Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szàmitógépszerelö karbantartó...

Szàmitógépszerelö karbantartó végzettségel milyen munkàt lehetne talàlni?

Figyelt kérdés
Ha csak ez van.

2019. aug. 9. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Lósz*rt sem, kukásnak, árufeltöltőnek mehetsz vele. Javaslom kezdj bele egy OKJ képzésbe, azzal már el tudsz indulni egy irányba.
2019. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit. Vicc az egész szakma! Persze tonnaszámra hirdetik hogy számítógép szerelő és karbantartó okj de semmi ilyen munkát nem talál a Google
2019. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor minek lehet elvégezni?? Minek létezik??
2019. aug. 9. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlót kaptam az érettségi mellé, de minek?

Azóta letettem két tanfolyamot és úszómester vagyok. Kb ennyit ér.

2019. aug. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez arra jó hogy saját vállalkozásba kezdj hogy számlaképes lehess vele. De elmondom neked így sem fogsz tudni annyi munkát találni, mert sokan maguk javítják a számítógépüket, vagy alapból olyan eszközeik vannak amiket inkább márkaszervizekbe hordanak, ott meg erre specializálódott embereket képeznek ki erre a feladatokra, amihez nem ilyen irányú végzettség az alap feltétel. Régen úgy 10 évvel ezelőtt még több értelme volt ennek a szakmának.

Esetleg még akkor van értelme ha mellette rendszergazda meg hálózatüzemeltető vagy és saját céged van. Akkor némi értelme lesz, de egyébként ez így önmagában kevés. Én is gondolkodtam rajta pár éve hogy lerakom de szabályosan lebeszéltek róla. Egy olyan üzletbe dolgoztam műszaki eladóként ugye első szakmám ez ahol számítógépek javításával, összerakásával is foglalkoznak. Gondolkodtam rajta hogy lerakom és akkor ilyen munkát is betudok vállalni de az akkori főnököm is mondta hogy hagyjam a fenébe, ha érdekel akkor megpróbálja úgy szervezni a dolgokat hogy ilyen jellegű feladatokat is kapjak a srácok mellett a műhelyben hogy megtanuljam és betudjak segíteni mert ő ennek örülne, de ehhez felesleges lenne egy külön szakmát letennem, ő nem támogatná anyagilag, mert akinek van némi műszaki érzéke, meg alapból műszaki eladó annak az alapokkal hogy mi micsoda tisztában kell lennie. A beszerelése meg nem egy akkora dolog hogy ne lehessen megtanulni. Annyit mondott nekem hogy maximum akkor vállaljam ha vállalkozni szeretnék, de mondta hogy így is kockázatos mert itt a városban nagyon sokan ebbe buktak bele és egyedül ők maradtak fenn csak azért mert más műszaki cikkek eladásával is foglalkoznak amiért engem is ugye felvettek, másrészt ugye ott volt a biztonságtechnikai részük ahol riasztórendszerek, kamerarendszerek kiépítésétől kezdve a kaputelefonikog mindent csináltak. Ugye ők is emiatt vannak fent mert sok ágon dolgoznak és a költségeket, meg a bevételeket eloszlatják így emiatt tudják az egészet fenntartani. De az utóbbi időkben amikor már nem dolgoztam ott, de odamentem ugye vásárolni mert teljesen más területen dolgozom már, akkor mondta a volt főnököm hogy a számítástechnikai ágazatuk már eléggé haldoklik, mondta hogy egy embere van már csak akinek tud elegendő munkát biztosítani, de már őt is tanítja be más-más feladatokra ami érdekli is őt, mert egyre kevesebben javíttatnak PC-ket, játékkonzolokat már csak központi szervizekre bízzák a javíttatásukat mert a garancia csak így érvényes, aminek meg lejárt azt már be sem viszik hozzájuk maximum fél évente egy konzolt ha kapnak hogy javítsák meg, de annak is már olyan hibája van amit inkább felküldenek egy erre szakosodott szervizbe.

2019. aug. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!