Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudom hogyan tudnék...

Nem tudom hogyan tudnék továbblépni az ismerkedés egyik szakaszán. Tapasztalatok, gondolatok?

Figyelt kérdés

Elég érdekesen alakult az életem és volt egy olyan része, mikor 2 évre bezarkoztam egy szobába úgy, hogy se szüleimmel, se tesoimmal nem beszéltem, és ha jött egy barát őt sem engedtem be. Ennek persze volt előzménye, hogy miért tettem ezt, de nem szeretném sajnaltatni magam. Ez a két év alatt teljesen elidegenedtem az emberektől és ha már csak a tesóm barátja átjött és a mellettem lévő szobában hallottam hogy beszélnek, már akkor elkezdtem remegni és görcsösen szorongani.

A 2 év után történt valami, ami teljesen felborított mindent és ennek hatására muszáj voltam változni (hála az égnek) és szép lassan elkezdtem visszaszerezni a szociális kepessegem.

Most ott tartok, hogyha egy idegen fiúval/lánnyal valamilyen oknál fogva beszélgetni kell, akkor az nem esik különösebben nehezemre, de ha már érzelmet kell a dologba vinni, akkor kezdődnek a bajok. Nem vagyok képes arra, hogy egy adott mértéknél közelebb engedjek magamhoz egy lányt, persze biztos ott van az alacsony önbizalom meg a többi, de nem találom a módját, hogy, ezt a számomra óriás küszöböt átlépjem.

Valamit tudtok ajánlani/segíteni mit tehetnék, hogy bízzak annyira magamba és másban is, hogy egy érzelmi kapcsolatot tudjak kialakítani egy lánnyal?

Nagyon érdekelnek a gondolataitok, tanacsaitok, hogy miként tudnék fejlődni és ezzel boldogabb lenni.


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat és hogy elolvastatok.



2019. júl. 20. 02:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valamiféle intimitástól való félelem, én csak pszichológust, vagy pszichoterapeutát tudok ajánlani.
2019. júl. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam sokáig, egyszerűen féltem nagyon közel engedni magamhoz bárkit is, de az évek során rájöttem arra, hogy bár ezt teljes mértékben nem lehet leküzdeni, de javítani nagyon sokat tudsz rajta, ha valóban szeretnél változtatni. Szerintem először próbálj meg új barátokat szerezni, majd szép lassan kerülj hozzájuk egyre közelebb, és ha ez sikerült, akkor kezdj el ismerkedni másokkal is. Tapasztald ki, hogy pontosan mi az, amitől megrémülsz, és ezek alapján tájékozódj. Most mondanám én is, hogy menj el egy pszichológushoz, de ő sem tud csodákat tenni, ha te nem próbálod meg jobban megismerni magadat. Lehet, hogy furcsa, de sokszor az segít, ha teljesen idegen szituációkba kevered magadat, még akár veszélyesek is lehetnek, csak érjenek új ingerek téged, mert egyedül így fogod tudni, hogy miként reagálsz a számodra ismeretlen történésekre. Illetve még az sem ártana, ha ilyen önismereti jellegű könyveket is elkezdenél olvasni, mert hidd el, hogy rengeteget segítenek! Puhatold ki a határaidat, állj a tükör elé, és őszintén nézz magadba. Nem kell sietni, csak szép nyugodtan. Én szurkolok neked. :)
2019. júl. 20. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2019. júl. 20. 05:45
 4/5 anonim válasza:
Nekem egy enyhe szociofóbiám van, és nincs önbizalmam, az első (még több nem volt) barátomnak úgy szintén. És, mivel vele annyira jóban voltam, hogy nem kellett félnem mellette, vagyis egy pár hónalig alig tudtam hozzászólni, ám megtört a jég, és teljesen más lettem, és azóta tudok ismerkedni másokkal, fiúkkal. Azt hiszem, számodra is kell egy ilyen lány, aki nagyon hasonlít hozzád, mert ő meg tudja törni a jeget.
2019. júl. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező fiú!


Javaslatom:

Tedd azt, amelytől úgy egyébként érzed, hogy rettegsz: Álljál szembe szorongásaiddal és ismerd fel minden pillanatban, amikor rád tör.

1. (legelső) a FELISMERÉS. Mindig, amikor ez meg van... arra gondolj, hogy ez NEM kívülről jön, hanem belülről. Tőled ered. És ami Tőled ered... az jó! Mert azon akkor Te tudhatsz változtatni.

2. Légy őszinte! Ha őszintén nyilatkozol, akkor ugye nem hantázol.. és ez őszinteségre készteti a partnered. (Legyen az bárki is)

3. Semmit NE szégyellj! (Leginkább a saját sikertelenségedet.)

4. NE gondolj előre semmit... hogy mi fog történni... hogy miként fog reagálni... hogy mit fog gondolni... hogy jó leszel-e neki... hogy megfelelsz-e az elvárásainak! Bárkiének!

5. Mindig változtass! Ne ragadjál le egy-egy beszélgetés-mintán, egy-egy közeledés-formán. Vedd észre (akár utólag visszaemlékezve) saját viselkedésedet egy adott szituációban...(mik a jellemzői, milyen volt a hangod, milyen volt a gesztikulálásod, testtartásod, stb.) És legközelebb figyelj oda, hogy ne pont ugyanúgy történjen minden. Változtasd meg benne saját részed forgatókönyvét. Vagyis változtass valamin. Ez fontos.


Ha mindezeket le tudtad küzdeni... Te is érezni fogod. Pici lépésekben...

És onnantól nyert ügyed van. Már ami az ismerkedés-körüli és az elfogadásra vonatkozó bizonytalanságaidat illeti.

De, csakis Te tudod ezeket meglépni. Senki más. Én legfeljebb csak drukkolni tudok Neked...


Az ERŐ legyen Veled!

2019. júl. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!