Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Valóban nem volt soha egy...

Valóban nem volt soha egy barátom se?

Figyelt kérdés
Sok embert barátomnak tekintettem az elmúlt években, de feltűnt egy nagyon furcsa dolog, hogy amikor én szörnyen elfoglalt voltam, és hónapokig nem kerestem senkit, ők sem kerestek, mindig mindenkire én írtam, tényleg mindig, a kapcsolataim így maradtak fent, és amikor beszéltünk úgy tűnt, hogy nagyon kedvelnek engem, viselkedésük alapján, de akinek számítok, vagy kicsit is fontos vagyok, csak rám írna egyszer a 3 hónap alatt, nem? Úgy érzem most, hogy mintha igazából mindig is egyedül lettem volna, én mindenkiért akit barátomnak gondoltam elég sok mindent megtettem, sose vártam viszonzást, nem is érdekelt, de most így kicsit szánalmasnak érzem magam, hogy nem voltam képes egy emberi kapcsolatot se felépíteni, és gondolom nem az egész világ a hibás.

2019. júl. 20. 06:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Ha keresem őket talán rálehet venni egy találkozóra de egyébként engem se keres senki. Új barátokat kell szerezni.
2019. júl. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bennünk van a hiba? Min kéne változtatni? Ha meg változtatunk emiatt valamin az már nem teljesen mi vagyunk, és nem az őszinte személyiségünk
2019. júl. 20. 07:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Dettó. Nem keresek senkit azóta, más se keres engem attól nem kell félni. van egy munkatarsam akivel jól kijövök, vele eljarok itt-ott iszogatni. A többiekkel meg ha talalkozok köszönök nekik es probalom rövidre zarni a beszelgetest.
2019. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A barátokkal ugyanez. Az egyikkel akkor beszéltem utoljára, amikor megkértem, hogy segítsen a költözésnél (ott lakott egy házzal odébb) és meg is ígérte.

Nem jött, teljesen egyedül oldottam meg mindent. Azóta eltelt egy év és még azt se kérdezte meg, hogy milyen az új hely, vagy élek e még. 15 éve ismerjük egymást és állítólag fontos vagyok neki, meg ő a barátjának tekint. Ahm.. Oké. (ha ő kérne meg bármire, átutaznám érte még most is a várost, mert nekem tényleg jelent ennyit, és nem ő az egyetlen ilyen "barátom")

Amióta nem pedálozok, hogy bármilyen kapcsolatot életben tartsak, a rokonaim is eltűntek. Az utóbbi másfél évben senki nem köszöntött fel semmilyen ünnep alkalmából. Hát jó. Akkor legyen így.

Már ott tartok, hogy ha valaki el is kezd velem ismerkedni már előre tudom a forgatókönyvet és nem is hagyom, hogy végig járjuk. Inkább az előtt vágom el, hogy részemről érzelmi kötés alakulna ki. Így kevésbé fáj. Úgyis mindig ugyanaz a vége. Ami engem illet, én tudom hogy szar alak vagyok. Hiába mondta mindenki, hogy jaaaaj hát neeeeem! A mellékelt ábra épp azt mutatja, hogy de.

Mindegy végül is. Egyedül is el lehet vegetálni.

2019. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71% ha az életben is olyan vagy, mint itt, akkor ne csodálkozz. Mindig kinyilvánítod a nagyszerű véleményedet, más szempontját nem fogadod el, belekötsz tök normális emberekbe akik nem is neked, hanem más kérdésére írtak.. elviselhetetlen kis pattogi vagy. Köszönd meg az őszinteségemet, ritka ajándék, hogy valaki egyenesen elmondja mi lehet a baj, min lehetne változtatni.
2019. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt... Azt ugye tudod, hogy nem egy ember van ugyanolyan %kal?
2019. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze. Csak megszólítani nem tudtalak másként. De a stílus felismerhető, ha valaki sokat olvasgat itt, és én napi 1 órát elvergődök a válaszokat olvasva. Sok embert már a szófordulatairól “megismerek” biztosan te is.
2019. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nagyszerű, nagyon tehetséges vagy!
2019. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen ilyen módon alakultak kapcsolataim, virtuális, írásbeli "azonnali üzenetküldőkön keresztül megvalósuló" kapcsolataim vannak, ha nem keresek senkit, nem keres senki. Van aki már egyébként sem ír vissza... Ha valakit nem keresek, örökre, végérvényesen eltűnik életemből...

Ha esetleg adódik valami problémája, amit úgy gondol, én tudok megoldani, akkor gyorsan felhív, elhadarja problémáját, hogy azonnali segítség kellene, gyorsan oldjam meg. Probléma megoldása után ismét eltűnik, ha újabb probléma nem merül fel, végérvényesen.

Élőben is ezt tették velem sokan.

Nekem is fáj, hogy nincsenek kapcsolataim, a telefon azért van, hogy senki se hívjon, vagy azok hívjanak, akik csak kihasználni tudnak.

2019. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú, hogy ennyi emberrel ezt teszik...
2019. júl. 21. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!