Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ösztöndíjas foglalkoztatott...

Ha ösztöndíjas foglalkoztatottként megtagadnám a vezetőm utasítását, és emiatt jogszerűen, azonnali hatállyal felmondanának, akkor kötelezhetnének kártérítés megfizetésére a határozott szerződésemből hátralévő 3,5 hónap alapján?

Figyelt kérdés

Szeretnék közös megegyezéssel távozni, de félek, hogy nem írják alá, vagy túl hosszú időt kéne még ott maradnom (2 hétnél tovább).

Szóval az a kérdés, hogy ösztöndíjas foglalkoztatásnál, a munkáltató jogszerű, azonnali hatályú felmondása esetén, terhelhet-e engem bármilyen anyagi következmény?

(Sajnos a rendes felmondást a 2004. év CXXIII. tv. kizárja.)



2019. júl. 28. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A munkaszerződésedet kellene elolvasni.

Gondolom 1 hónap felmondási idő van, azt illő lenne kibírni, nem olyan nagy ügy. DE mikor beadod a felmondásodat szépen kérd meg őket, hogy ne kelljen ledolgozni, hátha belemennek

2019. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Közös megegyezésnél nincs felmondási idő, ha én adnám be az azonnali hatályú felmondást az indoklásom jogilag nem állna meg. A rendes felmondást pedig sajnos kizárja a vonatkozó törvény.
2019. júl. 28. 14:58
 3/6 A kérdező kommentje:

De nyilván az lesz, hogy mikor beadom holnap a közös megegyezéses felmondó levelemet, akkor megkérem, hogy max 1-2 hetet szeretnék maradni.

Tényleg az a kérdés, hogy mi van akkor, ha nem írják alá, és után meg odáig fajul a helyzet, a vezetőm utasításának esetleges megtagadása miatt, hogy jogszerűen azonnali hatállyal felmondanak nekem. Kötelezhetnek-e a szerződésemből hátralévő időre távolléti díj megfizetésére?

2019. júl. 28. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyítható károkozás esetén igen, érvényesíthetik kárigényüket.

Egyébként pedig a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeget köteles vagy megfizetni a munkáltatónak a jogellenes munkaviszony megszüntetése miatt.

A kárigény ezen felül van.

2019. júl. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül sikerült közös megegyezéssel kilépnem. :)
2019. júl. 30. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Remek, ezt szeretem. Amikor meg tudnak egyezni az emberek.
2019. júl. 31. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!