Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit írtatok bele indokláské...

Ti mit írtatok bele indoklásképp az azonnali hatályú felmondásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném még a héten beadni a felmondásom azonnali hatállyal.


Indoklásként nem írhatom bele, hogy a főnököm átvert, csökkentette a fizetésem és emiatt utálom mint a sz.rt, mert veszélybe került a megélhetésem és ráment az idegrendszerem.


Az új helyen kezdhetek bármikor, szóval valószínű hétfőn lesz az a bármikor, addig leszámok bent (a cuccokkal).


2019. okt. 8. 10:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem kötelező indokolni.
2019. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az azonnali hatályút kell. Ha közös megegyezés, akkor nem. De abba nem fog belemenni, mert nem akarja majd elengedni a felmondási időt, én viszont nem vagyok hajlandó 1 napot sem nála dolgozni pluszban.
2019. okt. 8. 10:37
 3/25 anonim ***** válasza:
Én szóban mondtam fel. Beszélgettünk reggeli közben, és két mondat között belöktem, hogy holnaptól nem jövök.
2019. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Olyat kell beleírni, ami törvényes oka lehet. Konkrétan írd be, hogyan vert át, ez az olyan magatartása, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Az egésznek annyi a jelentősége, hogy ne legyen kedve munkaügyi pert kezdenie ellened.


Munka tv.

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

2019. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy ha nem a közvetlen főnököd a munkáltató, akkor még főnököd magatartása nem ok a felmondásra, csak az, hogy ha ezzel kapcsolatos panaszra a munkáltató nem intézkedett.
2019. okt. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Családi indok. Ezt nem szokták firtatni.
2019. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Az családi ok, hogy hó közepén már számolgatjuk a pénzt miatta, holott nem erről volt szó és nem erre a bevételre voltunk berendezkedve. 🤔

2019. okt. 8. 11:39
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
"Mivel a megállapodásunk szerinti munkabért nem kapom meg, így veszélybe került a megélhetésünk, kérem munkaviszonyom azonnali hatállyal történő megszüntetését!"
2019. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha családi okra hivatkozva mondasz fel azonnali hatállyal, akkor simán munkáltató kártérítést követelhet.

Ha nem fizeted, megy az ügy munkaügyi bíróságra, ott már nem hivatkozhatsz arra, hogy valójában Munka tv. 78. § szerinti ok miatt mondtál fel, mert papíron nem ez van, a pernek pedig nem az a tárgya, hogy helytelenül viselkedett-e valaha a munkáltató, hanem csak az, hogy jogszerűtlenül mondtál fel azonnali hatállyal.

2019. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

"csökkentette a fizetésem"


Nem csökkentheti, azt kell fizetnie, amit aláírtál a szerződésben. A munkaszerződés pedig csak a munkavállaló beleegyezésével módosítható.

2019. okt. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!