Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon szemétláda vagyok...

Nagyon szemétláda vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja megismertem két srácot egy alkalmi munkahelyen, igazából ilyen maszekszerű melót képzeljetek el, amivel néha kiegészítettem a bevételt. Persze ők főállásban csinálják már évek óta. Egész jól össze is haverkodtam velük, csak az a baj hogy ez a két srác napi szinten tolja a kábítószert (füvet) Egyik nap kipróbáltam az egyik sráccal, és elég rosszul is lettem tőle, elmondták hogy ők lényegében csak ezért dolgoznak. A szüleik állják a kaját, szállást, lényegében erre megy el az egész pénzük. Aztán hazamentem és arra gondoltam miért kellene nekem egy ilyen baráti kör? Másnap este még összefutottam velük, megint be voltak lőve, és űzték a bizniszt várták a dealert. Ekkor elköszöntem tőlük és hazamentem, letiltottam a tel. számukat, és többet már nem megyek oda melózni sem.

2019. okt. 2. 23:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
49%
Nem ertem, miert lennel az ?
2019. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert nem mondtam a szemükbe, hogy figyu srácok ennyi volt részemről. Ne keressetek, hagyjuk egymást békén én sem kereslek titeket! Csak inkább letiltottam a számukat és nem vágtam ezt bele a képükbe. Úgy voltam vele már úgy sem találkozunk és miért tartoznék magyarázattal bárkinek is.
2019. okt. 2. 23:46
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nyugalom, nem vagy,inkább ők azok.
2019. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen emberektől jobb minél távolabb tartani magad.
2019. okt. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötekező tisztázni mindent , ismeretlennek meg minek , azoknak sem titkot semmit sem érdemes közölni .,
2019. okt. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Jól tetted, én is ezt tettem volna. Az ilyenek csak lehúznak. Nekem időbe telt mire minden negatív embert eltüntettem az életemből. Azóta jobban is vagyok.
2019. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Háát én is ilyen vagyok.. Ha épp dolgozom akkor a lehető legtöbb pénzt fűre, vagy más drogokra költöm. Történjen már valami jó is az életben 😊 Az meg hogy káros vagy belehalok egyáltalán nem érdekel (ha meghalok legalább véget ér a szenvedésem). Na de a lényeg hogy megértem azt a két kollégát. Ha az ő helyükbe lennék, én aztán egyáltalán nem haragudnék.. Szóval lépj tovább nyugodtan! Mi más csapatban játszunk ;) Nincs harag, sőőt drukkolunk neked. Legalább neked legyen normális életed 😄
2019. okt. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Végül is igen, sajnos én már látom az alagút végét a részükről. Igazából a szellemi leépüléstől kezdve mentális hanyatlásig, ez egy lassú de biztos lecsúszás. Persze csak idők kérdése és jönnek majd a rendőrségi ügyek, onnan meg már nincs megállás!

(Kitől kaptad, mennyiért vetted, mennyit tartasz magadnál, aztán jön a házkutatás, kis megszorongatás, és köpni fognak, ezzel persze ellenségeket szereznek, jó esetben talán csak kapnak egy felfüggesztettet).

Sajnálnám őket, ha ezzel a sz*rral csesznék el az életüket, mert egyébként jó gyerekek lennének. Kiállnának a másikért, nem vernének át, belevaló srácok! Viszont, ahogy az előző hozzászóló is írta más körökben utazunk. Én építeni szeretném magam, nem lerombolni, nekem nincs miért betépnem, én másban látom a kikapcsolódást, nem ítélem el őket csak nem akarok ilyen körökben mozogni. Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 3. 14:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdvözlet!


Igazából semmi probléma, ne is idegeskedj ez miatt. Te nem szeretnél füvezni, ennyi. Viszont nem mindenki rossz/hülye/sz*r ember attól függetlenül, mert éppen füvezik. Az mondjuk azért másabb kategória mint a speed és az ecstasy, mivel ezek az elterjedtebbek, de azért megtalálható más is hazai viszonylatban is.


Attól mert elszívtál egy cigit, attól semmi bajod nem lesz, és nem vagy drogos.


(Olvasgass egyébként nyugodtan ebben a témában itt a GYIK-en, ahol hosszú regényt látsz, több mint valószínű, hogy azokat én írtam, tapasztalatokból. :D (Persze, ha érdekel. :) ))


Én is csináltam párszor, de nem lettem se hülyébb, se rosszabb ember tőle. :)


(Azért a genetika, a hajlam is sokat hozzá tesz ehhez. Úgy mint az alkoholnál. Valakit hamarabb butít, és van, aki agresszív lesz tőle, nem pedig vidám, jó kedvű. Hasonlóan megy ez a drogoknál is, aki tudja azt kezelni, de van, aki egyszerűen tényleg pszihopata lesz tőle. De mondjuk ez a fűre nem igaz.)


