Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kevéssé megterhelő...

Pupusz kérdése:

Milyen kevéssé megterhelő önkéntes munkát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
40 éves családapa vagyok. Mindent megkaptam az élettől, szeretnék valamit visszaadni. Embereken szeretnék segíteni, ellenszolgáltatás nélkül, minimális idő és energia befektetéssel, mivel a családomat is el kell tartanom valamiből. Erős dohányos vagyok, szóval fontos, hogy rágyújthassak. 1-1 dohánymentes óra belefér, de több nem. Heti néhány órára gondoltam, egy etapban. Ebéd után aludni szoktam egyet, de ez bizonyos fokig rugalmas, azért jobb lenne 8-11-ig, vagy 16-20 óráig. Ti mit ajánlanátok?

2019. júl. 24. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb városokban vannak önkéntes centrumok (én pl. Szolnokon voltam ilyennél), oda el kell menni, jelentkezni, elmondani, hogy milyen feltételek mellett tudnál nekik segíteni és majd ők sorolnak fel lehetőségeket, amik közül te választhatsz.


Igazából nem kell sokat várni ettől, legalábbis Szolnokon engem többnyire székeket/asztalokat pakolni hívtak különböző városi rendezvényekre, művelődési ház ruhatárba, esetleg szórólapozni... stb. Ami tényleg kicsit katartikusabb munka lett volna, például hajléktalanoknak ételosztás, az csak bizonyos időközönként van és többnyire annyi az önkéntes, hogy már hónapokkal korábban be van telve minden hely.

Nem tudom más városban mi a helyzet, de én nálunk ezt tapasztaltam.

2019. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Ha szereted a kutyákat, akkor szerintem kezdésnek az is jó, ha elmész egy állatmenhelyre és megsétáltatsz pár ebet. Állatmenhely sok kisebb városban is található és sétálás közben annyit cigizhetsz, amennyi jól esik és ráadásul nem is megerőltető munka.

2019. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalataid megosztását!
2019. júl. 24. 08:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak munkát ajánlanál vagy esetleg egy kis anyagi segítség is belefér. Pl kifesteni a kórházban a gyerekosztályon 1-2 kórtermet.

Esetleg szervezhetsz az ismerőseid közt gyűjtés, megunt, kinőtte, de még használható ruhákat és elvinni szegényebb településekre, gyermekotthonokba.

2019. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az már túl sok idő, energia, szervezés lenne.
2019. júl. 24. 09:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Màltai szeretetszolgàlatnàl mindig van önkéntes munka, esetleg állatmenhely.

Hála az új kiváló és logikus magyartörvènynek, mely "Kötelező önkèntessèg" nèven fut, nekem nyilván kötelező volt ingyen munkát vállalni, én gyermekekhàzàban voltam és ott kèszítettünk elő gyerekeknek eszközöket a következő napi kèzműves foglalkozàshoz, meg voltam fesztiválon is, ott oszlopokat festettünk, futóversenyen segítettünk, vizet osztottunk, és meglepően rengeteg önkéntes volt, nem csak a kötelező önkèntessègből adódóan. Ott voltak izgalmasabb munkák, és legtöbbször a szabad ég alatt voltunk, ott meg annyit dohányzol amennyit akarsz.

2019. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy jót akarsz, de itt azért nem ártana kicsit kilépni a komfortzónából és pl rászánni egy napot. Ez így olyan látszat dolog lenne, ahogy te elképzeled.

Azt mondod családapa vagy, pl a gyerek/ék iskolájában is lehetne tevékenykedni, abból a gyerekednek is jó. Vagy a legegyszerűbb, ha fogod magad és pl családostól összeszeditek a környéken a szemetet vagy füvetnyírsz.

2019. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!