Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit tettetek volna a...

Ti mit tettetek volna a helyembe? Normális ez egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az Igazgató úrnak a fia itt dolgozik nálunk, fiatal, 24 éves srác. Én se vagyok idősebb, de régebb óta itt vagyok. Őt egy éve vették föl, a pontos munkakörét nem is tudom. A lényeg a lényeg, egyik nap megkértem, hogy nyissa ki az egyik raktárat, mert dolgom volt ott (neki van hozzá kulcsa, és elvileg nem adhatja ki). És pont leült mikor mentem be hozzá, és ilyet szól: "pont ilyenkor kell jönnöd b_zdmeg, mikor leülök?". Én csak pislogtam, és álltam tátott szájjal, hogy most mi van??? Nem akartam elhinni, hogy jól hallottam, nem is tudtam mit reagálni. Fogtam magam, és mondtam, hogy akkor hagyja, nem kell és kimentem. Aztán utánam jött, hogy csak viccelt, kinyitja. De az akkor már engem nem érdekelt. Bementem az igazgatóhoz, és elmeséltem mindent, hogy mit mondott a fia. Csak mosolygott, hogy nem kell komolyan venni. Jaa, mondom igen? Akkor én is beszélhetek így a vendégekkel, akik nem szimpatikusak nekem? Azt mondta beszélhetek, de akkor nem sokáig leszek itt. És ennyi volt, én vissza is mentem dolgozni, mert olyan mérges voltam. Ti hogy reagáltatok volna? Mit tettetek volna?


L/23


2019. aug. 7. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Te idegbeteg vagy. Mondtam volna, hogy igen most, most van ott dolgom. Ehelyett mint egy ovodas mentél az apucijához átulkodni. Fizetésemelésben ne reménykedj és nézz uj melo után.
2019. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Túl reagálod. Valószínűleg a főni fia többet keres mint te és féltékeny vagy rá.
2019. aug. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, honnan gondoltad, hogy az apja kevésbé köcsög? A kisebb köcsögnek meg azért nagy a pofája, mert apuci az igazgató. Haszontalan mindkettő.
2019. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Uram bátyám kapcsolatokat a munkahelyen nem kell piszkálni úgy, hogy te nem vagy haver Vay családtag. Nem leszólni akarlak, tapasztalat. Húzd meg magad egy kicsit, de ne hagyd magad. Ha a fia kötekszik, rendezd le, de soha ne felejtsd el, hogy a Góré fia. Ha elfajul az uram bátyám szindróma, ajánlom hogy lépj le, mert jó soha nem lesz belőle.
2019. aug. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Válaszoltam volna, hogy "Igen bmeg most nyitod ki, mert ha én oda nem megyek be akkor kevesebb pénze lesz csalàdodnak!".

Csináltam már hasonlót, például egy kollègàm nem volt hajlandó dolgozni, a főnököm oda küldte mellém segèdnek, de leült, meg kiment a csúcsforgalom közepén cigizni. Megmondtam a főnöknek, hogy vagy küld egy értelmes embert mellèm, aki dolgozik is, vagy leülök én is, mint a kedves "segèdem" és nem lesz mit eladni.

Egyből küldte a páromat mellèm segíteni, pedig nem említettem, hogy nekem csak ő jó, csak dolgozzon valaki a kezem alá.

2019. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok eleve hajlandó felbszni magam bármi miatt amit más csinál vagy mond. Szóval valószínűleg észre sem vettem volna. Viszont, ha nem szeretsz ott dolgozni, akkor menny el onnan. Rengeteg féle módon lehet pénzt szerezni.
2019. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Árulkodni a főnök fiára? Ha nem akarsz ott dolgozni, egyszerűbb ha felmondasz, mint kirúgatod magad. Amúgy sem az oviban vagyunk, hogy árulkodjunk, de egy csepp ész szorulhatott volna beléd, hogy nem ócsárolod egy apának a saját fiát. Amúgy annyit kellett volna mondanod, hogy " bocs, de nekem most van ott dolgom, vagy ha ennyire nem akarsz segíteni, add ide a kulcsot( mivel nem teheti, egy szó nélkül ment volna nyitni). De túlreagáltad rendesen. Nagyon emlékeztetsz a múltkori fiatal kiscsajra, aki besértődött azon, hogy azt mondták neki, akkor még tervbe sem volt a szüleinek. Neked is azt tanácsolom, amit neki. Ne akadj fenn minden hülye apróságon, mert hamar idegbeteg leszel.
2019. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Férfiak egymás közt beszélnek így. Nyilván kissé benézte a dolgot, hogy te nő vagy és stílust kéne váltania, de ez van, előfordul.

Most kb. azt gondolják rólad, hogy egy hisztis p.csa vagy, akinek éppen megjött... Kemény világ ez, de meg kell tanulnod kezelni, vagy legalább elviselni az ilyen helyzeteket. Az árulkodás nem megoldás, inkább magad alatt vágod a fát. Nemcsak a főnök előtt égetted be magad, de az egész kollektíva más szemmel fog nézni rád és ebben semmi jó nincs a számodra.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy a főnököd "kiállt" volna más dolgozója mellett is ebben az esetben, nem csak a fia mellett.

2019. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még ha aztán ki se nyitja az ajtót, csak elküld, hogy hagyd most, hadd ücsörögjön... De hát utánad jött, hogy tessék, megyek, kinyitom... Mit kellett volna csinálnia? És ezek után még te vagy az, aki nem fogadtad el, hanem mentél árulkodni? Hát jól bemószereoltad azzal, hogy végül mégis kinyitná neked az ajtót.

És még minderre járön, hogy miután a főnök azt mondta, nincs igazad, te visszaszólsz neki, hogy "jaa, igen?"

Ez nagyon nem volt egy jó húzás.

2019. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pf, lesz még mit tanulnod a munkaerőpicon máskülönben szét fognak szedni! :D


Én mit tettem volna? Valami poénnal elütöttem volna a dolgot a srác felé. Semmiképp sem árulkodok soha.

2019. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!