Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire tartjátok megalázó...

Mennyire tartjátok megalázó szituációnak azt, amikor egy fiatalabb ember magasabb beosztásban van, mint egy idősebb, és a fiatal emiatt nekiáll parancsolni, feladatokat kiadni, míg az idősebbnek akár "főnök"-nek kell őt szólítania?

Figyelt kérdés
2019. okt. 6. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kétoldalú a dolog. Hiába fiatalab valaki, de mégis magasabb beosztásban van, mint az idősebb, tehát a feladatokat értelemszerűen neki kell kiosztani. A dolog másik oldala, hogy a fiatalabbnak nem kell nagyképűnek, lekezelőnek lennie. A kölcsönös tisztelet a legelemibb dolog mindenhol, nem csak egy munkahelyen belül, hanem a mindennapi életben is.
2019. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Voltam már a helyzet mindkét végén. Nekem nem számított hogy épp egy fiatalabb mondta meg mi legyen (bár én se vagyok még öreg), csak az illető jelleme, illetve hozzáértése. Ha azok közül valamelyik nem oké akkor bizony fel kell állni az asztaltól. Viszont amikor én irányítottam idősebbeket, volt hogy fél füllel hallottam megjegyzéseket az én korommal kapcsolatban.
2019. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Ezzel szerintem nincs baj. Azzal van a gond, mikor a Kedves Főnök kettős mércét alkalmaz a beosztottak között.Pl. ha ffi valaki, akkor elnézőbb, ha nő az illető, akkor szigorúbb...
2019. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Többször volt fiatalabb főnököm, egyikkel sem volt semmi gond. Az idősebbekkel annál inkább...
2019. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eléggé kellemetlen tud lenni, ha valaki nem érzi, hogy milyen súlycsoportban van. A fiatalabb ember - általában - úgy kerülhet magasabb beosztásba, hogy a tanulmányai feljogosítják a beosztás betöltésére. Ezzel nincs is baj és nem is lehet elvitatni valakitől azokat a tanulmányi eredményeket, amelyekért tisztességgel befejezett. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni azt, hogy xy iskolai végzettség nem automatikus jogosítvány arra, hogy másokat ne tiszteljünk emberi mivoltában, - ne felejtsük el, hogy a nálunk idősebb ember, akár milyen is, valahogy megélte azt a kort, vannak tapasztalatai az életről és bizony az élet ír olyan történeteket, amelyeket a világhírűnek titulált íróknak sem sikerült évszázadok távlatában kiagyalniuk. "Egyszer fent, egyszer lent!" A bölcs ember tud élni, a buta, primitív ember csak visszaélni tud a hatalmával. - Sajnos Magyarország az a hely, ahol az utóbbit sikerül megtanulnia a túlnyomó többségnek azok közül, akik pozícióba kerülnek. Én mindkét végén álltam már a "pultnak", de utánam még nem "köpött" senki, mert meg van az a képességem, hogy belássam, ha van az én módszeremnél észszerűbb, célravezetőbb megoldás valamire és nem rúgtam bele soha senkibe kettőt csak azért, hogy fenntartsam a "tekintélyemet". Nem utolsó tényező az sem, hogy soha nem követeltem meg senkitől olyan feladat végrehajtását, amelyet én meg ne tudnék csinálni, be ne tudnék mutatni élesben. - Azt, aki csak pofázik - a "távkapcsolót nyomkodva", - soha, senki nem fogja őszintén tisztelni, főnökének elismerni. Az a "főnök" pedig megérdemli a sorsát, aki attól érzi magát "főnöknek", hogy "főnöknek" szólítják, ill. szemmel láthatóan rettegnek a személyre szabott hülyeségeitől a beosztottak. Az ilyen ember nem is számíthat válsághelyzetben a beosztottjaira, - így vagy úgy, de "csutkára húzzák". És lehet jönni mindenféle arcoskodó megközelítéssel: akit meg akarnak fogni, azt előbb-utóbb így vagy úgy, de megfogják, - idő kérdése, hogy hibázzon bárki is.

Apró "sztori": Nagy "rendcsinálás" egy cégnél, x osztálynak nagyon az összevont főnöke szeretett volna lenni egy agyonképzett állat, - minden útjában álló embert, elsősorban főnököket gyalult a cégtől. Erre felálltak a beosztottak és beadták a felmondásukat. Magasabb körben megérdeklődték fickótól, hogy kik lesznek - és milyen felállásban - a beosztottjai, mire kiderült, hogy sikerült egy egyszemélyes "főosztályt" létrehoznia. Mivel nem volt, akit irányítson, kiszórták őt is az utcára. Az agyonképzett "Főnök" kivágta maga alatt buta igyekezetében a fát.

2019. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem kifejezetten paraszt vagy lekezelő a fiatalabb, én nem látok benne semmilyen problémát. Megvan a vállalati hierarchia, és annak nem az "idősebb vagyok, ezért tapasztaltabb, ezér' ne ugassá' be'"-jellegű hozzáállás az oka jobb esetben, hanem az, hogy a fiatalabb valamilyen téren jobb. Nagyon úgy tűnik, hogy hamarosan egy fiatalabb főnököm lesz, és egyáltalán nincs vele gondom.
2019. okt. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!