Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diàkmunkànàl, hogy van a TB?

Diàkmunkànàl, hogy van a TB?

Figyelt kérdés

Szóval esti tagozatos vagyok, találtam olyan diákszövetkezetet ahol foglalkoznak velem, lenne olyan munkàjuk ahova esti tagozatos diàkokat várnak. Estiskènt nincs TB. De a nappalis diákfizetèsből csak a személyi jövedelemadó jön le. Az estis diàkfizetèsből is ennyi jön le? Tehát dolgozom majd, iskolába járok, de az orvos ki fog zavarni, hogy nem vizsgál meg, vagy fizetem a brutàl drága TB-t a 40-50 ezres fizetèsemből?

Csak értelmes válaszokat!


2019. okt. 3. 11:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy rendes munkát nem tudok vállalni, mert hol délutánra, hol reggelre kell menni suliba, hiába "esti tagozat" van a diàkomon.
2019. okt. 3. 12:04
 2/9 anonim ***** válasza:

Estisként nem járnak azok a kedvezmények, amik a nappali tagozatos iskolaszövetkezeti dolgozóknak jár.


Abból, amit írtál nem derül ki, hogy hogyan leszel bejelentve.

Ha munkaviszony lesz, akkor mindent levonnak, 33,5% levonás lesz, ebben az esetben van tb-d.

Lehet az is, hogy egyszerűsített foglalkoztatással leszel jelentve, ekkor nincsen tb és a bruttó bérből nincs levonás, viszont ha keletkezik befizetendő szja, azt adóbevalláskor kell befizetni. Ebben a foglalkoztatási formában magadnak kell a tb-t fizetni és egy cégnél havi max 15 napot lehet így dolgozni, évi 90 napot.

2019. okt. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem diákként fognak alkalmazni, hanem felnőttként egyszerűsített foglalkoztatásban (napi bejelentéssel). Így van nincs tb szóval azt magadnak kell fizetni havi 7500 Ft-ot. Ha beteg leszel táppénz se jár mivel csak azokra a napokra lesz munkaviszonyod, amikor dolgozol. Az adókat természetesen levonják. Ugyanúgy kell M30as kapnod a napjaidról, mint a diáknak és a rendes dolgozóknak, mert kell az adóbevalláshoz.

Így max havi 15 napot lehet dolgozni, 90 napot egy évben egy foglalkoztatónál. Szóval ha minden hónapban kimaxolod 6 hónapig dolgozhatsz így egy helyen. Munkaerőkölcsönzőknek általában erre 2 cégük van így egész hónapban tudsz dolgozni, ha elfogy a 15 nap, akkor a másikkal jelentenek be. Így kicsit tovább lehet dolgozni úgy kb 9-10 hónapot. Dolgoztam ilyen helyen belsősként, pl az idénymunkások így voltak megoldva.

2019. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is biztosra veszem, hogy ez nem diákmunka lesz. Félreértetted őket. Lehet, hogy bent a munkahelyen úgy fognak lezelni, mint a diákok (beosztáa, munkakör, stb...), de a szerődésben és a fizetésben ez nem így lesz. Kérdezz rá a munkaközvetítődnél! Segíteni fognak 🙂
2019. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs fizetésed, akkor is fizetned kell a brutál magas, kemény 7500 forintos TB-t, mivel az kötelező
2019. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Négyes, úgy van meghirdetve, hogy "esti tagozatos diákmunka", de akkor így már értem. A közvetítőnèl csak buta libàk vannak, akik flegmàznak mindig, szóval nem erősségük elmondani semmit.

Ötös, tudom, hogy kell. De 40-50 ezerből nekem ott a lakbèr, a kajàm meg még ott lesz a TB, szóval majd választok, hogy eszek, vagy a TB-t fizetem be, de köszönöm a lekezelő választ.

Minden hasznos válasznak ment a zöld pacsi!

2019. okt. 3. 21:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet rinyalni, attol meg kotelezo fizetned es ha ne agyj isten bajod lesz megy a mento es kiderul hogy nem fizeted, bunti penz is megy ra. Plusz a surgossegi ellatas dija
2019. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hetes, tisztában vagyok vele, nem kioktatàst kértem, hanem választ a kérdésemre, amit már 2 válaszolótól meg is kaptam.
2019. okt. 3. 21:59
 9/9 anonim ***** válasza:

De akkor minek bofogod ide hogy neked enned is kell valamit?

Mikor en ket eve diakmunkaztam megvolt a havi 100. Az esti suli 3 nap volt, fentmarado 4 meg munka.

2019. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!