Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan elektronikai és...

Van olyan elektronikai és szoftvermérnöki tevékenység Budapesten, ami több szociális kapcsolattal, igazi kihívásokkal jár, és megkereshetem az eddigi béremet?

Figyelt kérdés

Harmincas éveim elején járok, budapesti multinál dolgozom mérnökként.

A munkakörömet eddig nagyon szerettem, de főként három tényező miatt az elhivatottságom az utóbbi hónapokban erősen lecsökkent.


Az első nagy tényező az, hogy a szociális kapcsolataim a munkahelyemen már kimerülnek néhány darab, pár órás, angol nyelvű meetingben, és a magyar kollégákkal közösen eltöltött fél órás ebédben.

Magyarokkal csak akkor beszélgetek, hogy valamilyen döntést kell gyorsan meghoznunk.

Szimplán nincs olyan élmény, siker, amit a munkámból hazavigyek, és lelkesen meséljek arról, miszerint: Igen, ezt és ezt is elértük!

Ha a barátaimmal összeülünk sörözni, a munkáról nincs mit mesélnem, hiszen általános rutinokat hajtunk végre, amihez ugyan kellenek jó ötletek és kreativitás, még sincs belőle szemmel látható eredmény, hiszen az csak egy pár dokumentum, vagy szoftver lesz, ami kimegy az adott multi anyaországába.


Másrészt az általános budapesti mérnökhiány miatt egyre több olyan embert vettünk fel mérnöki munkakörbe, akik egyértelműen csak a nagy pénzek miatt választották ezt a pályát, sok esetben pályamódosítók, gyorstalpaló akadémiák szülöttei.

Több bölcsész, agrár, logisztikus dolgozik már nálunk, akiket be "kell" tanítani mérnöki folyamatokra. Én eddig nagyon lelkesen tanítottam be programozókat, imádtam oktatni a villamosmérnököket a tevékenységünkre.

De főként ezek az új hullámú pályamódosítók a betanulásokon már nem figyelnek oda, nem lelkesek, nem érdekli őket a téma, és legtöbb esetben lusták.

Küzdeni kell velük, rájuk kell erőltetni a dolgokat, különben egész nap csak facebookoznának. Ez egyre fárasztóbb.


Harmadrészt kb. fél éven belül olyan intézkedéseket hoztak a cégnél a közelgő válságra hivatkozva, ami a juttatásokat is teljesen elvágta. A fizetésünkön felül már semmi bónuszunk nincsen, cafeteria sem jár.

Az általános spórolás azt az eredményt is hozta, hogy több kollégámnak alig jut ideje a pontos munkavégzésre, ezért egyre több esetben kapunk a munkánkhoz megfelelő bejövő adatot. Ez azt jelenti, hogy folyamatosan buknak a munkacsomagjaink, és sorra dobunk vissza mindent iterációra, ami miatt a mi munkánk is késedelembe kerül.


Az alapbérem 450.000 Ft körül mozog. Megkereshetem ezt valahol, ahol sokkal több valós eredmény épülhet, és több a szociális kapcsolat?

Tényleg egyre degradálóbban hat egy olyan rendszernek dolgozni, amely a munkáink eredményéből semmit nem láttat, csupán áramlik ki külföldre a munkánk gyümölcse néhány e-mail formájában.


2019. aug. 18. 13:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!