Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezdjek el élni?

Hogyan kezdjek el élni?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves vagyok 2 évem van még érettségiig. Ha sikerül az érettségi tervezek valami szakmát tanulni lehetőleg Pesten(most egy kisebb városban élek), de nem tudom elképzelni hogy, hogyan fogok felnőtt koromban pénzt, munkát, otthont teremteni a nulláról. Valaki eltudná ezt mondani vagy valami útmutatást estleg hogy nektek hogy ment ez ?

2019. aug. 21. 05:12
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Én már közel 20 éve dolgozom, de semmim sincs. Lakást itthon nem veszel a nulláról. Csak ha kint dolgozol jópár évet.
2019. aug. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Aabbgfggfgf ***** válasza:
69%

Jó munka=jó fizetés

Ha jó munkád van, akkor nem kell kiutazni külföldre dolgozni, hanem a hazánkban is kapsz elegendő pénzt. De persze ezek a nehezebb munkák, amik nem mennek bárkinek. Magamből kiindulva egy vegyész-vegyészmérnők már bőven keres annyit, hogy meg tudjon teremteni mindent magának és a családjának.

Ha olyan munkád találsz vsak, ami keveset fizet, akkor 1-2 évre tényleg érdemes elmenni külföldre, amíg még egyedülálló vagy.

2019. aug. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Külföldtől félek. Nem szeretném hátrahagyni a barátaim, családom, barátnőm
2019. aug. 21. 05:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Járj utána, mik a hiányszakmák! Van jónéhány.
2019. aug. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szülői támogatás nélkül nehezen. Sokan ugye már 16 éves koruktól suli mellett diákmunkázni, nem cseszik el a pénzt, hanem félreteszik, és mondjuk 22 éves korra van egy kis pénz amiből mondjuk albérletbe lehet menni, esetleg egy vaskosabb szülői támogatással meglehet a kezdő rész egy hitelhez saját ingatlanhoz.

A kétkezi szakmákkal nagyon jól lehet keresni, festő, villanyszerelő, fűtés- víz- gázszerelő, mosógépszerelő, klímások, burkoló, kőművesek mind keresettek. Ha jó szakember vagy válogathatsz a melókban. Legyen egy jó mester, aki mellett kitanulsz, aztán kisadózó egyéni vállalkozóként már jól kereshetsz. Ha az elején nem élsz nagylábon és spórolsz, akkor összejön az autó és a lakás is.

2019. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd én most vagyok 26. Nekem már van egy diplomám abban is dolgozom kell is az ember de kicseszettul nem fizetik meg így még mindig csak egy helyben toporgok. Holott egyszerre csinálok több mindent felelősségem nagy. Határidők vannak stb.. Ismerem a képességeim S ennel többre vagyok hivatott így úgy döntöttem beadom a törülközőt és nekiálltam egy másik képzésnek amivel biztos hogy jó sok pénzt fogok keresni az országban is. De addig is míg azt tanulom megyek külföldre.


Különben eselyem sincs, ez a csúnya valóság itthon Magyarországon.

2019. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!