Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki dolgozott már Angliában....

Aki dolgozott már Angliában. Az angolok szerint nekik mindig igazuk van és minden külföldi hülye?

Figyelt kérdés

Nagyjából minden munkahelyemen így kezelték a külföldieket, még amelyik nem is fizikai munka még ott is.

Ez angol sajátosság vagy csak nekem nem volt szerencsém ?


2019. aug. 13. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Abszolút nem. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kint munkát vállaló magyaroknak egy kisebb része komplexusokkal teli megy ki, vagyis a legártatlanabb mondatot is félre tudja érteni és utána veri magát, hogy ő aztán mennyire el van nyomva.
2019. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Olvastam itt még kommenteket s mindenki csak rosszat ír az angolokról, kétszínű, buta, agresszív, felsőbbrendűségi komplexusos, rideg, érzéketlen stb.


Nem lehet véletlen hogy a vélemények ennyire megegyeznek

2019. aug. 13. 12:04
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

13 éves korom óta élek Angliában, és az angoloktól ridegebb, butább és trehányabb népet nem nagyon ismerek.

Az a tipikus látkép amit az angolokról feltételez mindenki ebben a világban, vagyis az úriasság, jól öltözködés, David Beckham mint tipik angol, sztereotípia csak a filmekben létezik.

Valójában egy huligán suttyó népség, bő mackó naciban, zsíros ápolatlan haj, üvöltözés az utcán, füvezés, rothadó fogak, büdösek, retkes/szakadt cipő, azt nem tudja hogy a február hanyadik hónap. Na ez a tipikus angol népség leírása.

Ha nem beszélsz angolul, hülyének néznek. Pedig hidd el, ide jártam iskolába és egyszerűen hihetetlen, hogy a legtöbbjük mennyire defektes. A magyar általános iskola 7,5 éve több alapot adott, mint amennyit egy átlag angol valaha tudni is fog. Ezt úgy mondom, hogy a magyar oktatási rendszer nem épp a kedvencem volt.


Az angolok legtöbbje ilyen, mint amit fent leírtam. Viszont van a másik oldal, akik mosolyogva sétálnak az utcán, segítenek ha kell, illedelmesek, kedvesek, NAGYON kedvesek. De sajnos ők vannak a kisebbségben. Általában a 35 feletti korosztály a normálisabb réteg, hisz az másik generáció. Például 60-70 éves idősebbek nagyon közvetlenek és kedvesek, még a buszon is melléd ülnek idegenhez, és teljesen elbeszélgetnek veled. Persze találkoztam már olyan 60-as hölgyikével is, aki üvöltözött az utcán, hogy "SPEAK ENGLISH!!!". De az idősebbek korosztályában viszont ezek a suttyók vannak a kisebbségben.


Sajnos a fiatalok eléggé el vannak korcsosulva, és ahogy telik az idő, egyre nagyobbak az arányok a fiatalok körében. A mi utcánkban minden nap van valami kuka borogatás, meg focikapunak használják az autódat, meg motorokkal rendszám nélkül, csoportosan jönnek-mennek, zajongva, letakart arccal. Ezek mindennaposak.


Általában a tanultabb réteg a normálisabb, akiknek rendesebb munkájuk is van, és ezt a tipik nyugati életet élik. De szerintem arányaiban Anglia rosszabb a huligánokkal, mint mondjuk Magyarország. Még akkor is ha a cigányokat is belevesszük talán.

2019. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Éltem kinn és szerintem ebben a formában nem feltétlenül igaz, de az egy tény, hogy egy ritka kétszínű, lusta, magát mindenkinél felsőbbrendőnek gondoló hányadék egy népség. Persze itt is vannak kivételek, de sajnos ritka.
2019. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

"Nem lehet véletlen hogy a vélemények ennyire megegyeznek"


hát ha te a GYK-ra jársz tájékozódni a világ dolgairól akkor gratulálok.

2019. aug. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"egy ritka kétszínű, lusta, magát mindenkinél felsőbbrendőnek gondoló hányadék egy népség."


Igazából erről nem az angolok jutnak sajnos eszembe. Hanem inkább az amikor a cigányputriból valaki ellátogat egy átlagpolgárhoz aztán mikor rászólnak, hogy késsel villával kellene enni, meg szrás után kezet mosni, meg nem sáros lábbal bemászni a szőnyegre, akkor hőbörög, hogy itt mindenki milyen felsőbbrendűnek képzeli magát.


És most nem a cigányokra gondoltam...

2019. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fentebb sorolt jellemzők az amerikaiakra is érvényesek, legalábbis ahogy hallottam, mások tapasztalatai szerint.
2019. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#3 teljes mértékben egyetértek
2019. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatos a kommentedből is látszik, hogy soha nem éltél ott huzamosabb ideig és soha nem is dolgoztál huzamosabb ideig angol piacoknak az üzleti életben. Máskülönben tudnád, hogy nem arról van szó, amit te írtál, én például folyékony nyelvtudással, szellemi munkakörben dolgoztam kinn és alapvetően egy adaptív, nyitott ember vagyok más kultúrákra (több országban éltem és Anglián kívül sehol nem volt gondom a beilleszkedéssel), de az angolok nagy részénél a mai napig megmaradt gyarmatbirodalmi mentalitásuk. Ők mindenkinél feljebb állnak, nekik minden jár, ők nem vesztegetnek 2 percet az idejükből arra, hogy utánanézzenek a saját dolgaiknak, hiszen majd lesz más, aki megnézi helyettük.
2019. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a skótok sokkal jobban (főleg a felföldön). végtelenül kedvesek és segítőkészek. egyszer se éreztem magam megkülönböztetettnek vagy kirekesztettnek.
2019. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!