Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki vezető beosztásban van,...

Aki vezető beosztásban van, elsősorban azokhoz szól a kérdésem. Ha felvesztek egy lelkes, szorgalmas munkaerőt, aki pont azért jön a céghez, hogy dolgozzon, akkor miért lesz ő számotokra akár akkor, akár később támadási felület?

Figyelt kérdés
2019. szept. 20. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Nem a szorgalma miatt, az fix.

Ehhez ismerni kell az embert. Legalább egy big5 személyiség tesztet mellékelhetnél még az illetőről és 2 hetente visszajelzést a kollégáktól.

2019. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok és nem voltam vezető beosztásban, de ismerem a vonatkozó mentalitást, gondolkodást. Aki jobban teljesít az átlagnál, pláne a főnöknél, tehát kilóg a sorból, az mindig támadási célpont. A főnök mindig a legokosabb és legrátermettebb, ez Murphy törvény.
2019. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem érdekel sem az ember neme, bőrszíne, vallása, szexuális beállítottsága sem a személyisége, egy dolog érdekel, a munkája.

Ha jó sebességgel jó minőségben dolgozik, akkor kell nekem, egyébként meg nem.

2019. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel gázolt a főnököd a lelkedbe?

Nem szoktam senkit támadni, ha meg én veszem fel, mert látok benne egy pozitív tulajdonságot, akkor biztos nem fogom pont amiatt a tulajdonság miatt vegzálni.

2019. szept. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki azt vallja itt, hogy számára nem fontos, hogy az alkalmazottja másokat piszkál, vagy bomlasztja a társaságot, ha a feladatát elvégzi, az gyenge vezető.
2019. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak beosztott voltam egy munkahelyen, de a korábbi előadásaim révén sokkal jobb nevem és nagyobb respektusom volt a szakmában és a konkurens cégeknél, mint a főnökömnek, ő ezt nem is tudta sokáig elviselni. Azért vett oda engem az elején, mert a nevem kellett húzónévnek bizonyos pályázatok, megrendelések elnyeréséhez, de amikor ezeket megkaptuk, onnantól már kényelmetlen volt számára a jelenlétem, nyomasztottam őt a szakmai többlettudásommal. Ezért addig áskálódott ellenem, amíg ki nem pakolt onnan. Szerencsémre az egyik konkurens cég azonnal felvett, ráadásul magasabb pozícióba és több fizetéssel. Amikor ezt a volt főnököm megtudta, az egykori kollégáim elmesélése szerint tajtékzott, csapkodott, ordítozott, úgy viselkedett, mint akinek elmentek otthonról. Az új főnököm pedig azt mesélte, hogy őt fel is hívta telefonon, figyelmeztette, hogy vigyázzon velem, mert nem tisztelem a fölém rendelt személyeket, nincs bennem tekintélytisztelet, szeretek lázadást szítani a mindenkori főnökeim ellen.
2019. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenki azért jön a céghez, hogy dolgozzon


Viszonylag kevés, aki elsősorban az adott cégnél szeretnének dolgozni.


Csak olyan ez, mint a párkapcsolat, lakva ismerszik meg a másik.


Az ő is egyéni munkája, elkötelezettsége lehet parádés, de én az egész csapat teljesítményéért felelek. Ha azt tudja emelni, akkor nincs baj.


Kispályás haveri fociban egy idő után a legjobban cselezgető Gyulát egyik csapat se akarta bevállalni, mert ha hozzá került a laszti, akkor kétszer körbe cselezte a pályát kétszer is, senki el nem tudta szerelni, neki még eszébe se volt, hogy passzolni is lehet.

Nem, ha hozzákerült, akkor nekünk pihi volt, pedig egy-egy gólpasszal hasznos lett volna.

2020. nov. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez egy alapvetö magyar mentalítás mindíg a másikal foglalkozni.

Bármennyire is szomrú, ez még maradni fog.

2021. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!