Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet csinálni sok értékte...

Mit lehet csinálni sok értéktelen végzettséggel, ha az ember belecsömörlött a tanulásba?

Figyelt kérdés
2019. okt. 6. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Mik azok a végzettségek, amiket Te értéktelennek gondolsz?
2019. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Én rengeteg energiát tettem abba, hogy olyan állást találjak, ahol minden, de legalábbis minél több tudásomat használhatom.

Szinte nulla eredménnyel...

Most, hogy magamnak dolgozom, van a legszínesebb, legösszetettebb munkám, azt ajánlom neked is. Ne dolgozz másnak! Csak magadnak, ami inspirál! Majd adja az élet és minden képességedre szükség lesz!:)

2019. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Most, hogy magamnak dolgozom, van a legszínesebb, legösszetettebb munkám, azt ajánlom neked is. Ne dolgozz másnak! Csak magadnak, ami inspirál! Majd adja az élet és minden képességedre szükség lesz!:)"


Ez nagyon szép gondolat, na és milyen vállalkozást indítottál?

2019. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ad #3: feltehetően politikusnak ment.
2019. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3: Ingatlanfelújítással, homestaginggel foglalkozom, és mindennel, ami egy ingatlannal kapcsolatban szóba jöhet. Fotózás, felújítás, dekoráció, berendezés, minden. Saját ingatlanokat dobok piacra. Megfeleztük egy lakásunkat, úgy kezdtük.

Üzlettársakat is kerestünk, befektetőket is, így jogi, üzleti dolgokkal is foglalkozom ezáltal.

2019. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Végre a nyelvtudásomra is szükségem van, mert rengeteg a külföldi partner.
2019. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Elmenni MLM-ezni, coachnak, stb. A coach-ok országa lettünk.
2019. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Kitapétázod velük a házat, aztán magadra gyújtod!

A fentieket viccből írtam, de a valóság az, hogy az embereket - szerintem - azért lökik bele a "tanulási spirálba", mert a karrier hajhászása olyan szinten képes lekötni komplett családokat, hogy észre sem veszik küzdelmükben a valóságot, amelyben élnek. Kiforrott, gondosan felépített üzletággá nőtte ki magát a karrier építése! Előteremteni a gondtalan pályára állás feltételeit. Ez a lényeg! Ne fogd fel, hogy miben élsz! Megszületésedtől egy adószám vagy, akit lehet sajtolni aktív korában, aztán el lehet dobni, mint egy ürülékkel szennyezett rongyot, amikor már csak terhére van a "modern társadalomnak". Azzal, ami az utóbbi 30 évben "oktatáspolitika" fedőnéven fut, mit értünk el? Az egyetemi diploma lassan annyit ér, mint anno, egy technikumi érettségi. Másik "vívmány", hogy az emberek karmokat növesztettek, illetve elfelejtettek beszélni. Lassan már a segélykérő vonal sem jelentkezik be, ha nem makogsz valamilyen idegen nyelven, - miközben alapvető helyesírási hibáktól hemzseg a diplomás emberek kézírása, ill. gyakorlatilag olvashatatlan, amit papírra vetnek. "Vívmány" az is, hogy lassan már a szülőknek kell otthon leadniuk az órákat, - mert gyakorlatilag ők is képesek arra, hogy egy tanulmány forrásaira rákeressenek a neten, (nem kell ehhez már tanár sem, aki lediktálja a linkeket)! - Persze az idegen nyelv középfokú ismerete ott is követelmény, ahol kizárólag magyar kommunikál magyarral. Ha nincs rádiótelefonod, email címed, internetkapcsolatod, automatikusan elveszted ember státuszodat. - Más kérdés, hogy amennyiben arra ragadtatja magát egy tengeralattjáró legénysége, hogy elnyesi a "bűvös kapcsolat köldökzsinórját" egy tenger fenekén, gyakorlatilag végünk! Bár, ott a GPS rendszer, amelyik bárkit szívesen elnavigál egy mocsár közepére, - mert a "vívmányok" hozzá szoktatták az embereket, hogy ne gondolkozzanak... Tanuljál még valamit!

2019. okt. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat Te nem tudom minek tanulsz olyat ami nem villanyoz fel de en ovis korom ota tudtam mi akarok lenni, vegig vittem az iskolakat egyetemig es most az vagyok ami akartam lenni, s szinten mint elottem szolo - sajat vallalkozasban. ;)
2019. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mik ezek a végzettségek?

Nekem is van 3, mindhárom értéktelen, de most egy negyediket tanulok, ez jó is, tetszik is, értékes is.

2019. okt. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!