Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lekezelőek az új munkahelyemen...

Lekezelőek az új munkahelyemen, hogy peregjen le rólam?

Figyelt kérdés

Nem hosszú ideje egy nagy cégnél vagyok, rengeteg dolgozóval, az általános viselkedés azonban kezd egyre inkább felemészteni. Az első napokban már feltűnt, hogy elég zárt, kis csoportok vannak, tartottam is tőle hogy nem lesz egyszerű majd beilleszkedni. Majd feltűnt, hogy hiába vannak régi arcok ott, egymással is flegmák és sokszor levegőnek nézik egymást vagy konkrétan leszólják.


Úgy döntöttem hogy ezek a viszályok engem nem érdekelnek, foglalkoztam a munkámmal (és a célommal, mert nem hiába mentem oda) és nem is volt eddig problémám ezzel kapcsolatban. Nem voltam senkivel szemét, nem okoztam rosszat, nem mondtam senkiről rosszat, a munkámat elvégzem. Az emberek azonban, akikkel ilyen-olyan ok miatt kapcsolatba kerülök, 98%-ban gyökérül viselkednek, nagyképűek, lekezelőek, lenézőek vagy besértődnek a semmin - ha nem is azonnal, de x időn belül.


A felettem lévő kisfőnök az első 1-2 napban normális volt, úgy tűnt értékel és talán még kedvel is, azóta viszont úgy néz rám mintha egy darab szemét lennék, lekezelően viselkedik és beszél velem, úgy tűnik mindig van valami baja valamivel (általánosságban) és érződik hogy nem kicsit frusztrált.


Ma volt egy apróbb összetűzés egy olyan figurával, akivel egy szót nem beszéltem még, de a kegyelmes nagyságnak nem volt elég kényelmes valami és rajtam verte le, rögtön egy büdös bunkóként viselkedve, meg sem próbálva normálisan hozzám szólni.


Ezek nyilván nincsenek jó hatással rám és rosszul érzem magam, van hogy magányosan vagy frusztráltan, letörten vagy szomorúan, amit én viszont nem akarok másra terhelni. Sajnos ezek gyakori érzések mostanában.


Így nem tervezem a hosszú maradást, de még nem tudok váltani. Addig is hogy tudnám ezeket az eseteket, embereket lepörgetni magamról, hogy ne érezzem rosszul magam?


2019. aug. 13. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szerinted az emberek 98%-a gyökérül viselkedik akkor esetleg felmerülhetne benned, hogy a hiba a te készülékedben van.
2019. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem az ott dolgozók 98%-a, hanem akikkel kapcsolatba kerülök. Van akivel jól elvagyunk, van akiken látom hogy normális kívülről is, de a maradék rossz élmény kifáraszt és lehangol.


Mivel ilyen gondom nem volt más helyen, sőt, talán nem a készülék a paraszt. :)

2019. aug. 13. 23:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kétajtós szekrény méretűek, akkor meg lehet kérdezni kapun kívül "Van valami probléma, gyere mondjad!"
2019. aug. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!