Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket rúgtak már ki azért,...

Titeket rúgtak már ki azért, mert nem akartatok túlórázni?

Figyelt kérdés

Velem egyszer esett meg eddig. Vendéglátás, a főnöknek eleve szokása volt mindig csak aznap benyögni, hogy pár órával tovább kell maradni, mert forgalmas. Ha esküvő vagy bármi extra parti volt, sose értesített előre. Egyszer volt egy összebalhézásom, mert hullafáradtan nem akartam további 3 órát bent maradni, végül ez vezetett az elbocsátásomhoz, szerződés lejártával nem hosszabbítottak. De nem bántam, mert eléggé le voltam már idegileg amortizálódva.

Másik helyen nem velem esett meg. Közvetítő által dolgoztam, és volt, hogy valaki nem akart bent maradni, és fenyegetni kezdték, hogy ha nem marad, felhívják a közvetítőt, hogy ne küldjék oda többet, és így egy hibapontot is begyűjt majd.

Amit hótziher, hogy sosem vállalnék, az a heti hét nap munka, de talán még hatot se, rúgjanak csak ki.

Ti evvel hogy vagytok?


2019. szept. 26. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Heti hét nap jogellenes.


Nem rúgtak ki, magamtól jöttem el. Nem fizették a túlórát és lecsúcstatni se lehetett.

2019. szept. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: És ezt kerekperec megmondták, hogy se fizetve nem lesz, se csúsztatni nem lehet? Mert én akkor biztos bele nem megyek.
2019. szept. 26. 08:10
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ezt már az állásinterjún jó tisztázni. Szóval a van-e kérdésed résznél feltehetem, hogy van e túlóra és hogy van fizetve.
2019. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3: De azt nyilván nem fogják megmondani, hogy van, méghozzá elég gyakran, de se fizetve, de csúsztatva nem lesz. Nem hülyék.

Mindazonáltal az, hogy az interjún azt mondják, hogy nincs túlóra, korántsem jelenti azt, hogy ez tényleg így is lesz.

2019. szept. 26. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Ha alul maradsz az életben csak egy eszköz leszel, akkor rúghat ki bàrki amikor akar.


Számomra nem volt gond, amikor más keze alatt dolgoztam, de idővel az is csak múlt lett :)


Vállalkozásba kezdtem pár éve s nem bántam meg. Egy jó kis csapatot szedtem össze.


Volt aki felháborodott a felvételin...

Annak csak annyit mondtam "értékelem őszinteséged, de ez a viselkedési forma nem az én csapatomba való.


Személyiséget és mihez értést néztem első sorban, mindegy kinek mi volt meg papíron.


Személyiség teszt is volt, arc- és jellem diagnosztika alapján megfigyeltem s nonverbálisan is az embereket.

Ez azért is fontos, hogy olyan személyek legyenek "meló alatt összezárva" kik passzolnak egymàshoz így nincsen olyan fajta alap feszültség, mint átlag munkahelyeken "utálom őt, őt nem kedvelem"..stb


Van aki 8 általánossal van nálunk, de rengeteg mindenhez ért s megfelelően felszabadultan viselkedik ösztönösen hozzánk.


Amikor hétfői egyeztetésen mindenkivel leülünk nincs gond s mindenki kultúráltan kimondja őszinte gondolatait, legyen az pozitív vagy negatív.

S értékelem amikor pl többiek nekem is arcomba mondják " ne haragudj, de nem értünk egyet" elfogadom s várom a másik opciókat.


Gondolj bele kedves kérdező:

A munkáltató/közvetítő stb 99%-a csak felveszi az embert, vagy nézi a papírokat.

"Jólvan felveszem"

A rengeteg helyen sok féle személyiség van ez egy alap feszültséget hoz létre.


Nekik mindegy csak dolgozz!

Ha nem felelsz meg simán lecserélnek egy újabb balekra.

Az ember sok helyen csak egy eszköz, pótolható. Azzal pedig tisztában vannak, hogy a dolgozók zömét azzal lehet dróton ráncigálni, ha állásukkal fenyegetik...hiszen nem véletlen dolgozik az ember (főleg olyan helyen, amit nem akar/nem szeret...rá van kényszerülve s ezt kihasznàlják)


Sajnos sok esetben a főnökök, feletesek, tulajok se megválogatott személyiségüek...


Keresel rendes helyet vagy feltörsz s alapitasz.


S ne feledd: Te elméd, Te tested, Te életed! Egyedül TE alakítod döntéseiddel, cselekedeteiddel!


"Nem velem esett meg..."

De a következő mondatot úgy kezdted el mesélni, mintha igen is veled történt volna.


Ezzel hogy vagyok?

Alakítottam s alakitom tovább az életemet, azért tettem lépéseket, hogy ne legyenek felesleges stressz források az életemben, tudjak a lényegre s jövömre, szereteimre összpontosítani.


Neked van célod? Van a jövödről elképzelésed?


Mert az nem megoldás, hogy felmondogatsz s egy újabb $7@rkupacba veted magad a továbbiakban.


Sok sikert!

2019. szept. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: Nem kezdtem úgy mesélni, írom, hogy másik dolgozóval történt. A fülem hallatára fenyegették.
2019. szept. 28. 08:27
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve részmunkaidös rugalmas àllàsokra jelentkeztem. Igy meg is ertem aki nem akar pl 10 orazni minek megy olyan m.helyre. valoban akkor nincs ertelme ott lenni, maradni.


Volt mikor rosszul is esett mert netto 250 ezres àllàsra kellett nem et mondanom mert mar interjun is egyeztettünk hogy nem egyszer megesik hogy naluk este 7 ig van a munkaidö reggel 8 tol (àllami cég)

3 szor is visszahivtak pedig, de nem tudom ilyen feltételekkel vàllalni.


A legtöbb esetben szamomra erthetetlen aki utalja a munkàjàtakarmilyen okbol miert nem keres masikat?

2019. nov. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!