Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai alkalmazottat keresek,...

Irodai alkalmazottat keresek, de a jelentkezők olyanok, akiket "sehova sem vesznek fel, mert alkalmatlanok". Hogy lehet normális jelentkezőt találni?

Figyelt kérdés

Új cég vagyunk, meghirdettem az állást, 70 jelentkező, de mind totál alkalmatlan - ennyire nehéz normális munkaerőt találni, vagy velem van a baj?


Jönnek ügyfelek, fenn kell tartanom egy színvonalat, így a titkárnő úgymond az iroda dísze is - és itt most egy talpraesett szerény bájos mosolygós könyvtáros típusra gondolok.


Akiket behívtam interjúra:

-A szerény kinézetű lány megjelent zsíros hajjal, és mintha medvesajttal mosott volna fogat...

-A másik bájos lány valószínűleg értelmi fogyatékos volt, mert abszolút nem lehetett vele kommunikálni.

-Lejjebb adtam a mércét, és behívtam egy átlagos lányt, ekkor már próbanapra, óránként kiment cigizni, egyszerre 3 szálat elszívott és közben a telefonját nyomkodta, tehát 1/3 időt nem munkával töltött.


Szóval nem értem, ezek szerint a normális embereknek van munkája, és csak a selejtesek telítik a munkanélküliséget?


2019. szept. 16. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Igen, a jó munkaerőt más cégektől tudod elhappolni úgy, hogy nagyobb fizetést, rugalmasabb munkaidőt, egyéb hasznos dolgokat ajánlasz fel (ingyen kávé, gyümölcs nagy vonzerő).
2019. szept. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Vagy a munkával lehet gond, vagy a fizetéssel. Gondolom az álláshírdetésben nem szerepel a fizetés. Aki már kicsit tapasztaltabb, az inkább olyan helyre megy, ahol nem titok a fizetés.

De az is problémás, hogy új cég. Statisztikák szerint a "friss" vállalkozások 2/3-a 2 éven belül csődbe megy. Aki stabil munkahelyet szeretne, az inkább választ egy régóta működő céget.

2019. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
"a titkárnő úgymond az iroda dísze is" Hűha.. az iroda dísze lesz szegény.
2019. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
46%

Milyen kár, hogy nem Magyarországon élek! Jelentkeznék az állásra, mindig is kiszerettem volna próbálni egy ilyen pozíciót, mások szerint jól állna nekem , mert csinos és babarcú vagyok. Itt, Erdélyben sajnos nincs a közelemben ilyen álláslehetőség.

Tudom, hogy nem releváns amit írok és nem sokat segít neked :)) de remélem találsz majd megfelelő személyt!

2019. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Az 1. lány lehet cigizik azért volt olyan a foga.

A 2. lány lehet azért nem lehetett vele kommunikálni, mert nagyon izgult..


Egyébként melyik megyében lenne?

2019. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Vree ***** válasza:
100%

“Óránként kiment cigizni, telefonozott, tehát 1/3 időt nem munkával töltött”


elvileg törvény kötelez, hogy monitoros munkánál óránként 10 percet ne asztalnál töltsön az illető (összegben 8 órából 6 lehet monitor előtt). Az más, hogy sok munkaadó szxrik rá, de elvileg pontosan azért hozzák az ilyen törvényeket, mert felismerhető, hogy mi az ami emberleg, lelkileg és egészségileg vállalható.


Amúgy egyébként is embertelen elvárás hogy 100%ban a munkára figyelhessen csak valaki. Én mindig előnyben részesítem az olyannhelyeket, ahol azt mondják: “ez meg ez legyen meg x időre, úgy osztjátok be/azt csináltok, amit akartok”, mint ahol ostorral állnak mögötted, hogy hú beszélgettél, hú ránéztél a Facebook leveleidre, lopod a pénzemet. Az előbbi munkahely nemcsak nyugodtabb, jobb hangulatú, de érdekes módon a motiváció és a sebesség is javulhat. Az emberek alapvetően szeretnek feladatokat megoldani, de ahhoz kell egyfajta “jutalmazás” is, tehát nem az, hogy hamar készen vagy?, nesze, akkor itt van még, hagyd akkor, hogy élvezze a pihit is. (Vagy akkor az legyen honorálva magasabb fizuval, fizetett tréningekkel.)

Egyébként sok multi cégnél eleve az a bevett “vállalati kultúra”, hogy fenntartunk egy barátságos hangulatot, beszélgetünk, feltöltődünk, az erre szánt idő ugyanúgy hasznosnak/szükségesnek van elkönyvelve.

2019. szept. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon nem mindegy hogy minimálbérért vagy bruttó 200-300 ezerért keresel titkárnőt. Nem tudom, hogy milyen kvalitások kellenek ezen munkához, de javaslom hogy akassz le egy egyetemistát próbaidőre.
2019. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lapozgasd a munka törvénykönyvét, jár az óránkénti 10 perc szünet. Az is benne van, hogy plusz munkavégzés esetén mennyi plusz szünet jár. 4 évet dolgoztam irodai alkalmazottként, aztán dobbantottam más területre. Többek között azért, mert nálunk se tartották a pihenőidőt és ültem egyvégtében 10 órát a gép előtt, a szemem meg majd kifolyt, úgy fájt. Szóval ja, ha a 10 perces szüneteket sajnaljatok, akkor meg lehet nézni, milyen munkaerőt kaptok.
2019. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szóval akkor kezdeti nehézség...


Amúgy az 1-es tényleg koszos volt.

A 2-es ha nem is merem konkrétan kimondani, hogy értelmi fogyatékos, de azért... a bamba kifejezéstelen arca, és a gondolkodás abszolút hiánya (nagyon buta volt) sokmindent elmondott.

A 3. ahogy írtam 1/3 időt (azaz óránként 20 percet nem munkával töltött), és azért próbanapot úgy kezdeni, hogy kezdéskor még kint telefonozik, majd bejön és 10 perc múlva kimegy telefonozni, meg elszív egyszerre 3 cigit, és ott vagyunk, hogy már 30 perc eltelt a napból, a telefonokat meg közben nincs aki felvegye.

2019. szept. 16. 17:35
 10/16 anonim ***** válasza:
Hülyéket hívtál be. 70 emberből tudom hogy nagy része nem felel meg, de azért a maradék 10 ből akadnak normálisak is.
2019. szept. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!