Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem nincs esélyem...

Úgy érzem nincs esélyem senkinél. Igazam lehet? 18/L

Figyelt kérdés
Nem tartom magam egy átlagos lánynak, de annyira különlegesnek sem. A koromhoz képest szörnyen önállótlan vagyok, konkrétan arra nem vagyok képes, hogy a legközelebbi boltba elmenjek egyedül bevásárolni, annyira szorongok. Bármiféle ügyintézésről meg már ne is beszéljünk... Nagyon-nagyon szerencsétlen vagyok, legyen szó akármiről, de a kapcsolatkiépítés egyenesen a gyenge pontom. Egyik közösségben sem sikerült soha megtalálnom a helyem, mindig is kirekesztett voltam és csendes, furcsán néztek rám mások, sosem tűnt úgy, hogy bárkit is érdekelnék, bárki is közeledne felém. A fiúkat inkább már szóba se hozzuk... Ennek ellenére, hogy én egy iszonyúan magamnak való személyiség vagyok, aki szereti maga körül a csendet és a nyugalmat és pocsék kommunikációs készségekkel rendelkezik, mégis már nagyon régóta vágyom egy társra, a szerelemre. Mindig azt mondogatták nekem, hogy először barátkozni próbálják, de én szívem szerint inkább romantikus kapcsolatra vágynék, olyasvalakivel, aki nemcsak a párom, hanem egyben a lelki társam és a legjobb barátom is. Az utóbbi időben egyre jobban vágyom erre, sokszor ismeretlen, csupán egyszer látott személyekbe túl sokat képzelek bele. Mindig attól félek, hogy elszalasztom azt a srácot (bárhol, bármikor), akit igazán nekem szántak, azért mert gyáva és visszahúzódó vagyok. A fent leírt tulajdonságaimmal úgy érzem a fiúk többsége még csak egy esélyt sem adna, hogy legalább kicsit megismerjen és láthasson valamit a jobbik felemből és abból a kevés pozitív tulajdonságomból.

2019. júl. 18. 16:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
irigyek rád
2019. júl. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig bármennyire is szarul hangzik, először is barátkozni és kommunikálni kéne "megtanulni". Nekem se megy valami fényesen, de talán egy picikét sikerült fejleszteni magamon az utóbbi időben. Kitartást! :D
2019. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
17%
Igazad.
2019. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Tovább tanulni fogsz ?


Szorongásoddal voltál már szakembernél ?


Mióta szorongsz ?

2019. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nem csak a jobbik de a szebbik feled is el lessz kapva :)
2019. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Nincs igazad. Nekem is nehezen megy a kommunikáció, bár ennek oka van. Mégis viszonylag megtaláltam a helyem, bár az embereknek furcsa ez, de nem nagyon foglalkoznak vele.
2019. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

zintén szólva, annyira nem szeretnék továbbtanulni. Ha még is erre adnám a fejem - én bevallom - hogy csak a jobb fizetés, illetve kényelmesebb munkahely reményében tenném. Nem vagyok valami ambiciózus és eltökélt.


Szakembernél jártam már, pszichológusnál, gyermekpszichiáternél, kiknenziológusnál, csoportos foglalkozáson stb. Legalább 10 olyan helyen voltam, ahonnan segítséget, javulást vártam, de számomra csak pénzkidobás volt az összes. Soha többet!


Mióta szorongok? Szerintem azóta, hogy iskolás lettem. Majdnem 7 évesen számomra hatalmas trauma volt elkezdeni az iskolát, akkoriban még a sírás is rám tört sokszor, annyira egyedül éreztem magam a csupa idegen gyerek között. A sírás kivételével mára semmi nem változott, ugyanúgy nem tudok kezdeni semmit az emberekkel, az osztálytársaimmal sem, csak csendben üldögélek közöttük. Még mindig ugyanakkora stresszt idéz elő bennem egy felelés vagy akár egy kiselőadás bemutatása. Szóval többek között ezen okok miatt felejtős számomra a továbbtanulás is.

2019. júl. 18. 18:07
 8/24 anonim ***** válasza:
Mit vársz el másoktól amúgy? Ha nem kommunikálsz, akkor szerinted ezt hogy kellene lereagálják mások? Harapó fogóval kihúzzák belōled a szó? Ha nem változtatsz, akkor kinél kellene így esélyed legyen? Ha te sem közeledsz, akkor miért kellene közeledjenek mások? Netán a nyakadba kellene ugrani, miközben te zárkózott vagy?
2019. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%

Nálam van.

18/F

2019. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Remélem nem az van a fejedben h ha találsz egy párt minden csak úgy megoldódik. Előtte magadat kell rendbe tenned, de csak akkor megy ha tényleg akarod. Lehet h voltál már szakembereknél, de az rajtad is múlik h lesz-e vmi változás. Ami persze nem egyik napról a másikra megy. Beszélgess magaddal sokat, tegyél fel kérdéseket, ismerd meg önmagad. Találj egy kiinduló pontot és szép lassan fejlődhetsz. Persze mindenképp, beszélgess még erről legalább egy emberrel akihez közel állsz, megbízol. Akár nekem is írhatsz egy-két dolgot privátban, nyilván az nem jön úgy át, de úgyse ismerjük egymást.

17/L

2019. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!