Igen, azért hozzá kell tenni, hogy nem 2Ft-ba kerül Grammja annak sem. Minimálisan mértékletességgel szívva nem ártalmas.


Csak mondjuk én is megbízható forrásból szerettem volna annak idején vásárolni, így utaztam mindig érte 100+km-t, autóval. Legalább egy 10.000Ft-ért tankolni kellett bele (hogy ha kellett), ha úgy számolom hogy az oda út és a vissza út + amit még a városban cikázok érte. + Pálya matrica 3500Ft (ugye a 10 napos). És akkor ott voltam hogy elköltöttem 13.500Ft-ot, de még nem is szívtam semmit. Ha 10.000Ft-ért vettem, akkor mehettem érte még a héten egy másik alkalommal.


(Nincs ebben semmi, leírom az őszintét, mert a legtöbben így voltunk/vagyunk/lesznek ebben a cipőben.


+


Arról nem is beszélek, hogy a tabi (ecstasy)-nak átlagban 3000-3500Ft darabja. (Értsd tehát, hogy egy szem.) A Speed (sp) szintén legalább ugyan ennyi 1 gramm. Nem olcsó mulatság, és ha az ember nem csak mondjuk havi 1-2 alkalomszor veszi/használja/szedi mert éppen az a két alkalom buliban van egy baráti társasággal, akkor nagyon hamar lecsúszik az ember, szellemileg, és anyagilag is. Előbbi akkor, hogy ha már tényleges függő. Ha valaki függő lesz, 5 év múlva vissza emlékszik magára, fogja érezni, hogy nincs mit szépíteni rajta, h*lyébb lett, szó szerint. De mondjuk ehhez ténylegesen "űzni is kell" az "ipart".)


Tehát egy szónak is száz a vége, azért mert valaki füvezik, és Te tudod, ne ítéld el. :) Nem biztos hogy h*lye attól függetlenül, vagy rabló-gyilkos. Nekem is van több ismerősöm, aki csinálja még mindig, vagy most kezdte el, és néha elszív egy "cigit". Nem lesznek éppen érték-csökkent emberek (mármint a társadalom számára lehet, mert elítélik), azaz olyan tekintetben hogy nem lesznek közveszélyesek. Ráadásul meglepődnétek, hogy hány polgármester/képviselő (azaz politikusok) szívják, de akadnak orvosok/ügyészek és jogászok is.


A fűtől első alkalomtól teljesen természetes dolog, hogy rosszul lettél. Gondolom émelygés/melegség/rosszullét jelentkezett. Ez a sima ciginél is meg van.


Azért ahhoz hogy hozzászokj, tehát hogy függő legyél, jó pár "spanglit" el kéne szívnod. :D


A hatása lényegében hogy el lazít és be tompít picit. Lassabb egy kicsit az ember tőle, nyugodtabb és jobban tud gondolkodni.


(Sokan egyébként például orvosi recept által kapnak marihuánát is. (Vagy ópiumot a daganatos, tehát rákos betegek. De az másik tészta.))


Tehát ne aggódj miatta, bajod nem lesz, és nem is írtad azt sem, hogy rád erőltették volna akkor az egyszeri alkalommal, vagy máskor is. :)


Lehetnek attól függetlenül (sőt biztos) normális emberek, akik attól mert azt hiszik hogy nekik ez kell, vagy mert éppen erre költik a pénzük egy részét. Hadd bulizzanak, a füvesek általában egy idő után abba hagyják mindannyian. :)


(Még ha pár évről is van szó. Könnyebb abba hagyni, mint az ecstasyt és a speedet.)


Szép napot kívánok Neked!

2019. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem ítélem el őket, hiszen ezt előbbi hozzászólásomban is kifejtettem. Viszont azt azért ne várja tőlem senki, hogy ilyen természetes alapon kezeljem. Ugyan már most egy kis marihuana, most egy kis speed volt benne, de egyébként nem drogos mert én ezzel nem tudok azonosulni. Nekem ez nem természetes! A legnagyobb húzóerő nem maga a drog, hanem a társaság szerintem. Pontosan ezért szakítottam velük meg a kapcsolatot, mert előbb utóbb ha abban a haveri körben maradok biztos, hogy én is füveznék meg bevenném az extasy-t, amit magamtól soha a büdös életben nem tennék! Ezért inkább kiiktattam a rossz társaságot magam mellől, talán egy kicsit rossz érzés de az ilyen problémákat szerintem kizárólag hidegen és radikálisan kell kezelni. Ha nem így tettem volna, talán ezen a héten is ott szívnánk együtt valami fűszerű anyagot egy elhagyatott kis utcarészen. Nem, ez nem az én világom!

Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 8. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!