Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szemtelenség megkérni egy...

Szemtelenség megkérni egy beteg kollégát, hogy ne dolgozzon, helyette menjen haza?

Figyelt kérdés

Egy külföldi férfiról van szó, akivel lassan 4 éve vagyunk kollégák.


Gyakran csinálja, hogy betegen bejön pár napig, majd otthon marad.


Sajnos egyszer már kaptam így el tőle betegséget (és más is).


Hétfőn bejött, folyt az orra, köhögött, a torkát köszörülte, alig maradt hangja, gyakran betette a lázmérőt és megjegyeztem neki, hogy haza kéne mennie. Azt mondta, hogy táppénzen kevesebb fizetést kap, de megjegyeztem neki, hogy így meg minket fertőz meg. Próbáltam a lehető legudvariasabban mondani, de megsértettem.


Ma bejött reggel, szóba se állt velem. Pár óra után meg olyan rosszul volt, hogy hazament.


Azóta is furdal a lelkiismeret.


Szemtelenség megjegyezni, hogy nem kéne dolgoznia és kérjek bocsánatot vagy inkább hagyjam rá?



2019. aug. 27. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut igazad van, ne torodj vele ha ezen megsertodik. Legkozelebb a fonoknek kell szolni, hogy betegen jott be a joember, fertoz, es kuldje haza.
2019. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát bocsánatot kérhetsz, ha gondolod, úgy hamarabb megbékél, és nem akarsz rosszban lenni vele - de azt azért ne hidd, hogy nem neked volt igazad.
2019. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazad volt, de a bekeert kerj tole bocsit es akkor oke lesz minden.
2019. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne erdekeljen. Jol tetted hogy megjegyezted neki hogy nem kene kehesen bemenni. Te is kevesebb penzt kapsz majd a tappenz alatt.

Nekem is vannak ilyen kollegaim, bejonnek betegen mert jaj nem hagyhatnak ki ket napot (vallalkozok vagyunk, nalunk nincs tappenz, ha nem melozunk az fullos kieses), cserebe megfertozik a fel szalont, es utana mi mondogathatjuk le a vendegeinket. A legutobbi ilyen esetnel mar eleg csunyan beszeltem veluk.

2019. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!