Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Na most akkor ciki a fizikai...

Na most akkor ciki a fizikai munka vagy nem?

Figyelt kérdés
Olvastam itt pár kérdést ezzel kapcsolatban.Sokkal többre tartják az emberek a diplomás, szellemi munkásokat, ráadásul ugye nekik sokkal jobb a munkaidő beosztásuk. 8- 16ig vannak általában. Ebből is látszik, hogy nekik még a munkaidejük is sokkal kedvezőbb, jobb, elviselhetőbb. Csinosan öltözködnek, nincs éjszakázás nekik, nem fáj semmijük, max agyilag fáradnak le. Ugye a fizikai munkások meg több műszakban dolgoznak, sokszor 12őznek, gépekkel dolgoznak, nincs diplomájuk, meg ilyenek... Ahol én melózom egy boltban mint eladó, ott is érezni ezt, hogy az irodisták lenézik a fizikai melósokat... De miért ciki? Ha nem lennének fizikai melósok, itt hatalmas bajok lennének. Mi is érünk annyit, mint egy diplomás szellemi melós. :\
2019. szept. 11. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Édesanyám szellemi munkás, édesapám pedig fizikai. Sajnos a fizetésük között elég nagy eltérés van. Pedig szerintem nem ciki, és tényleg jobban meg kéne becsülni. Édesanyám már párszor mondogatta nekem apám háta mögött, hogy ha csak vele élnék, akkor éhenhalnék, meg egyéb szépségek. Szóval sajnos ez egy létező dolog.
2019. szept. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Azért amit leírsz, abban nagyon sok durva általánosítás van. (Honnan szeded, hogy szellemi munkakörben soha, senkinek nem kell éjszakáznia pl.?)

Egyébként bármilyen elcsépelt, a munka nem szégyen. Aki lenézi a másikat, az bunkó, végzettségtől függetlenül. Egyébként ma már szakmunkával gyakran többet lehet keresni, mint némely diplomával.

2019. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az irodában dolgozóknak is sok mindenük fáj, például a hátuk.

Mellesleg a szellemi fáradtság legalább olyan rossz, mint a fizikai. Illetve szellemi munkák esetén sokszor van az, hogy még otthon is vagy hétvégente is kattog az agyad valamilyen problémád, netalántán esténként is dolgozni kell, esetleg hajnalban felhívnak munkaügyben (például ha az ügyfél ázsiai, és valamiért épp nem működik a programunk).

Sok szempontból kényelmesebb a fizikai munka, bemész, ledolgozod a napi 8 órát, hazamész és vége. Nem agyalsz otthon a benti feladatokon, nem kell otthonról dolgoznod még pluszba, és nem is hívnak fel munka előtt/után munkaügyben.

2019. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha választanom kéne a bolti eladó, recepciós vagy hasonlóan alacsony fizetésű irodai munkák között és fizikai munkák között mindig a fizikai munkát választanám.


... mert ott kicsit kézzelfoghatóbb a munka eredménye. Teljesen más pl.: egy autó rakterének a hátulját telepakolni tetris szerűen sokkal nagyobb sikerélménnyel jár, mint eladni valamit vagy felvenni ügyfélszolgálaton egy vásárló panaszát.


Szóval ha fizikai munkával kitudok váltani unalmas robotias, 0 kreativitást igénylő irodai munkát azonos fizetésért bármikor megtenném.


... de ez változik amikor picit magasabb szintérre lépünk és olyan munkakörökről beszélünk, amik nagyobb felelősséggel, fizetéssel, egyedi kihívásokkal járnak.


Ezért is tanulok mérnökinformatikus szakon és szeretnék szoftverfejlesztő lennék.


Mindezt csak azért írtam le, hogy kifejtsem egyátalán nem ciki a fizikai munka, sőt és azt is választanám ha nem lenne indítatásom vagy lehetőségem tovább tanulni.

2019. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem ciki.

Vannak munkák, amiket el kell végezni ahhoz hogy élhető világban éljünk, aki meg kiveszi ebből a részét, annak nem kell rosszul éreznie magát. Az egyik fajta munka szellemi, a másik meg fizikai.

Egy olyan társadalom, ahol csak szellemi munkások vannak ugyanúgy összedőlne, mint ahol csak fizikai munkások vannak.

2019. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Én fizikai munkás vagyok. Én is reggel 8-tól délután 4-ig dolgozok. Az a ciki ha eltartanak.
2019. szept. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem ciki, a szellemi dolgozóknál is sokszor van, hogy nem teljesen érdemlik meg a keresetüket, mert nem dolgoznak olyan erővel, mint egy-egy szakmunkás (informatikus vagyok). De ezt a vezetők dolga eldönteni, kit alkalmaznak...


Nekem egy tanárom mesélt egy történetet. Ő régebben sok mindennel foglalkozott. Fizikai munkásként is dolgozott.:


Építkezésen 2 koordinátoruk vagy felügyelőjük volt akkor.

Az egyik egy frissen végzett diplomás, aki jól értett a képletekhez-számokhoz, de látszott rajta, hogy szinte soha nem fogott ásót vagy más szerszámot a kezében. Így lényegében, csak parancsolt vagy mondogatta, hogy kell csinálni a dolgokat stb.

Volt egy másik koordinátoruk is, picit idősebb, aki nem végzett jó iskolát, csak szakképesítése volt. De amikor csinálni kellet valamit, akkor odaállt, megfogta azt a szerszámot és csinálta a munkásokkal. Ő is értette a munkáját, de mivel ő részt is vett benne jobban megbecsülték.: "Igen ugyanazt csinálja mint mi, de még tervez, számol is pluszban".


Mégis sajnos előfordul, hogy a diplomás többnek gondolja magát mint a másik (,aki lehet nem olyan előnyös élethelyzetéből jött.. így nem volt lehetősége egyetemre menni).

Ez puszta ego és felvágás, nem kell foglalkozni vele. Ha megdolgoztál érte, akkor a te érdemed.

2019. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva gondolom. Számomra a fizikai munka klasszisokkal értékesebb-bár én is szellemi munkát végzek.

Ha nem lennének emberek akik ezeket elvégzik, konkrétan nem lenne étel, nem lenne ruha, hegyekben állna a szemét mindenhol, nem lenne ház...stbstb


Persze nyilván fontos, hogy fejlődjünk, hogy valakik feltaláljanak dolgokat, a munka megkönnyítésére rendszereket-gépeket fejlesszenek. De sosem szabad elfelejteni, hogy akik megvalósítják ezeknek az embereknek a gondolatait, azok nélkül nem menne semmi!


Akik lenézik a fizikai munkásokat, azok igazán szerintem nem is gondolkodnak. Az igazán intelligens emberek/vezetők megbecsülik a melóst!

2019. szept. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Az ciki, ha valaki szájtátva várja a sült galambot és cseszik dolgozni. Mind a fizikai, mind a szellemi munkát végző ember reggel felkel (vagy délután), és megy ledolgozni a 6,8,10,12 óráját a fizetéséért.
2019. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én inkább azt tapasztalom, hogy a fizikai vagy gyári munkások ok nélkül utálják az irodistákat, merthogy ők NeM DoLgOzNaK OlYaN KeMéNyEn. Az irodások meg pont lesz#rják, mit csinálnak az emberek a gyárban.
2019. szept. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!