Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen kötelezhetnek...

Munkahelyen kötelezhetnek olyan munkára, ami nincs a szerződésben?

Figyelt kérdés
A cég új helyre költözik, folyik az építkezés, és azt szeretnék, hogy mi menjünk oda segédmunkásnak. Persze a chip rendszer szerint csak rendesen dolgozunk, és a pénzünk is ugyanaz.
2019. szept. 21. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincs benne a munkaköri leírásban (nem a munkaszerződésben!) akkor nem.
2019. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kötelezhetni kötelezhetnek, legfeljebb nem csinálod meg. Ők meg lapátra tesznek.

Velem is megpróbálták, csak én még kötbéres is voltam, ennek ellenére felmondtam nekik.

Mindezt úgy, hogy betanulási időszakban voltunk, és egy erősen hiányszakmában. Fűnyírás, irathordás, szemétszedés, stb.

2019. szept. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kötelezhetnek, viszont nektek meg semmi nem kötelező. Mondhatjátok, hogy nem erről volt szó, ti ezt nem csináljátok meg. Ekkor viszont ők mondhatják, hogy akkor keresünk másokat akik megcsinálják, viszlát.
2019. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerepel olyan a szerűdésben, a munkaköri leírásban/felsorolásban, hogy:Egyéb?


Ha igen, akkor ez az egyéb alá tartozik(majd).


Ha nem, akkor nem kötelezhetnek, max kirugnak, ha nemet mondasz.

2019. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szerepel. Egyébként nem is bánnám, ha kirúgnának.
2019. szept. 21. 19:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor meg miért nem mondasz fel?


Vagy Balázska?

2019. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Évi 44 napot kötelezhetnek. MT
2019. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos kötelezhetnek rá. Velem is megesett a próbaidő alatt teljesen más munkakörben voltam. Szándékosan elrontottam a feladatot, ezzel azt bizonyítva nem vagyok rá alkalmas (nettó 150.000-ért nem leszek raktáros, kézzel nem cipekedek, nem vezetek targoncát!). Volt, aki ügyesen csinálta az eltérő munkát. Megfogadtam, ha még egy ilyenre megkérnek, akkor abban a pillanatban megyek is haza!
2019. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!