Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rendkívüli szabadság, rendben...

Rendkívüli szabadság, rendben van így?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy multi cégnél dolgozok. Nagymamám meghalt egy hete. Jövőhéten lesz a temetése. Beszéltem bent a munkahelyemen erről a rendkívüli szabadságról,mondtam,hogy a temetés után szeretném azt a 2 napot kivenni. Azt mondták azt úgy nem lehet. Az egyik nap a temetés a másik nap otthon. Utána meg jövök dolgozni. Rendben van ez így? Ebben az évben még szabadságon se voltam. Felfogok mondani,de szeretnék találni egy másik munkahelyet.
2019. szept. 3. 07:44
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Pontosan meg van határozva, hogy közeli hozzátartozó halála esetén hány nap szabadság jár. Ugye ezt a szabadságot elvileg a temetés napjára és az azzal járó ügyintézésre adják, így elvileg a temetés után nem lehet kivenni.
2019. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Elvileg jár évente X szabadnap (minimum 20, pluszok kor/gyerek/munkakör alapján) Megindokolták, hogy miért nem tudnak ennyire nélkülözni? Van kijelölt helyettesed (backup), aki ismeri, tudja azokat a feladatokat végezni, mint te egy pár napig? Multinál ez minimum lenne, eddig mit csináltak, amíg te szabin voltál?


Azt nem írtad meg, higy konkrétan mire kellene a plusz nap. Azt hogy bemész egy napra, majd kiveszel zutána még egy napot, nem lehetne megoldani? Szerintem ha beszélsz a főnököddel biztos találtok megoldást. (Ha csicskáztatós munkahely, akkor eleve nem maradtam volna eddig se. De megelőlegezem a bizalmat, hogy hátha nem.)

2019. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs meghatározva, mire veheti ki. Két nap szabi jár, nem kell elszámolni vele mire.
2019. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!