Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan dolgoznád fel, hogy...

Hogyan dolgoznád fel, hogy valami olyannal nem tudsz már pénzt keresni, amivel régen tudtál, és elvileg jól fizető tevékenység?

Figyelt kérdés
Három éve van informatikus diplomám. Voltam munkanélküli is vele. De tudtam programozóként is pénzt keresni, voltak kisebb projektjeim, illetve volt állásom is benne, bár nem valami minőségi helyen. Még gyakornokként is kaptam pénzt programozásért. Most perpillanat rendszergazda vagyok, nem keresek jól vele. Programozóként nem is kapnék állást. Pedig tudom, amit akkor tudtam. 26/F

2019. okt. 1. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

“Programozóként nem is kapnék állást”

Melyik országban?


[link]

2019. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:D

Tudom, hogy helyekkel tele van az internet, de a pöpec gyerekek kellenek programozónak, nem az aki látott már kódot, és írt maximum pár egyszerű projektet, mint amilyen én vagyok.

2019. okt. 1. 21:04
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

"Pedig tudom, amit akkor tudtam."


Ez a gond, idöközben sok új dolog lett, soakt fejlödött ez a terület is, te meg ezek szerint lemaradtál, nem fejlesztetted magad.

2019. okt. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten haladtam a korral. Viszont kezdő állásoknál nem az alapok kellenének?
2019. okt. 1. 21:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés nálam így hangzana:

"Hogyan dolgoznád fel, hogy valami olyannal nem tudsz pénzt keresni, amit nemrég tanultál, áldoztál rá időt-manit, és elvileg jól fizető tevékenység lenne?"

Az esetedben 2 dolog jutott az eszembe:

A, Pár emberrel összefogni, és egy cégen belül ezzel foglalkozni;

B, Más terület után nézni, megtanulni azt, és ott elérni eredményeket.

2019. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Rendszergazdaként nem keresel jól, de gondolom, nem is szakadsz meg.


Beletörődnék vagy változtatnék, ha nem tudom elfogadni.

2019. okt. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Viszont kezdő állásoknál nem az alapok kellenének?"


NEM! A "kezdö" állások annyiban különböznek a "nem-kezödktöl", hogy azon a poszton még te személyesen nem voltál. De ettöl függetlenül ugyanolyan aktuális, magas tudásszintet várnak el, mint attól, aki már pár éve ott van.


Szerintem ha valamit el akarsz érni, akkor elöször a tudásodat hozd a ma elvárható maximális szintre és utána van esélyed arra, hogy alkalmaznak!

2019. okt. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor kezdőként miben tudhat az ember kevesebbet, mint egy tapasztalt kolléga, úgy hogy legy állásra esélye? Illetve ha azt tudja, mint egy gyakorlott ember, akkor miért nem ül be egyszerre egy 5-10 év tapasztalatot igéynlő állásra?
2019. okt. 2. 08:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Jelentkezz állásokra. Ne innen tájékozódj.

IT területén hiány van.

2019. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is ezért mentem IT területre, mert azt mondták, hogy ezzel makd hülyère keresem magam, meg hiányszakma meg ilyenek. Aztán kiderült, hogy annyi informatikus van, hogy au hihetetlen, és jöttek hozzànk nsgy cégektől bemutatót tartani, olyan elvàràsokkal, hogy az állam leesett. Beszélj angolul, németül minimum, de az sem baj, ha 3-4 nyelven tudsz, dolgozz csapatban és önàllóan, érts a hardverekhez, szoftverekhez, tudj 8-10 programozàsi nyelven, tudj weblapot szerkeszteni, tudj adatbàzist kezelni, stb. Minimàlbèrèrt termèszetesen. Szép lassan megutàltam az egész szakmàt és kimenekültem belőle. Most olyan szakmàt tanulok, amivel még alkalmazottkènt is meglesz a minimum 350 ezer, de vállalkozó akarok lenni.

Gondolom neked azért tetszik a terület, próbálkozz nagy és kis cégeknél egyarànt, ha meg nem vagy elégedett ki mondta, hogy nem válthatsz?

2019. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!