Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnökként beállnál segìteni,...

Főnökként beállnál segìteni, ha az alkalmazottak kevesen lennének?

Figyelt kérdés
2019. szept. 26. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A főnök érdeke is, hogy kész legyen a munka, mert az ő haszna múlik rajta.
2019. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Persze
2019. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, érdekel az, hogy meglegyen a munka, mind minőségben és mennyiségben egyaránt.

1 órával előbb kezdek, előkészülök, átnézem az aznapi terveket újra, felírom a lépéseket, organizálom ki mit, megérkeznek kávéval várom őket, 20perc alatt átbeszéljük ki hogyan érzi magát, jó e mindenkinek a mai terv.

Elmosogatok és már rakják is be a metált.

Körbe körbe mászkálok, ahol kell besegítek, vizet hurcibálok nekik a hűtőből, elpakolok és eltakaritom a gépeket utánuk.

Végeztünk akkor átnézzük a holnapi tervet.

Néha segédmunkásnak érzem magam, de ők a szakemberek, ők a csapatom, segítünk egymásnak ahol tudunk.

2019. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha a vállalkozó lennék akkor igen, ha csak egy középvezető akkor ki van zárva
2019. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki az istennek se állna be(takarito cég). Úgyhogy attól függ,hogy milyen a munkakör. Van amit bárki meg tud csinálni és van amit nem. Pl én se fogok beallni a műtőbe operálni.
2019. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én takarítóként dolgoztam évekig, nagytakarításokra most is járok alkalmanként. A csoportvezetők akkor se állnak be takarítani ha nagyon el vagyunk úszva. De jellemzően csak azokra igaz ez akik fiatalabbak, idősebb elődeik ugyanúgy dolgoztak mint mi. Arról nem is beszélve hogy csak hajtanak és magyarázzák hogy nem jó, nem szép, de nem tudja megmutatni hogy mégis milyen módon vagy eszközzel csináljuk hogy jó legyen mert ő maga sem ért hozzá. Engem speciel a szervezetlenség, a fejetlenség, a hozzá nem értés sokkal jobban zavar mint az hogy beáll-e dolgozni vagy sem.
2019. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amíg műszakvezető voltam az előző munkahelyemen (ahol létszámhiány is volt) naná hogy beálltam segíteni ahol tudtam. Tisztában voltam vele hogy ha csak nézek és dirigálok akkor ők se fognak pl. tovább maradni egy kicsit aznap, bejönni a szabadnapján hogy segítsen stb. (az akkori főnökünket mindenki utálta - volt rá okuk -, így mindenki cserben hagyta amikor a leginkább kellett volna neki a segítség, megfogadtam hogy én nem fogok így járni)

Ugyanakkor ki kell szúrnod az olyanokat akik még akkor se adnak bele többet ha te igen, és ilyen módon kihasználnak. Egyszerűen vannak emberek akik csakis magukért vannak ott. El kell ismernem néhány emberkénél túl későn vettem észre ezt (pedig volt kolléga aki figyelmeztetett erre, csak én még zöldfülű voltam a "főnökösdiben" és elég makacs). Minél előbb észreveszed az ilyet annál kevesebben követik és annál könnyebb korrigálni a dolgot. De ha a megfelelő hozzáállású emberekkel dolgozol tisztelni fognak a segítőkészségedért, főleg ha senki más a menedzsmentben nem követi a példádat.

És még valami: mielőtt odaugrasz takarítani stb. kérdezd meg magadtól hogy:

1. a te saját munkád kész van e (vagy ha nincs akkor melyik a sürgősebb). Elvégre te tudsz a többieknek segíteni az ő munkájukban de ők nem tudnak a tiedben (papírmunka, pénzügyek stb.)

2. ahelyett hogy te kötnéd le magad egy helyre (és így egy darabig nem látod a fától az erdőt) tudsz e más alkalmazottat megkérni inkább hogy segítsen ott ahol épp kell az extra kéz. Nem merő lustaságból meg hogy "az a munka nem méltó hozzám, csinálja más", hanem hogy egyrészt senki ne álldogáljon tétlenül másrészt hamarabb kész legyen minden (hisz eközben te foglalkozhatsz a saját dolgoddal).

2019. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Be szoktam, ha ketten lebetegszenek mondjuk és sok a munka. :D
2019. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
Persze.
2019. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen,, legalább tartalmas dolgot tennék.
2019. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!