az volt, hogy ha segíteni, támogatni, biztatni kellett akár a páromat, akár a kialakulóban lévő srácot én mindig ott voltam és biztattam, támogattam. De pl. amikor nekem kellett tanács, segítség...akkor maradtam egyedül. És ez annyira bosszant, hogy ezeket a dolgokat mindig utólag veszem észre, és azt hiszem ez a normális, holott ez nagyon nem így van :( vagy itt is valamit én csinálok rosszul? :(


Előre is köszönöm a segítő válaszotokat!

26/N


2019. júl. 14. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Közös lakás, gyerek, esküvő... én nem foglalkoznék az ilyen ismerőseimmel, nem érdekelnek a problémáik. Szerezz valami pasit netről, akivel összejártok szexelni, meg nem árt ha nagyvonalú is, elvisz ide oda, vesz ezt azt.
2019. júl. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek szintén szakítást követő másfél évnyi kínlódás után. Kár, hogy az ember igényli a társat, mert alapvetőleg, ha belegondolsz, ha van párod akkor is csak a szenvedés megy. Veszekedések, megcsalás, szakítás. Probléma probléma hátán. Olyankor a napsütésből eshetsz a sötétségbe, most viszont konstans a szürkeségben vagy. Én kezdem megszokni, de ez lehet nem a legjobb megoldás. A jövőre bízom a dolgot, bár én pár évvel fiatalabb vagyok nálad.
2019. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Magadban tegyél rendet. Attól, hogy párkapcsolatban vagy, nem biztos, hogy boldog is vagy. Probálj olyan dolgokat csinálni és olyan emberek közelében lenni akik erősitenek és nem gyengitenek. Legyél nyitott, igy van használd ki a net adta lehetőségeket, ne egy párkapcsolattól várd a boldogságot, teremtsd meg magadban először olyan dolgok által amik feltöltenek, örömet okoznak, a többi jön magától is. Szép nyarat!
2019. júl. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!