Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a normálisabb munka:...

Melyik a normálisabb munka: egy irodában ülni, vagy gyárban robotolni?

Figyelt kérdés
Te melyiket csinálnád szívesen?

2019. szept. 8. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted?? Mit nem adnék érte ha irodàban ülhetnék.
2019. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez elég demagóg. Nekem volt olyan irodai munkám, ahol nagyon nagy hajtás volt és nem csak ülésből állt a nap.

Jelenleg gyárban végzek könnyű, ülő munkát.

Tényleg hely függő, nincs értelme általánosítani.

De ha muszáj, akkor az irodaiak általában jobbak.

2019. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Irodában ülni jobb, ha ebből a kettőből kell választani.
2019. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az irodai és a gyári munkás fogalma is elég tág lehet. Az adatrögzítők feladat pl. nem sokkal jobb, mint a gyártósor mellett dolgozóké, mondhatni másként rossz mindkettő.
2019. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott ahol emberséges a környezet, és megfizetik.

Én gyárban dolgozom, hát nem irigylem az irodistáinkat, állítólag megy a rivalizálás, egymáson áttaposás, és sok pozícióban ugyanannyi pénzért, mint amennyiért én. Mi egy csapat vagyunk, közös az érdek, és nem rivalizálunk emiatt, a főnökünk is rendes velünk. Igaz, hogy fizikai munka, aminek úgy gondolom ugyanannyi egészségügyi ártalma van, mint egy irodista ülőmunkának.

2019. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom mit értesz “normálisabb” alatt.
2019. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam itt is ott is. Egyik sem jó. Dolgoztam gyárban most irodában.

Az irodában nagy a hajtás sok a stresz idegeskedés szinte mindig túlórázunk a munkámon kivül másra idő nem jut.

A gyárban 8 óra munka ledolgozása után volt elég szabadidőm. A gyár nyugodt volt sok ismerősöm volt elhülyéskedtük az időt munka közben. Most be vagyok zárva 3 emberrel egy kis irodába tehát a szociális életem is nulla. Az iroda szellemileg fáraszt a gyár pedig fizikailag. De mégiscsak jobb fizikailag fáradtnak lenni mint egy idegroncsnak.

Többet fizet mint a gyár de a kevesebb néha több. Lehet majd ha már tönkre megyek idegileg az irodában akkor visszamegyek a gyárba.

De persze ez szubjektiv mindenhol más tényezők befolyásolják a munkavégzést.

Egy hivatalnok biztos nem streszel egész nap.

2019. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Szalag mellett csak 2-szer 2 napot dolgoztam, kupakokat tekertem. Összesen kb 30 napot csomagoltam 2 helyen, heti 1-2 napot.


2,5 évig voltam adatrögzítő.


Azt mondom, igenis nem feltétlen jobb az adatrögzítés.


Csomagolás mellett jókat ökörködtünk, kupakolás közben pedig elgondolkoztam, álmodoztam, agyban nem ott jártam.

Az irodai munkánál az volt nehéz számomra, hogy feszítetten kellett koncentrálni, nem elmélkedhettem, álmodozhattam. Ezalatt úgy untam, amit csináltam, hogy az már majdnem fizikailag fájt.


Ha 2,5 évig csomagoltam volna és 30 bapig adatot rögzítek, fordítva gondolnám.


Mindkettő munka lélekölő, szörnyű.

2019. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Gyár. Kezdetnek jó, ha most estél ki az iskola kapuján, de 2-3 évnél tovább max akkor húzod, ha időközben családot alapítottál, netalán már túl koros vagy és nem mersz váltani.
2019. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ. Személy szerint, ha választani kell inkább gyárban robotolok, mint az irodában üljek.

Nálunk a gyári munka: műszak kezdéskor kiadják melyik gépen leszek és ennyi, nem piszkálnak, nem szólnak hozzám a 8 órában. Ugyan ennél a cégnél az irodai munka: bent ül a főnök és figyeli az irodai dolgozókat. Állandóan kérdez, piszkálódik (elég bunkón), cseszegeti őket. Én ezt idegileg nem bírnám sokáig.

2019. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!