Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha áldozattipusként kést...

Ha áldozattipusként kést rántanék a munkahelyemen az ordíbálós és veréssel fenyegetőző kollégával szemben, hogyan reagálna?

Figyelt kérdés
Szorongó ember vagyok, ha rámordítanak összerezzenek, a kérdés pusztán elméleti, hogy mi történne, ha ezt megmerném tenni?
2019. szept. 1. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
rendorsegi ugy?!
2019. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%

Valószínűleg azonnal visszavenne az arcából.

Feljelentgetni hiába menne, ha a késed nincs 8 centi, teljesen legálisan lehet nálad.

2019. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem első körben meg kellene próbálnod egy pohár vízzel szembeönteni és ha ezek után neked esik, akkor jöhet a jogos önvédelem.... :)
2019. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha olyan típus mint én, akkor szép higgadtan fogná a telefont, és hívná a biztonságiakat. Ha a többi kollégának van esze aki a helyiségben tartózkodik, hamar megvédenék az áldozatot.

Tájékoztatlak: aki ilyet művel, azt egy szerencsétlen beteg embernek tartják, és nem "tökösnek".

2019. szept. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Fogtak már rám kést, ráadásul életem legszarabb időszakában. Felhúztam a pólóm és mondtam hogy csináld. Nem csinált semmit, hülyén jött ki belőle. Mondtam, hogy tűnjön el vagy elveszem és belemártom. Elment.
2019. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Tökmindegy hogy hány centi a kés, ha egy kanállal hadonászna azért is kirugatnám, feljelenteném, agy kivenném a kezéből és elkalapálnám..


Az tutihogy dilis viselkedészavarosnak gondolna utána mindenki akkor is, ha semmi következménye nem lenne az akciódnak..nem így kell a konfliktusokat intézni

2019. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Úgyse mered, még visszaszólni se mersz neki:D am ha ilyen agressziv elvenné a késed és megverne nagy valószinûséggel.
2019. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Nekem van egy szép pillangóm, de csak akkor használnám, ha az életem múlna rajta. Am. ha már előveszed a bicskádat, az már bőven fenyegetésnek minősül, amiért feljelenthet.
2019. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Minimum egy felfegyverezve elkövetett garázdaság...

Ettől akarsz nagyfiú lenni, hogy késsel hadonászol?

Talán ki kéne állni magadért, nem "áldozattípusnak" lenni.

2019. szept. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Munkahelyi terror nagyon gyorsan összeroncsolja lelkileg az embert, és még a munkahely megszűnése után is nehéz kijönni belőle lelkileg. Még egy év után sem múlik el a megalázottság emléke.


Egyedül nehéz rájönni a megoldásra, érdemes valamilyen szakembertől segítséget kérni. Pszichológusnál még nem voltam, jogászhoz viszont próbáltam már menni. Sajnos speciálisan az én helyzetemre nem találtam jogászt sem, de talán csak azért nem, mert egyrészt nyár volt, másrészt az én helyzetem elég különleges volt.


Az én munkahelyemen ilyen csicskatartó fajta főnök volt, ő maga mesélt arról, milyen bírói tárgyalásai, NAV-ügyei, prostituáltfuttatási ügyei voltak. Sajnos a szüleim eladták a közös családi házat, szétesett a részeges család, én meg mehettem volna utcára, szóval kénytelen voltam ezeknél a bűnözőképű csicskatartóknál dolgozni háromnegyed évig. A munkahelyi terror nagyon durva volt, és a végén mindennapossá vált.


Nekem is hasonlók jutattak eszembe háromnegyedéves munkahelyi terror nyomán, mint amiket írsz. Sokat rontott a dolgon, hogy nálunk ilyen kápórendszer is volt: a terrorizáló főnök egy idő múlva az eredetileg jó

munkatársi kollektívát is a maga szintjére aljasította. Eredetileg normális, kritikus szellemű, gondolkodó srácok voltak, később egyre jobban ilyen zombiszerűk lettek, és egyre természetesebb lett számukra is, hogy beállnak a bántalmazási sorba. Az a furcsa, hogy ők maguk meg sehogy sem védték magukat, ha ők voltak soron, csak továbbadták.


A szakemberek azt írják -- ahogy a cikkekből kiveszem -- hogy a munkahelyi terrort csak az elején lehet visszafordítani. Egy idő múlva már csak komoly szakemberek beavatkozása tudja a kollektívát megjavítani. Még több idő után a bántamazói légkör lényegében megjavíthatatlanná válik.


Mobbing, munkahelyi mobbing, munkahelyi terror fogalmára érdemes rákeresni. A magyar jog ebből a szempontból elég elmaradott, de ettől függetlenül, a bizonyíthatóság is nehéz. A lényeg, hogy segítség nélkül,egyedül nehéz elindulni, próbálj azért a cikkekből kivehető szakemberekkel beszélni. Ha lehetséges, próbálj bizonyítékokra szert tenni.


A munkahelyi terror sajnos önálló bűncselekményként nincs nevesítve, de ettől függetlenül valami más tényállásként talán megfogható jogilag. Ha tudod, próbáld felvenni a szóbeli fenyegetéseket, bántalmazásokat valami jobb rejtettkamerával, Conrad Electonics-nál lehet kapni azokat a kulcstartónak álcázott, egyórás kicsiny rejtettkamerákat.


A késes dologra azért nehéz felelni, mert nagyon sokféle kimenetel lehetséges. Én az engem korábban tettleg bántalmazó, és a rám részegen kést emelő családtaggal szemben hirtelen eltörtem egy befőttesüveget és háromszor megböktem a támadó kést tartó kezét, miközben az ajtót próbáltam visszatartani. Erre átfogta a kést a másik kezébe és tovább nyomta be magát az ajtón, meg emelte a kést. Azt a másik késes kezét is megböktem, akkor megijedt, kiszaladt, pár perc múlva meg kjött a mentő meg a rendőrség. Azt mondták a fogdában a rendőrök, nagy bajba fogok kerülni szurkálásért, de két óra múlva váratlanul kihallgatás nélkül szabadon engedtek. Állítólag azért, mert fenyegetőző családtagomhoz bementek a korházba, és ő meg nem akart bejelentést tenni, és a sérülései is kevésbé súlyosnak bizonyultak, mint előre látszott. Azt hiszem megijedt, hogy ha én dutyiba kerülök, akkor ő egyedül marad a nagymama ápolásával, amit ő részegen nem tudott és nem is akart egyedül ellátni. Sokszor egész nap csak fetrengett részegen.


A rendőrök azt mondták, nagy bajba is kerülhettem volna, meg csináljak valamit hogy kikerüljek e közegből, mert azért ők is látták mi van.


A munkatársad valószinűleg beszarna a kés láttán, de sajnos ez nem teljesen biztos. Néhány pszichopata fajta ember levágja a hangodból, hogy Te is félsz, és ezt valahogy még ekkor is ki tudják használni Ellened. A késsel az a baj, hogy nehéz finomhangolni.


Ilyen kulcstartós rejtettkamerával amit valahogy álcázásképp belegyűrsz valami ruhába fel tudod venni valahogy a terrorizáló munkatársat?

2019. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!