Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha kilátástalan a...

Mit tegyek, ha kilátástalan a helyzetem, nehéz az álláskeresés?

Figyelt kérdés

20 éves leszek és harmadik éve vagyok a vendéglátásban.

Írtam már ki kérdést, de most sajnos újra meg kell tennem, mert változások vannak és sajnos nem mutatnak pozitív irányba az eredmények.

Tehát felmondtam a vendéglátós munkahelyemen, ahol 104 ezer Forintot kerestem, éjszakába nyúlóan dolgoztam, idegbetegekkel voltam körbevéve, kihasználtak és még sorolhatnám.

Májusban érettségizem, utána szeretnék még tanulni egy szakmát, de az még odébb van.

Hétfőn és szerdán délután vagyok iskolában, fél háromtól estig. Tehát ez is megnehezíti az álláskeresésemet, mert az órákon igyekszem ott lenni hogy ragadjon rám valami.


A helyzet az, hogy a vendéglátásba semmiképp nem mennék vissza, mert belefáradtam és az embereket sem szeretem túlzottan, de főleg nem azokat, akik részegesek. Még a kereskedelemben csak csak ellennék egy darabig, ha más nem, akkor érettségiig.

Aztán már ott tartok, hogy gyárban is dolgoznék, ha nincs más, mert nem keresnek ott olyan rosszul az emberek. És legalább nem kell mosolygósnak és bűbájosnak lenni.

Az építőiparban is jól lehet keresni segédmunkásként is, de egy az (még ha beképzeltnek is hangzik), hogy az koszos munka, és én meg elég ,,puhány" fajta srác vagyok.

Bár fizikailag nem hiszem, hogy megterhelne az építőipar, mert elég erős a fizikumom.


Egyébként mielőtt felmerül a kérdés bárkiben, hogy muszáj e dolgoznom, meg a szüleim mért nem gondoskodnak rólam, akkor sajnos ez nem lehetséges mert állami gondozásban nevelkedtem, és a nagymamámnál lakom. Szóval igen, muszáj dolgoznom.


Köszi ha elolvastátok és ha van valami ötletetek vagy tanácsotok, akkor várom a segítséget.

A rosszindulatot pedig kérem mellőzni.


Köszönöm.



2019. szept. 26. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Kár, hogy az építőipart kipipáltad, mert az most nagyon megy, tehát munkád lenne.

A koszt pedig le lehet mosni. :)


Tulajdonképpen minden lehetőséget felsoroltál, csak azt nem tudom, hogy miért nem indulsz neki. Jelentkezel állásra, és elmondod, hogy képezni akarod magad tovább, ennek feltétele, hogy jelenleg csak délelőttös műszakot (vagy részmunkaidőt) tudsz vállalni azért, hogy az iskolának is eleget tudj tenni.

Mégis mi történhet? Vagy igent mondanak, vagy nemet. :)

2019. szept. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!