Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeken miért gondolja...

A munkahelyeken miért gondolja minden műszakvezető, főnök, hogy az alkalmazott majd 100%on fog teljesíteni, és mindennel egyetért?

Figyelt kérdés

Nekem se családom, se gyerek, se hitel, így nekem annyit jelent ez a hely, mint másnak egy újságkihordás harmadállásban mondjuk, jó ha van, de nem lenne gond nélküle, hisz következő héten már valószínűleg hívnának egy új helyről, a szerzett tapasztalok fényében.

Volt egy személyes beszélgetésünk az irodában munkaidő alatt, mondván hogy vagy szándékosan nem azt csinálom amit az okosok kitaláltak(hasznos munkával eltöltött időt igyekeznek kiszámolni, és meghatározni a beszkennelt munkafolyamatok betartásával)


Röviden, ezidáig ha nem volt munka mondjuk 15-30percig és az apróbb dolgodat elrendezted, állhattál, ülhettél.


Számomra ijesztő hogy egyes felettesek, milyen dumát engednek meg maguknak, ami számunkra propaganda "Amikor elkezdtek dolgozni, onnantól ketyeg az idő és minden perc számít, ettől függ a bónusz is" Ez mi? Kb az egész műszak leszarja azt a párezer ft-ot, de inkább csinálja nyugodtabban a dolgokat, és nem kapkodva.

Meg próbálnak az emberre nyomást gyakorolni hogy fegyelmi lesz a vége, ha nem fog működni az a marhaság amit kitaláltak.

Mondtam neki hogy úgy merjetek papírt elém tenni, hogy műszakból hazamegyek, és legközelebb már csak a felmondást jövök elintézni, azért mindennek van egy határa, jöjjenek ide, és próbálják ki a rendszerüket hogy tartható-e fizikailag.


Bezzeg kint civilben megy a köszöngetés, pedig pár órával korábban még magából kifordulva, süketelt.


2019. aug. 26. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Hát, sajnos itthon ez van. A házmesterek országa vagyunk, kevés fizuval. Átérzem a helyzeted, részben hasonló az enyém is.

Dolgozom, mellette csinálom az egyetemet. A munkahelyem közel sem a legjobb, de elvagyok. Elég pénzt tettem már félre sulira és suli végéig, szóval nekem ez a hely csak annyiról szól, hogy az önéletrajzba beírhatom. Az elején lelkes voltam, teljesítettem. Aztán nem kaptam semmi dicséretet, pluszt, normális viselkedést, hanem a főnök és a fia (nálunk ők a vezetőség) azért leszúrt, ha pár perccel hamarabb elmentem vagy ránéztem a telefonomra. Aztán leesett nekik, hogy nálam az ilyen szövegek nem működnek és mivel fiatal vagyok, elmehetek, szóval most már csak a látszatért csinálják. De a többséget nálunk sem érdeklik ezek a dolgok, csak azokat, akiknek ott a család, hitel, stb. Őket sajnálom is.

Na, szóval ez ilyen. Megyek majd külföldre.

2019. aug. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szempontból sz*r ez az ország. Jelentősen rosszabb a munkavállaló és a munkáltató közti viszon ebben az országban, mint sok környező országban, nyugatól meg már nem is beszélve.

Itt a munkáltató megpróbálja az utolsó cseppet is kicsavarni a munkavállalóból, a munkavállaló pedig már eleve bizalmatlanul áll a munkáltatóhoz. Ennek közösen isszuk meg a levét, ugyanis az ország gazdasági teljesítményét ez közvetlenül befolyásolja, és ez az egyik oka, amiért egy német munkavállaló ugyanazért a munkáért több pénzt kap.

2019. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Vállalati kultúra kérdése (nem országé, én már csak tudom), amit belőni a nagyfőnök (értsd: tulaj, vezérigazgató stb.) feladata, ezért kell(ene) nagyon megszűrnie kiket vesz fel, kiket léptet elő stb.

2. Valaki egyszer azt mondta: az embereket nem lehet menedzselni, az embereket vezetni kell, a folyamatokat lehet és kell menedzselni. Az a baj hogy sok műszakvezető csak a számokat és a folyamatokat nézi, pedig (és ez számukra először kontraproduktív ötletnek tűnne) könnyebb lenne először az embert megnézni (pl. motiválja e a felajánlott bónusz, megkapta e a dolgozó a szükséges oktatást, eszközöket, időt stb.), csak aztán a folyamatokat optimalizálni ha egyáltalán lehet még.

2019. aug. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk rajtam látta is hogy nem érdekel, csak elvégzem a kötelezőt, meg amit egyébként megbírok csinálni, kapkodás nélkül. A másik probléma hogy vannak páran akik egy-egy műszak alatt szeretik kihajtani magukat, és szívesen végzik más részét is.
2019. aug. 27. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!