Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felvenni valakit 0 tapasztalat...

Felvenni valakit 0 tapasztalattal, csak mert jól néz ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve elindítottam egy vállalkozást, amibe bevettem egy régi barátomat főnöknek.

Úgy alakult, hogy szükségünk lett 1 titkárnőre.


Nekem nem volt kikötésem a korát illetően, mondtam, hogy legyen szimpatikus és legyen X éves tapasztalata.


Én voltam a hülye, mert a sok intéznivaló mellett szabad kezet kapott. Átnéztem az önéletrajzokat és akkor mutogatott egy csajt a barátom, hogy milyen jól néz ki. Mondtam, hogy okés, de nem ez alapján választjuk ki azt, akivel majd hosszútávon együtt fogunk dolgozni.


Elvileg interjúztatott és mit ad Isten, a huszonvalahány jelentkezőből ez volt az egyetlen értelmes nő...

Megjegyzem nincs tapasztalata, lassú és ráadásul nagyon nem szimpatikus, mert már az első nap hol a férfikollégákkal, hol a barátommal kacérkodott. Egyszer velem is bepróbálkozott, de hamar leállítottam.


Én nem egy könnyűvérű nyalizógépet szerettem volna, hanem egy pörgős, értelmes kolléganőt.


Most közöltem mindkettőjükkel, hogy ha 2 héten belül nem tanul bele ebbe az egészbe, akkor meg kell válnunk tőle, mert kávét én is tudok főzni, viszont a mailekre nincs időm válaszolni.


Most én vagyok a szemét. Ti mit tennétek a helyemben?


2019. szept. 3. 08:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ÉN indítanék vállalkozást, akkor abban ÉN lennék a főnök, nem a haverom. És ÉN dönteném el, hogy kit veszek fel. Nem szemét vagy, hanem naiv. Rúgjál kifelé mindenkit, és a megfelelő embereket vedd fel a feladatokra. A kirúgottak nem fognak szeretni, de egy vállalkozásban nem ez a legfőbb szempont.
2019. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem csak a titkárnődet kéne lecserélni, hanem a barátodat is.
2019. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kellett volna szabad kezet adnod, ezt te szúrtad el. Rúgd ki a csajt, és legközelebb együtt döntsetek. A cégedet teszed kockára, ha legközelebb is rábízod a döntést.

De szerintem ez neked is egyértelmű ezek után.

2019. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok lesz és a végén mindkettőtől meg kell szabadulnom.


Az a baj, hogy ezen a területen remek szakember, átlátja a dolgokat, tudja irányítani a munkát és megbíztam benne, ezért gondoltam úgy, hogy megfelelő lenne erre a pozícióra.


A titkárnő mindenképp repül, azt már eldöntöttem. Tudom, hogy mindenhol van egy k...a a cégben, de én ezt nem szeretném.

2019. szept. 3. 08:28
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Ezért nem árt ha van a cégnél HR-es.

Különben a pasik a jó csajokat, a csajok pedig a jó pasikat veszik fel, és a végén ott fogsz állni egy halom szexi, de inkompetens ember között.

2019. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
A HR-es is szimpàtia alapjàn vesz fel embert, neki ez csak pénzkidobàs lenne. Kérdezô, ha munkaerô kell akkor ezt neked kell intézni sajnos, szakits rà idôt. Ezt meg dobd ki.
2019. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!