Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos emberek, ti mentek...

Magányos emberek, ti mentek nyaralni egyedül, vagy inkább otthon maradtok?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 10:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelműen sehova.. Nem is szeretek emberek között lenni. Akivel talán mentem volna az lemondott rólam szóval újra értelmetlen és magányos a kis fostos életem. Így meg hova, minek mennék "nyaralni"? Egyébként se voltam vagy 6-8 éve, talán úgy 10-12 éves korom óta
2019. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

A magányos nem azt jelenti, hogy annyira beteg valaki, mint az elsö válaszoló, rá egy csomó pszichikai szimptóma illik inkább.

Aki csak azért magányos, mert nincs éppen társasága, de szeretne, annak megéri elmenni egyedül is, több okból is. Egyrészt kilép a megszokott mindennapokból így élményeket güjthet (kirándulások, tájak, városok, ismeretek), másrészt meg eközben sokszor ismeretségek is kialakulhatnak, ha nyitott rá az illetö.

Emellett rengeteg olyan dolog történik egy nyaraláson, amihet nem kell társaság, egyedül is pozitív, márcsak az is, hogy új benyomások érik. Ez az egyik legjobb módja a depressszió megelözésének és a lelki egyensúly fenntartásának.

A begubózás - amit az elsö is írt -, csak rontja az illetö lelkiállapotát és egyre inkább belecsúszik egy önsajnálatos, depresszív helyzetbe, szóval a lehetö legrosszabb ötlet.

2019. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

Voltam életem egy elég hosszú szakaszában egyedül a válásom után. Elmentem nyaralni, de nem tett jót, mert mindenütt csak boldog párokat, rendezett összetartó családokat láttam, ami csak fokozta a rossz érzésemet. Ha volt is ott valaki szintén egyedül, azt észre sem vettem, mert erre voltam kihegyezve.

Viszont most 10 éve élek jó párkapcsolatban és fontolgatom, hogy egy hétre elmegyek egyedül valahova, mert a párom a munkája miatt 2 napnál többet nem tud kivenni.

Ez esetben nem tartok tőle, hogy ugyanazt fogom érezni, hiába leszek egyedül, mert van egy biztos hátországom.

2019. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mennék? Lehet, hogy pont az út során találkozok valakivel. Több esélyem van rá, mint ha csak otthon ülnék.
2019. júl. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Én nem megyek egyedül. A nyaralás nekem az élményről szól, és akkor van értelme ezeknek az élményeknek, ha van kivel megosztanom.
2019. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%
1. Vagyok ez is így van utolsó. Ha nincs kivel megosztani akkor nekem sincs értelme... KB semminek
2019. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Nyaralni nem de csomo helyre maszkaltam mar egyedul es tenyleg jol lehet ismerkedni kozben. Nyaralni csak azert nem megyek egyedul mert nincs ra igenyem. A strandon kifekudni vizes testtel csukott szemmel napozni nekem boven eleg
2019. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennék, ha volna rá pénzem és időm.
2019. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Amikor volt barátnőm, (még) nem volt pénzem nyaralni.

Most, hogy már lenne pénzem nyaralni, már nincsen (normális) barátnőm...

2019. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Én akkor is csomószor szívesebben megyek egyedül, ha van kivel mennem, imádok egyedül utazni. Társasággal is jó, de egyedül teljesen más.
2019. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!