Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan léptek túl a munkahelyi...

Hogyan léptek túl a munkahelyi atrocitásokon?

Figyelt kérdés

Mikor te mindent megteszel ami tőled telik, és lelkiismerettel is rendelkezel. Mégis csak a k*cs*g*sködést kapod, semmi mást a vilagon. Mindenki hazudik, egymást szidja a háta mögött, midnen felelősség alól kibújik, mint egy kis patkány.


Én egyébként előadóként dolgozom, 22 éves vagyok, és sajnos annyira szívemre veszek néha dolgokat, hogy volt már, hogy vásárló miatt fakadtam sírva, mert ordít mint a fába szorult. De a munkatársak rosszabbak. Lenéznek, mert fiatal vagyok, mert "helyettes" vagyok, mert valamit elrontok, vagy ha nincs semmi, akkor kitalálnak valamit, amit rám lehet fogni. Felnőtt nőkről beszélek, akik a szemembe viszont csak jópofizni tudnak, mert a közvetlen diskurzus már megterhelné az agyi kapacitásukat.


Egyébként a munkahely váltás csak azért nem történt még meg, mert jól fizet a munkáltató, és míg a jogsit csinálom, addig maradok itt.


Mindenesetre engem bortasztóan elszomorít, és bánt amit csinálnak velem. És sokszor érzem h*lyének magam, amiért érzékeny vagyok, mert a legtöbb ember ezt nem érti. Azt kívánom, bárcsak en is ilyen könnyen tudnám kezelni, és csak úgy leperegjen rólam minden sértés.


2019. aug. 26. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én megpróbálom megbeszélni a zavaró dolgokat amennyire asszertíven csak tudom, ha pedig nem oldódik meg a helyzet, akkor mérlegelem, hogy melyik stresszt vagyok képes jobban elviselni: a munkahelyváltást vagy a munkahelyi súrlódásokat.
2019. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

MIndenhol így megy ( még nálunk is, pedig én Angliában élek, dolgozom) Én azt tapasztaltam, hogy csak azokra szállnak rá a kollégák akik hagyják is magukat. AKi kiáll magáért ha kell odacsap az asztalra azzal nem szórakoznak. 20 éves naivaként számtalanszor átéltem, hogy rám másztak, ki akartak készíteni. Volt munkahelyem ahol mindössze 3 napot dolgoztam, mert "új lányként" kostólgattak. De volt egy határ amikor elegem lett. AZóta megvédem magam, és igyekszem a munkahelyemen teljesen elhatárolódni. Nem pletykálgatok, nem járok el velük, csak a napi 8 órát csinálom végig. Ha valaki rámszállt, akkor elé álltam és bátran megkédeztem, hogy mégis mi a jó franc baja van? Ilyenkor a legtöbben tagadásban vannak, hebegnek, hogy "jaj semmi" AKkor kedvesen mondom, hogy amíg nincs semmi baj, és békésen tudunk dolgozni az jó. De ha még egyszer kostolgat, akkor megismeri a rossz oldalamt is. Nem fenyegetőzök, csak ígérgetek. De volt aki nyíltan rámszállt, akkor is megvédtem magam. Ha a hibáimat sorolta, akkor felvilágosítottam az ő hibáit is. Volt, hogy kitálaltam, hogy annyi esze van mint egy marék lepkének ha azt hiszi az ő háta mögött nem megy a pletyka. Bizony volt, hogy kitálatam mások hátuk mögött beszélgetéseit, főleg, hogy ők úgy csinálták mintha nagy barátság lenne köztük.

Ne hagyd magad megfélelmiteni. Ha szóvá teszik, hogy hibáztál, nyugodtan közöld, hogy

- csak az nem hibázik aki nem dolgozik

- Ti sem úgy születettek, hogy egyből a kisujjatokban volt a gyakorlat

- Szóval hibáztam? Az jó, mert ebből is látni, hogy helyetted is én dolgozom.

- Ha valami gondod van akkor menjünk a főnökhöz, és beszélgethetünk

. otthon a családodnak osztogathatod az észt, nekem nem


Állaj a sarkadra.

2019. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Teljes mértékben igazad van, és józan ésszel én is tudom ezt. Csak sokszor leblokkolok, és olyankor nem jut eszembe, mit is kéne mondani. Illetve túlagyalom....


Úgy szeretnék én is így tenni, amit tanácsoltàl! Mindig azt mondom, hogy na majd ezután így lesz... Végül meg csak nem szólok inkább egy szót se.

Mindegy, mostantól megfogadom magamnak, hogy változtatok, mert ha így marad a dolog, akkor nem fogom sokáig bírni. Márpedig nem fogok feladni egy "jól" fizető munkahelyet azért, mert undorítóak az emberek.


És köszönöm szépen a tanácsot!

2019. aug. 26. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk van,akinek nem köszönök,emberszámba sem veszem.Volt,akinek leordítottam a fejét,mert észérvekkel nem lehetett megegyezni vele.Volt,akinek elütöttem egyet az arca előtt.Érdekes utána nem ütögetett többet.Ezek mind kollégák voltak,de kuncsaftot is küldtem már el az anyjába,és nem bántam meg.Aki egyértelműen visszaél azzal,hogy te csak egy alkalmazott vagy,azt ne kíméld!
2019. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!