Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Németorszàgban ha nem dolgozta...

Kingdefender kérdése:

Németorszàgban ha nem dolgoztam le a felmondási időt fel jelenthet a volt főnököm?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1,5 hónap után bejelentettem előző munkahelyemen hogy másnap nem megyek be dolgozni ugyanis kaptam egy jobb lehetőséget. Először azt mondta a volt főnököm hogy nem fog kifizetni és nem is fizette ki 3 hetemet. Most pedig fel akar jelenteni és kártérítést követelni.. Azon kívül hogy a pénzem se látom ezt is megteheti?

2019. szept. 18. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg, hiszen megszegted a szerződéseteket.
2019. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az EU-s szabalyzas miatt ott is hasonloak a torvenyek erre az esetre is. Maximum 3 havi fizetes a karterites, ehhez meg jogi lepesek sem kellenek, illetve meg maximum 4 hav fizetesnek megfelelo karterites, amennyiben jogi utra tereli.

Nem veletlenul letezik a felmondasi ido, ez nem csak a munkavallalot vedi, hanem a munkaltatot is.

Gerinctelen voltal, szerzodest szegtel, siman megnyerheti, ez az ara az ilyen viselkedesnek.


(Nyilvan ez alol kivitel a probaido, de gyanitom, hogy esetedben ez nem all fenn.)

2019. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Másfél hónap után még bőven próbaidős voltál, nem? Itt 3-6 hónap szokott lenni, nem 1, mint Magyarországon. Szerződést aláírtál, mi volt benne?
2019. szept. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen de 1.5 hónap után követelhet kártérítést? Gerinctelen voltam.. Hát ebbe inkább ne menjünk bele nem véletlen hagytam ott őket egy másik munkahelyért.

Lényeg akkor hogy megteheti.. köszönöm a gyors választ.

2019. szept. 18. 17:21
 5/13 anonim ***** válasza:
De még próbaidőn voltál?
2019. szept. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Illetve ezt mennyi időn belül teheti meg? Ugyanis már 20án lesz 1 hónapja hogy ez történt.
2019. szept. 18. 17:24
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbaidős voltam 1.5 hónapot dolgoztam.
2019. szept. 18. 17:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt bármikor indoklás nélkül fel lehet mondani, azonnali hatállyal, legalábbis itthon, de gondolom ott sincs másként. Ebben az esetben inkább te jelenthetnéd fel, amiért nem fizette ki a béredet a ledolgozott idődre.
2019. szept. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is amúgy. Én úgy tudom hogy ahonnan felmondtam 6 hónap a próbaidő. Amúgy nagyon undorító a főnökség...
2019. szept. 18. 19:10
 10/13 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Ezt erdemes lett volna irni, hogy meg probaidon voltal. Probaido alatt barmikor indoklas nelkul felmondhatsz. Szerzodesben nezd meg, hogy mennyi probaidot irtal ala...
2019. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!