Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felsőfokú angol nyelvtudással...

Felsőfokú angol nyelvtudással és grafikusi BA diplomával a szakmán kívül milyen területen tudnék legtöbbet keresni Budapesten vagy a környékén?

Figyelt kérdés

Szeretnék minnél hamarabb elköltözni itthonról, és ehez egy pályakezdő grafikus fizetés nem lenne elég gyors. Voltam már gyakornok, tahát van valami tapasztalatom, de nincs elég specifikus szaktudásom, ami magas kezdő bért tenne lehetővé. A vendéglátásban teljes munkaidővel 250 nettó körül is lehet keresni, ami még mindig jobb mint a pályakezdő ismerőseim bére.


MIlyen hasonló munkaköröket tudtok ajánlani, ami kiemelkedő bérezéssel rendelkezik? Mint említettem angolul felsőfokon beszélek és nyelvizsgám is van, és fiatal férfiként a fizikai munka sem gond.



#fizetés #munka #pályakezdő #magas bérezés
2019. szept. 30. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Tudod itt elsősorban az a baj, hogy diplomásként nem tudsz helyesen írni és idegenektől kérsz tanácsot, hogy mit dolgozzál. Rengeteg ilyen életképtelen mamlasz fiatal van, akiknek meg kell modani, mit csináljanak, mert töketlenkednek. Egy talpraesett ember a te végzettségeddel és tudásoddal simán eltudna helyezkedni és nem vendéglátós fizetést kapna, hidd el. A gép előtt ülve nem fogsz boldogulni.
2019. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom külföldön hiányszakma a grafikus. Kiváltasz egy adószámot és számlára dolgozol otthonról. Ezzel kiegészítheted a pályakezdő fizetésed. Vagyis a helyedben végigjárnám a szakmai szinteket és mellette vagy vállalsz ilyen melókat, vagy másodállásban vendéglátózol (bár inkább ásnék alapot helyette), elég sok 4 órás délutáni munkát találni mostanában. Ha el akarsz költözni... hát az nem megy gyorsan, csak ha albérletbe mész. Az meg nem igazán éri meg.
2019. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az első feleletre válaszolva:


Nem az a kérdés, hogy eltudnék e helyezkedni a szakmában, hanem hogy a kezdőbér, amit felajánlottak több helyről az nem elég magas. Elsődleges célom, hogy eltudjak költözni, ahogy írtam.


A grafika körüli szakmákban mint UX/UI, animáció, 3D lehet nagyon jól keresni, ha az embernek van 5 év körüli tapasztalata és kapcsolatrendszere, én ezzel nem rendelkezem.

2019. szept. 30. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:
De logókat, szórólapokat, meg kis vackokat 20-50 ezerért vállalhatsz minden ismerettség nélkül. Elég egy facebook oldal meg az ismerőseid megosztása, 5-10 ilyet bevállalsz havonta, már megvan a lakbér, és még munkaidőben is ellehetsz vele. A kezdő bér meg elég élni. Értem én, hogy a sokmillás helyekre pályázol, dehát ez nem így megy.
2019. szept. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az utolsóra reagálva:


Látványosan nem vagy tisztában az általános grafikus munkával. Az arculati elemekre mint a logot majd csinál neked valaki Indiából annyiért. Grafikus oldalon a számítógépen és a monitoron kívül is vannak kölcségek. MInőségi mockupock és karakteres betűtípusok ugyanúgy pénzbe kerülnek és nem is olyan kevésbe, ezeket ugyanúgy más grafikusok készítik, akiket nem kéne megglopni a letöltésekkel. Szórólapokra senki nem költ, mert nem hatásos, de a DTP munka egy általános grafikusnál kiteszi a munkaideje nagyrészét, de ezeket áron alul nem érdemes szolgáltatni, mert a forgalom egyáltalán nem garantált.

2019. okt. 1. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Oké, annyira nem vagyok képben. Én nem loptam senkitől, de fizettek nekem ilyen munkákért.
2019. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó dolog, ha külsősként rendelkezel olyan tudással, ami lehetővé teszi, hogy bizonyos feladatokat megoldjál. Sok minden a generális skillek irányéba halad, de igazán stabill keresetet egy aktuális specializáció kiszolgálásával lehet elérni. Az is nagyon rendben van, hogy te lopott eszközök nélkül még pénzt is csináltál ebből. Egy kis tipográfia és retusálási ismeretek senkinek nem ártanak, social marketingeseknél ugyanúgy elvárás.
2019. okt. 1. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!