Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Annyira szégyellem magam,...

Annyira szégyellem magam, hogyan ne gondoljak erre?

Figyelt kérdés
A régi sulis barátnőim mind egytől egyig sokra vitték. Egyik építészmérnök, a másik bankár, a harmadik ilyen egyetemre ment, a 4. olyanra és stb... Én meg egy boltban vagyok bolti eladó. Ez annyira megalázó,nem? :/
2019. aug. 19. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

A tisztességes munkában semmi szégyellnivaló nincs, bolti eladónak is kell valakinek lennie.

Ha nem vagy elégedett, végezz el valami piacképes szakmát, vagy menj egyetemre.

2019. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos még nem igazán tudom mit akarok, dolgozni meg ugye kell. És szeretem csinálni, csak rossz látni,hogy mások mennyire sokra vitték. Mintha valami feketebárány lennék.
2019. aug. 19. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően két ember van: a tisztességes és a tisztességtelen. Származás, nemzetiség, tanulmányai, neme, bőrszíne, vagyona stb. minden egyéb csak másodlagos, nem olyan érdekes. És minden "fajtából" van a két embertípus. Ne szégyelld magad. A tisztességtelennek kellene - de ő meg nem fogja. Tedd a dolgodat rendesen, és legyenek igaz emberi kapcsolataid. Találj valami olyan foglalatosságot, amit szeretsz csinálni szabadidődben, hogy ellensúlyozd a munka monotonságát -ami egyébként a régi sulis barátnőknél is megvan ám.
2019. aug. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nincs semmi szegyellnivalo. Főleg hogy azt mondod szereted. Van még időd kitalálni hogy mi az amit szeretnél tanulni addig pedig nagyon helyesen teszed hogy dolgozol. :) Teljesen jól csinálod. Nem vagyunk egyformák. Hajrá.


En pl. kitanultam valamit egyetemen amiben dolgoztam három évet. S most pedig felmondtam S új irányt vesz az életem. Nekivágok egy másik szakmának mert úgy érzem ez amiben én voltam nem visz sehova. Sokan nem tudják 18 éves fejjel merre hogyan, szerintem nincs ezzel gond.

2019. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez az egyik jó okom arra, amiért nem megyek majd több osztálytalálkozóra. Az összesből ilyen vagy olyan mérnök lett, én meg mostanság törtem csak ki a sori munkás szerepéből és léptem előre a mérnökök csicskájává. Több sose lesz belőlem, mert nem lennék képes végigcsinálni egy egyetemet. Csak azt tudom megtanulni, ami érdekel és az integrálás, deriválás (meg az ezekre épülő nyalánkságok) sajnos nincs benne az érdeklődési körömben, márpedig erre épülne minden.

Teljesen átérzem a helyzeted, én is abszolút megalázva érzem magam. Saját magam által, ezt azért hozzá kell tenni. Senki nem mondta, hogy erre a szakra menjek. Senki nem mondta, hogy ne próbáljam meg az egyetemet 10 évvel ezelőtt, amikor még lett is volna segítségem hozzá. Senki nem mondta, hogy tojjak a tanulásra. Az más kérdés, hogy életem egyik legzűrösebb szakasza volt, és azóta se sikerült teljesen talpra állni belőle. Sőt! De ez nem kifogás a tanulmányaim ilyen szintű elhanyagolására. Engem ezért zavar az egész nagyon. Mert az én és csakis az én hibám. És a nagyját már nem tudom kijavítani. Ha mégis valami csoda történne, és mérnök lenne belőlem is egy napon, akkor is le lennék maradva 10+ évvel a szakmai pályán.

Ellenben nem hagyom, hogy mindez minden nap a gondolataim közt szerepeljen, mert akkor a mostaninál is szánalmasabb lennék.

Ne foglalkozz velük. Engedd el, akár az ismeretséget is és főképp ne hasonlítgasd magad máshoz, mert annak soha, de soha nincs jó vége. Törődj a mindennapjaiddal, és ha elégedett is vagy a munkáddal most, attól még tényleg megcsinálhatsz valami keresett, komolyabb szakmát. Hogy legyen választási lehetőséged. Sose árt. Ennél többet nem tehetsz.

2019. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel.
2019. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt felejtsd el!

Szereted csinálni, ez a legfontosabb, és hidd el nem vagy kevesebb, mint ők.

Nem a végzettsége számít egy embernek, hanem, hogy jó szakember legyen.

Dolgozó ember vagy, aki szereti a munkáját, szóval máris elértél valamit az életben, és ez manapság nem kis dolog, mert sokan nem találják meg azt a munkát amit szívesen csinálnának, végzettség ide vagy oda.

Lehetsz ügyvéd vagy orvos, de ha utálod és szarul csinálod, mert nem érdekel, akkor semmi értelme, és nem vitted sokra, mert a szakmán belül egy kaki vagy.

2019. aug. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem érezném rosszul magam mert külföldön még az utca seprő is többet kap mint egy kezdő mérnök vagy miniszter.Egyszerüen azért mert ott pénzt fizetést kapnak itt meg csak fizetnek egy megalázó összeget.De lenyűgöző hogy, az árakat emelik a külföldi bérekhez de itt a fizetés még mindig nevetségesen kevés.
2019. aug. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj rá, mert ez olyan dolog ami később is megmarad, bármilyen sokra viszed is. Hadd mondjam el a saját példámat, én Magyarország egyik legjobb közgazdasági képzését végeztem el az egyetemen. Ennek ellenére, a suli után egy kis cégnél kezdtem dolgozni, elég fos pénzért, mig a haverjaim ilyen olyan nagy multiknál épitették a karriert. Evett is a fene miatta, ráfeküdtem a karrierépitésre. Most egy nyugat europai ország tőzsdéjénél vagyok it vezető, magyar viszonylatban marha sok pénzért, tök elégedett lehetnék, de nem vagyok, mert vannak itt a környezetemben emberek, akik még többet keresnek, még tovább jutottak stb stb. Tudom, hogy előbb-utóbb az ő szintjüket is el fogom érni, de annál még mindig lesz feljebb. És mindig és mindig, amig csak nem te vagy a Jeff Bezos.
2019. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!