Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezdjek bele a mondandómb...

Hogy kezdjek bele a mondandómba a főnököm előtt?

Figyelt kérdés
Adott egy cég, ahol vagyok. Állattenyésztésben dolgozom. Augusztus elsejétől vagyok munkában itt, szóval új vagyok. Beraktak a telep egy részlegére. A munkakör megkíván azonban némi műszaki, gépészi tehetséget, azaz ha valami meghibásodik meg kell tudni szerelni. Nos én az igazat megvallva nem értek ehhez. Sose voltam ez a műszaki beállítottságú ember. Egy hónap letelt, megpróbáltam az itteni feladatokat, de úgy érzem nem megy, vagy nem tudom teljes erőbedobással csinálni. Más probléma nincs, nem kések, itt vagyok időben stb. Viszont a telepen vannak egyéb betöltetlen pozíciók, ahova ember kéne. Át szeretném magam rakatni valamelyikbe. Ott azokat a munkafolyamatokat csinálják amihez konyítok kicsit, vagy korábban már végeztem hasonló munkákat. Nos a gond ott kezdődik, hogy nem tudom hogyan kezdjek bele a főnök előtt a mondókámba. Félek hogy nem engedélyezné az áthelyezést, mondván még most jöttem. Kettő rész lenne ahol úgy gondolom magamat ismerve hogy megfelelnék. Itt a telepen belül van mind, annyi a különbség hogy reggel nem az A épületbe megyek hanem a B-be vagy C-be. Mit mondjak hogyan mondjam, hogy sikerrel járjak? Mi a titka ezeknek a kéréseknek a főnökökkel szemben? Köszönöm, 22/F
2019. szept. 1. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld magad azért, mert valami kívánságod van. Mért ne lehetne? Nem követsz el semmilyen bűnt. Úgy látom, még nem nőttél ki a gyerekkorból, valószínűleg nagyon féltél apádtól.

Először is megmondod, hogy szeretnél vele beszélni, mikor alkalmas? Majd megmondod, hogy át szeretnél menni ide meg ide, mert abban nagyobb tapasztalatod van.

Ha neki tök mindegy, hogy melyik pozíció van betöltve, és melyik nincs, darab-darab, akkor mért ne járulna hozzá. Az, hogy most jöttél, teljesen érdektelen.

2019. szept. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Egyáltalán nem féltem apámtól gyerekkoromban. 16 éves korom óta dolgozom , ezidáig 2 munkahelyem volt, szóval nem most kezdtem. Csak ilyen helyzet még nem állt fent
2019. szept. 1. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!