Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez nem vérlázító? Szemben...

Ez nem vérlázító? Szemben velünk építenek egy kétszintes házat.

Figyelt kérdés

Gondolom, építtető által, már hónapok óta. Amiért írok: szóljak, vagy ne szóljak? Nyomorult munkások a tetőn vannak a tűző napon, kb. 10 méter magasan mindenféle védőfelszerelés nélkül. Itt árnyékban most is 36 fok van, mi lehet a tűző napon? Most teszik fel a cserepeket, lavíroznak a leendő tető alatti léceken.

Idejárnak huggyozni a tuják mögé jobbhíján. De felvonó van a tetőcserepeknek. Nem bírom nézni, hogy mit összekínlódnak, igaz, nem hallom, hogy panaszkodnának. De mi van, ha valamelyik leesik? Tényleg órák óta fent vannak egy szál rövidgatyában. Ilyenkor hol a munkavédelmi előírás? Már gondolkodtam rajta, hogy lefotózom, mert ez kínzás, ráadásul baromi balesetveszélyes.

Ti szólnátok, vagy hagynátok annyiban, mert semmi közöm hozzá?



2019. aug. 29. 14:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%

Szerinted ezek a munkások szellemi fogyatékosok és gyámság alá szorulnak?

Szerinted ők nem tudnak szólni, ha valami nem tetszik nekik?

Szerinted építő munkásokból nincs hiány és nem tudnának bármikor munkahelyet váltani?

2019. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Emiatt miért volnék nyomorult? Csak mert aggódom?
2019. aug. 29. 14:40
 3/34 anonim ***** válasza:
39%

Hát ha már ennyit foglalkoztam velük, ezzel az erővel szólnék.

Csak egy telefon vagy e-mail, 15 perc az egész.

2019. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Nem az a legnagyobb gond, hogy idepisilnek. Normális helyen van mobilvécé. Ezért írtam, hogy az építtetőnek felvonóra telik, de egy mobilvécére nem.

Nem kéne letámadni. Tök jó, hogy már az is baj, ha aggódik és sajnálja az ember őket. :SS

2019. aug. 29. 14:44
 5/34 anonim ***** válasza:
28%

2: 100%. hogy fogalmuk sincs róla, mik a munkáltatójuk kötelessége és nekik mik a jogaik. Sokszor még az érettségizetteknél is ez a helyzet.

Attól még a munkáltatót köti a törvény és a hatóság ellenőrzi ezt. A legnagyobb hülyeség, hogy fizetek egy szolgáltatásért (Munkaügyi Felügyelet munkája), de nem veszem igénybe. Te is szoktál pl. angoltanfolyamot fizetni úgy, hogy be se dugod az orrod a terembe?:)

Ez ugyanaz.

2019. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem keress egy hobbit, barátokat akikkel kibeszélheted a mindennapjaid.


Kicsit élj...


Szerintem én azt sem nagyon venném észre, hogy építkezés van előttem, nem hogy hova járnak WCre a munkások.


Már bocs, de vonatállomás mellett lakom. Amikor itthon vagyok lefogolalom magamat, főzök, munkába csinálok valamit, egyetemre tanulok, barátokkal vagyok stb...


Ha észre veszek 1x a félóránként közlekedő vonatot 2 nap alatt akkor sokat mondtam. Az ilyen dolgokra csak azok figyelnek akik unatkoznak és nincs mivel lefoglalni magukat.


Lehet sértegetésnek hangzik de nem az. Szerezz normális életet...

2019. aug. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Szerintem fogj egy jó könyvet, vagy filmet és szórakoztasd el magad. Szép dolog, hogy ennyire érdekel a munkások helyzete, de ők tudják mit vállaltak, neked nincs hozzá közöd. Ha baleset is történik, vannak ott annyian, hogy el tudják intézni.
2019. aug. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%

Felvonó van a tetőcserepeknek, de a melósok meg gyalog mennek fel a tetőre.


A cserek nem tudnak felmenni, mert nincsen lááábuk.

Túúúdod??!

2019. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
*cserepek
2019. aug. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Mondjuk az összevissza hugyozás miatt már szóltam volna nekik.

A többi meg olyan, hogy felnőtt emberek, majd ha őket zavarja, akkor megoldják.

2019. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!