Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akinek van okostelója (messeng...

Akinek van okostelója (messenger, viber), elvárás hogy mindig elérhető legyen munkaidőben, munkahelyen is?

Figyelt kérdés
2019. okt. 6. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig az vagyok. Ha nem tudok azonnal válaszolni akkor írok később. De hozzáteszem higy dolgoztam és azért nem írtam rogton. Ebből sosincs problema
2019. okt. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vagyok elérhető ha dolgozom. Esetleg az ebédidő meg ha tartok egy pár perc szünetet akkor rányomom a mobil netet a telómra, de egyébként le van kapcsolva. Ha felhívnak sokszor nem tudom fel enni egyből, van hogy nincs is nálam, vegyszerekkel dolgozom. Nem mindegy h vki az irodában ül egész nap, vagy mondjuk autót vezet vagy veszélyes anyagokkal dolgozik, esetleg egy gépsor mellett áll egész nap. Nyílván az irodista oda tud nézni a telefonjára, elérhető tud lenni messengeren, de egy kamionsofőrnél ez nem igaz biztonságos.
2019. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem elvaras.

Az mas hogy sokan akar azonnal tudnak valaszolni, de attol meg nem kotelezo.

2019. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Én is laborozok, be se viszem sokszor magammal a telefont és a mobil net sincs bekapcsolva. Emaileket nézek ha épp szünet van, ebédkor ránézek a messengerre, de ennyi. Munkával kapcsolatban ha sos felhívnak az irodai telefonon vagy a mobilon és ha nálam van felveszem vagy hátrajönnek szólni a kollégák.
2019. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Én is laborban dolgozom, bár azon belül főleg a gépnél. Csak a munkahelyi telefon van nálam, a másik a gép mellé fel van rakva egy tartóba, lehalkítva. A munkahelyin pedig nem szoktam pötyögni, ha a párom ír valamit megnézem, konstatálom, néha visszaírok, de nagyon keveset beszélünk így napközbe
2019. okt. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. Sőt, vannak olyan területek, ahol TILOS bekapcsolt rádiótelefont a munkahely azon helységében tartani, ahol a fizikális munkavégzés folyik. Fokozottan tűzveszélyes helyeken sem egészséges a jelenléte, a fokozottan bizalmas adatok kezelésével foglalkozó munkakörökben pedig tiltott is.

- Speciel, egy az egyben megtiltanék mindenféle típusú információcserét munkaidőben, amely magánjellegű és a munkakörrel összeegyeztető információáramlás biztosítására pedig fenntartanék ún. "szolgálati telefonokat". (Aránytalanul sok időt pancsolnak el az emberkék a magánügyeikkel az információ szabad áramlásának címszava alatt. Vannak, akiknek a hozzátartozói nem képesek ésszel felfogni, hogy akit hívogatnak 10 percenként, az DOLGOZIK és akár EL IS VESZÍTHETI AZ ÁLLÁSÁT a hívogatott ismerősük csak azért, mert ők ráérnek teljesítményben telefonálgatni!) "B - opcióként le lehet dolgozni a traccsolást...

2019. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerencsére nem vagy olyan pozícióba, hogy ezt megtehesd. Én igen, sőt, elég bizalmas információk forognak a kezeim között, fontos munkakörben vagyok és s céges telefonomnak.mindig nalam kell hogy legyen, ott is, ahová más nem viheti be. Én kb. 2-3x olyan gyorsan dolgozom, mint egy átlag ember, még szép hogy megengedhetem magamnak, hogy olykor-olykor visszaírjak vagy lebonyolítsak egy hívást
2019. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a főnököm bent van nincs mobilozás, majd ebédszünetben. Az ismerődeim ezt tudják, ha akarnak vmit írnak messengeren, aztán ha tudok válaszolok.
2019. okt. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A saját telefonunk használatát senki nem szabja meg (nem kötelező, nem tilos), nem is értem, mi köze lenne ahhoz a munkáltatónak. :D

Van benti asztali telefonunk, azon az esetek többségében azért lehessen elérni minket... plusz a vezetők kaptak munkahelyi mobilt, na tőlük elvárják, hogy azon a telefonon munkaidőben elérhetőek legyenek mindenképp.

2019. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!